Uroda

W walce z suchą skórą

W walce z suchą skórą

Każdego dnia nasza skóra musi mierzyć się z wieloma przeciwnościami. Zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja, choroby – wszystko oddziałuje na to, jak w efekcie ona wygląda. Na wiele tych czynników mamy jednak wpływ i sami możemy walczyć z niechcianymi dolegliwościami skóry. 

Spoglądając na suchą skórę powinniśmy pamiętać, że często nie jesteśmy w tej kwestii bez winy. Choć może być ona efektem przebytych lub aktualnie występujących chorób, to zawsze jest coś, co moglibyśmy dla niej dodatkowo zrobić. Na początek warto przeanalizować, co jemy i jaki mamy tryb życia. Nasza skóra z pewnością nie przepada bowiem za używkami czy niewłaściwą dietą, pozbawioną witamin i minerałów. Brak snu czy stres także źle wpływają na kondycję naszej skóry.

Na stan naszej skóry negatywnie wpływają również zanieczyszczenia czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Silny wiatr, mała wilgotność powietrza, silne słońce – wszystko to może mieć znaczenie. Nie zapominajmy również o szkodliwym promieniowaniu UV, które przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Czynniki zewnętrzne, nasze niedbalstwo czy też nieodpowiedni dobór kosmetyków może mieć poważny wpływ na naszą skórę. Z każdej sytuacji jest jednak wyjście. Potrzebna będzie tylko nasza chęć i kilka wskazówek.

amaderm_5-kopia

Co zatem możemy zrobić, aby pomóc naszej skórze w odzyskaniu zdrowego wyglądu? W zależności od naszych potrzeb warto stosować preparaty o różnych stężeniach mocznika. Jeśli zależy nam na solidnym nawilżeniu, powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na krem nawilżający UREA 5% marki AMADERM. Gdyby poza nawilżeniem potrzebna nam była regeneracja to powinniśmy z kolei wybrać krem nawilżająco-regenerujący UREA 15%. Ten krem korzystnie działa również na skórę mającą tendencję do łuszczenia się i pękania.

amaderm_15-kopia

Mocznik to sposób nie tylko na nawilżanie czy regenerację, ale i na złuszczanie. Co zrobić, aby sucha skóra stóp nie była już problemem? Sucha skóra na stopach potrzebuje zazwyczaj czegoś znacznie mocniejszego. Krem regenerująco-złuszczający (UREA 30%) pozwala zmiękczyć skórę, a także zregenerować i intensywnie nawilżyć.

Dobrym rozwiązaniem jest również wybór balsamu do bardzo suchej skóry marki AMADERM. Dobrze sprawdza się on w nawilżaniu całego ciała i kompleksowo pomaga nam w walce z suchą skórą.

Na kondycję naszej skóry wpływa właściwie wszystko. Od pogody aż po pielęgnację, którą jej fundujemy. Na wiele czynników mamy jednak wpływ. Zdrowa dieta, ochrona przed promieniowaniem UV, pielęgnacja – w tych przypadkach wszystko jest w naszych rękach.

Więcej na: www.amaderm.pl

logo_amadrem

Więcej w Uroda

Patrycja-Sobolewska-ikona

Patrycja Sobolewska: Rodzina to moje szczęście

Anna Chodacka19 marca 2018
IMG_0148

Marlena Kleinschmidt: Cieszę się każdym dniem!

Anna Chodacka18 marca 2018
chrupek

Martyna Chrupek: Nie poddaję się!

Anna Chodacka17 marca 2018
marta_borkowska

Marta Borkowska: Żyjemy tylko raz!

Anna Chodacka16 marca 2018
osoczeklinikamiracki

Osocze bogatopłytkowe, czyli jak wiele dobrego może przynieść zabieg z wykorzystaniem własnej krwi

Anna Chodacka15 marca 2018
Aleksandra-Galiszkiewicz

Aleksandra Galiszkiewicz: Jak zjeść słonia? Po kawałku!

Anna Chodacka7 marca 2018
Fot: Freepik.com

Co wybierają Polki w gabinecie medycyny estetycznej?

Kalina Samek26 lutego 2018
pielęgnacja skóry

Na stoku też zadbaj o skórę

Kalina Samek21 lutego 2018
skin care

Jak skóra twarzy alarmuje o zanieczyszczeniach

Sylwia Cukierska1 lutego 2018