Ciekawostki

Wielkie zalety posiadania pupila

Wielkie zalety posiadania pupila
Sylwia Cukierska

Opieka nad psem czy kotem to spora odpowiedzialność, ale też jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń, jakie spotykają nas w życiu. Zalety zdecydowanie przewyższają poświęcenie!

Posiadanie w domu zwierzęcia zawsze oznacza pewne wyrzeczenia. Pies czy kot wymagają opieki, karma czy leczenie kosztuje, a do tego zwierzę trzeba wychować i uczyć. Szczeniak może zjeść kapcie, a kot niechybnie zrzuci coś z mebli – to wszystko prawda, a jednak zalety zdecydowanie przewyższają cenę posiadania zwierzaka. Oto kilka istotnych zalet płynących z posiadania „włochatego przyjaciela”.

Lepsze zdrowie

W przypadku alergii na sierść pies czy kot mogą być utrapieniem, ale w każdym innym działają wręcz odwrotnie, pomagając nam utrzymać zdrowie. Dla wielu mieszkańców miast spacer z psem to jedno z nielicznych zajęć rekreacyjnych, a 40 minut czy godzina na świeżym powietrzu wydatnie pomaga naszemu organizmowi. Jeśli dodamy do tego bieganie lub zabawy z psem, jego wyprowadzanie może okazać się elementem zdrowego stylu życia w bardzo dosłownym sensie. Jeśli myślisz, że psa trzeba „wybiegać”, pomyśl też o wybieganiu siebie – zmęcz się z nim, a oboje wrócicie do domu trochę szczęśliwsi.

Nowe znajomości

Wychodząc ze swoim zwierzęciem zauważysz, jak szybko łapie kontakt z innymi. Dzieci kochają psy i koty, a kontakt z innymi właścicielami zwierząt z sąsiedztwa może przysporzyć przyjaciół i Twojemu zwierzakowi, i Tobie. Już na początku łączy Was przecież sympatia do zwierząt.

Pomocny wychowawca

Zwierzę domowe może mieć istotne znaczenie przy wychowaniu dzieci. Kontakt z psem od pierwszych miesięcy życia uczy dziecko empatii, a w dalszym życiu pokazuje, jak ważne jest bycie za kogoś odpowiedzialnym. O ile jako rodzic masz pełną świadomość tej odpowiedzialności, o tyle dla Twojego dziecka właśnie psiak czy kot może być pierwszą dużą lekcją, jak opiekować się kimś innym.

psiak i dziecko

Szczere oddanie

Za spacery, pokarm i opiekę otrzymasz od swojego zwierzęcia coś bezcennego. Kot wtulający się i śpiący na kolanach albo pies pchający się do głaskania ładują nasze akumulatory pozytywną energią – to udowodnione naukowo. Podobnie jak udowodnione jest już, że nawet spanie z psem/kotem w jednym łóżku nie jest problemem dla zdrowia, a może pomóc w budowaniu więzi.

Ciekawostki
Sylwia Cukierska

Każda kobieta chce być piękna, a my, z pomocą Sylwii podpowiadamy, jak to zrobić. Kosmetyki, zabiegi, a może domowe spa? Polecamy nasz dział „URODA”.

Więcej w Ciekawostki

niezrozumiały tekst

Narzekasz na teksty urzędowe? Słusznie…

Julia Nieznalska23 lutego 2018
przyjaciółki

Kto z kim przystaje? Mózgi przyjaciół działają podobnie

Michal Karas8 lutego 2018
15

Julia Maciuszek: Dziewczyna z “Wyspy przetrwania” we francuskim kabarecie!

Aneta Zadroga1 lutego 2018
pani w pieniądzach

Pieniądze szczęścia… coś jednak dają

Magda Nowak31 stycznia 2018
auta flotowe

Jaki kolor aut dla firmy?

Michal Karas25 stycznia 2018
DSC_5643

Znane aktorki za kierownicą Ssang Yong

Aneta Zadroga18 stycznia 2018
diewuszka

Biały szum może poprawiać wyniki nauki

Redakcja Sukces3 stycznia 2018
kupno domu

O co warto spytać dewelopera?

Karol Pisarski15 grudnia 2017
ewolucja

Jesteśmy delikatniejsze od naszych przodkiń

Edyta Nowicka12 grudnia 2017