Ciekawostki

Wielkie zalety posiadania pupila

Wielkie zalety posiadania pupila
Sylwia Cukierska

Opieka nad psem czy kotem to spora odpowiedzialność, ale też jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń, jakie spotykają nas w życiu. Zalety zdecydowanie przewyższają poświęcenie!

Posiadanie w domu zwierzęcia zawsze oznacza pewne wyrzeczenia. Pies czy kot wymagają opieki, karma czy leczenie kosztuje, a do tego zwierzę trzeba wychować i uczyć. Szczeniak może zjeść kapcie, a kot niechybnie zrzuci coś z mebli – to wszystko prawda, a jednak zalety zdecydowanie przewyższają cenę posiadania zwierzaka. Oto kilka istotnych zalet płynących z posiadania „włochatego przyjaciela”.

Lepsze zdrowie

W przypadku alergii na sierść pies czy kot mogą być utrapieniem, ale w każdym innym działają wręcz odwrotnie, pomagając nam utrzymać zdrowie. Dla wielu mieszkańców miast spacer z psem to jedno z nielicznych zajęć rekreacyjnych, a 40 minut czy godzina na świeżym powietrzu wydatnie pomaga naszemu organizmowi. Jeśli dodamy do tego bieganie lub zabawy z psem, jego wyprowadzanie może okazać się elementem zdrowego stylu życia w bardzo dosłownym sensie. Jeśli myślisz, że psa trzeba „wybiegać”, pomyśl też o wybieganiu siebie – zmęcz się z nim, a oboje wrócicie do domu trochę szczęśliwsi.

Nowe znajomości

Wychodząc ze swoim zwierzęciem zauważysz, jak szybko łapie kontakt z innymi. Dzieci kochają psy i koty, a kontakt z innymi właścicielami zwierząt z sąsiedztwa może przysporzyć przyjaciół i Twojemu zwierzakowi, i Tobie. Już na początku łączy Was przecież sympatia do zwierząt.

Pomocny wychowawca

Zwierzę domowe może mieć istotne znaczenie przy wychowaniu dzieci. Kontakt z psem od pierwszych miesięcy życia uczy dziecko empatii, a w dalszym życiu pokazuje, jak ważne jest bycie za kogoś odpowiedzialnym. O ile jako rodzic masz pełną świadomość tej odpowiedzialności, o tyle dla Twojego dziecka właśnie psiak czy kot może być pierwszą dużą lekcją, jak opiekować się kimś innym.

psiak i dziecko

Szczere oddanie

Za spacery, pokarm i opiekę otrzymasz od swojego zwierzęcia coś bezcennego. Kot wtulający się i śpiący na kolanach albo pies pchający się do głaskania ładują nasze akumulatory pozytywną energią – to udowodnione naukowo. Podobnie jak udowodnione jest już, że nawet spanie z psem/kotem w jednym łóżku nie jest problemem dla zdrowia, a może pomóc w budowaniu więzi.

Ciekawostki
Sylwia Cukierska

Każda kobieta chce być piękna, a my, z pomocą Sylwii podpowiadamy, jak to zrobić. Kosmetyki, zabiegi, a może domowe spa? Polecamy nasz dział „URODA”.

Więcej w Ciekawostki

DSC_9355

Agata Steczkowska ambasadorką marki samochodów?

Aneta Zadroga16 listopada 2017
kreatywność

Tu rodzi się kreatywność

Michal Karas30 października 2017
desery

Coraz lepiej czujemy się w restauracjach

Magda Nowak25 października 2017
Khasi

Khasi: Tu kobiety są najważniejsze, dosłownie!

Michal Karas9 października 2017
drink

Czy można wyłączyć apetyt na alkohol?

Michal Karas19 września 2017
zamyślona

Polki zyskują pewność siebie, chcą zmian

Edyta Nowicka15 września 2017
pochwały matki

Dzieci trzeba chwalić z głową

Edyta Nowicka13 września 2017
manekin

Zbyt idealny manekin może zniechęcać

Michal Karas4 września 2017
driftscape 1

A gdyby pokój hotelowy zabrał nas w wymarzoną podróż?

Michal Karas29 sierpnia 2017