W praktyce

Wykształceni zarządcy

Wykształceni zarządcy

Prowadzenie firmy to zadanie, które wymaga szerokiej wiedzy. Nikt nie zdobywa jej z dnia na dzień. Umiejętność odpowiedniego zarządzania firmą to efekt długich lat pracy, ale i odpowiedniego wykształcenia. Ważne są nie tylko zdolności przywódcze, ale i podstawowa wiedza na temat finansów, rozwiązań prawnych czy logistyki. Marząc o karierze managera warto zatem najpierw zainwestować w edukację.

Liczba kierunków studiów i rozwiązań dla młodych ludzi jest naprawdę imponująca. Za tą różnorodnością musi jednak iść jakość nauczania. Potwierdzają to m.in. pracownicy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego (GWSH). Stawiając na odpowiedni poziom nauczania starają się, aby każdego roku kolejna grupa absolwentów została zauważona na rynku pracy.

Zarówno w siedzibie głównej GWSH, jak i kilku wydziałach zamiejscowych i zagranicznych uczelni dostępne są kierunki, które z czasem okazują się być bardzo pomocne w drodze na zawodowy szczyt. Mowa tu nie tylko o samym Zarządzaniu, ale i o takich kierunkach jak Finanse i rachunkowość, Prawo, Logistyka, Informatyka czy Administracja.

Zarządzanie pod wieloma postaciami

Studiowanie Zarządzania na GWSH znacznie się wyróżnia na tle innych tego typu kierunków studiów. Daleko mu do przestarzałych form nauczania. Nie chodzi bowiem o to, aby szkolić od razu „dyrektorów” czy „prezesów”. Nic nie dzieje się od razu! GWSH stawia raczej na kształcenie specjalistów w różnych dziedzinach. W ramach Zarządzania studenci mogą skorzystać ze specjalności: Zarządzanie firmą, Psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi czy Marketing i zarządzanie sprzedażą.

Pierwsza z tych specjalności jest nastawiona na organizacje rynkowe działające na rynku krajowym i zagranicznym. Tam liczy się biznes.

Psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi to z kolei szansa na to, aby poznać dokładnie, na czym opiera się motywacja pracowników i w jaki sposób możemy na nich wpłynąć, aby pracowali efektywniej oraz nie zniechęcali się do wykonywanych obowiązków. Na tej specjalności można się również dowiedzieć co może być nam potrzebne do budowania wizerunku przez employer branding i public relations.

Marketing i zarządzanie sprzedażą to natomiast dobry kierunek dla tych, którzy stawiają na kreatywne myślenie i chcieliby się zaangażować m.in. w tworzenie ciekawych kampanii marketingowych. Dobry wynik finansowy firmy może leżeć właśnie w Twoich rękach!

Znam się na finansach!

Ci, którym nie są straszne liczby i wykresy powinni natomiast zastanowić się nad nieco inną drogą. Finanse i rachunkowość, a właściwie dostępne w ramach kierunku specjalności pomogą rozwinąć zdolności analitycznego myślenia i utrzymać finanse firmy pod kontrolą. Rachunkowość i podatki, Rachunkowość i rewizja finansowa, Rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw – która ze specjalizacji jest dla Ciebie?

Logistyka to podstawa

Podczas naszej kariery zawodowej przydać się może również Logistyka. Pojawia się ona bowiem w wielu sferach życia. Na GWSH dostępne są jednak specjalności: Logistyka transportu, Logistyka produkcji oraz Logistyka procesów magazynowych.

Prawo – ważna rzecz!

Z pewnością żaden kruczek prawny nie zaskoczy tych, którzy postanowili w swoich zmaganiach zawodowych postawić na Prawo. Studiować je można również w GWSH. Kandydaci, którzy zdecydują się na ten właśnie kierunek z pewnością będą mieli okazję rozgryźć wiele prawniczych zagadek – nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Od tego Roku Akademickiego Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa umożliwiła ukończenie kierunku Prawo w 3,5 roku – program realizowany jest w ramach trzech trymestrów w roku.

Nie zapominajmy również o Studiach Podyplomowych oraz kursach i szkoleniach, z których chętnie korzystają osoby chcące uzupełnić swoje dotychczasowe wykształcenie. Akademia Nowych Technologii, HR/Prawo pracy, Coaching i rozwój osobisty – to jedynie namiastka tego, co znajduje się w pełnej ofercie edukacyjnej GWSH.

Poza wspomnianymi kierunkami GWSH zaprasza również wszystkich zainteresowanych takimi kierunkami jak: Psychologia, Pedagogika, Kosmetologia, Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Turystyka i Rekreacja czy Stosunki Międzynarodowe. Ostatni z kierunków można ukończyć w Wiedniu oraz w Ostrawie, gdzie znajdują się Wydziały Zagraniczne GWSH.

Więcej na: www.gwsh.pl

 

katowice

Więcej w W praktyce

zalety systemu ERP

Jakie są zalety systemu ERP?

Ela Makos19 września 2017
Warszawa 1

Zaczyna się czas walki o pracownika?

Redakcja Sukces7 września 2017
kreatywne cv

Kiedy warto tworzyć kreatywne ogłoszenia o pracę?

Michal Karas1 września 2017
oprogramowanie gastronomiczne

Jak wybrać system gastronomiczny – 5 porad

Ela Makos29 sierpnia 2017
kobiety biznesu

Co warto wyczytać w CV kandydata

Redakcja Sukces21 sierpnia 2017
rajska plaża

Trzy proste kroki, by odpocząć od pracy w czasie urlopu

Michal Karas1 sierpnia 2017
pokój konferencyjny

Jak to jest z różnorodnością płci w firmach?

Redakcja Sukces24 lipca 2017
kariera

Jak poprawić życie rodzinne i karierę jednocześnie

Redakcja Sukces4 lipca 2017
sala konferencyjna

Za dużo siedzimy. Trzeba więcej ruszać się w pracy!

Michal Karas3 lipca 2017