Kolejne osoby, które chcą zyskać dofinansowanie na swoje inicjatywy mają ku temu okazję. Od poniedziałku trwa nabór wniosków, a do rozdania jest aż 750 milionów złotych
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz kolejny będzie przyznawać pieniądze średnim, małym i mikro przedsiębiorstwom. „Szybka ścieżka”, o której tu mowa, finansowana z programu Inteligentny Rozwój.
Jakie warunki muszą spełniać wspomniane przedsiębiorstwa, które chcą wziąć udział w programie? Wystarczy, że postawią na prace badawczo-rozwojowe. Powstałe w ramach tych działań inicjatywy mają bowiem stanowić pomost pomiędzy biznesem i nauką. Tematyka projektów musi wpisywać się w jedną z tzw. „Krajowych inteligentnych specjalizacji”. Ci, którym uda się uzyskać pozytywną opinię dla swoich wniosków mogą się spodziewać dofinansowania w wysokości nawet 80%.
Budżet drugiej edycji konkursu wynosi 750 milionów złotych. Suma wydaje się być spora jednak chętnych na pieniądze nie brakuje. W ramach pierwszej edycji konkursu zgromadzono blisko 2 tysiące projektów o wartości siedmiokrotnie przekraczającej założony budżet programu. Jak podsumowuje NCBR, dofinansowanie otrzymuje średnio 14% wniosków. Spore zainteresowanie wzmaga także to że „szybka ścieżka” pozwala na złożenie wniosku drogą elektroniczną, a cała procedura jest bardzo intuicyjna.
Nowy nabór wniosków dla sektora MŚP rozpoczął się 4 kwietnia i potrwa do 29 lipca 2016 roku. Ich ocena nie trwa jednak zbyt długo. Niezależnie od tego, w którym momencie uda nam się złożyć wniosek, na decyzję czeka się około 60 dni. Co ważne, ocenia je grupa niezależnych ekspertów biznesowych i naukowych. Muszą oni sprawdzić czy proponowany wniosek jest innowacyjny i czy poradzi sobie na rynku.
Duże firmy mogą się starać o dofinansowanie projektów od 1 czerwca do 11 lipca br. Natomiast termin składania aplikacji o środki dla regionów słabiej rozwiniętych (tj. wszystkich poza woj. mazowieckim) rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Facebook
RSS