Uroda

W walce z suchą skórą

W walce z suchą skórą

Każdego dnia nasza skóra musi mierzyć się z wieloma przeciwnościami. Zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja, choroby – wszystko oddziałuje na to, jak w efekcie ona wygląda. Na wiele tych czynników mamy jednak wpływ i sami możemy walczyć z niechcianymi dolegliwościami skóry. 

Spoglądając na suchą skórę powinniśmy pamiętać, że często nie jesteśmy w tej kwestii bez winy. Choć może być ona efektem przebytych lub aktualnie występujących chorób, to zawsze jest coś, co moglibyśmy dla niej dodatkowo zrobić. Na początek warto przeanalizować, co jemy i jaki mamy tryb życia. Nasza skóra z pewnością nie przepada bowiem za używkami czy niewłaściwą dietą, pozbawioną witamin i minerałów. Brak snu czy stres także źle wpływają na kondycję naszej skóry.

Na stan naszej skóry negatywnie wpływają również zanieczyszczenia czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Silny wiatr, mała wilgotność powietrza, silne słońce – wszystko to może mieć znaczenie. Nie zapominajmy również o szkodliwym promieniowaniu UV, które przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Czynniki zewnętrzne, nasze niedbalstwo czy też nieodpowiedni dobór kosmetyków może mieć poważny wpływ na naszą skórę. Z każdej sytuacji jest jednak wyjście. Potrzebna będzie tylko nasza chęć i kilka wskazówek.

amaderm_5-kopia

Co zatem możemy zrobić, aby pomóc naszej skórze w odzyskaniu zdrowego wyglądu? W zależności od naszych potrzeb warto stosować preparaty o różnych stężeniach mocznika. Jeśli zależy nam na solidnym nawilżeniu, powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na krem nawilżający UREA 5% marki AMADERM. Gdyby poza nawilżeniem potrzebna nam była regeneracja to powinniśmy z kolei wybrać krem nawilżająco-regenerujący UREA 15%. Ten krem korzystnie działa również na skórę mającą tendencję do łuszczenia się i pękania.

amaderm_15-kopia

Mocznik to sposób nie tylko na nawilżanie czy regenerację, ale i na złuszczanie. Co zrobić, aby sucha skóra stóp nie była już problemem? Sucha skóra na stopach potrzebuje zazwyczaj czegoś znacznie mocniejszego. Krem regenerująco-złuszczający (UREA 30%) pozwala zmiękczyć skórę, a także zregenerować i intensywnie nawilżyć.

Dobrym rozwiązaniem jest również wybór balsamu do bardzo suchej skóry marki AMADERM. Dobrze sprawdza się on w nawilżaniu całego ciała i kompleksowo pomaga nam w walce z suchą skórą.

Na kondycję naszej skóry wpływa właściwie wszystko. Od pogody aż po pielęgnację, którą jej fundujemy. Na wiele czynników mamy jednak wpływ. Zdrowa dieta, ochrona przed promieniowaniem UV, pielęgnacja – w tych przypadkach wszystko jest w naszych rękach.

Więcej na: www.amaderm.pl

logo_amadrem

Więcej w Uroda

vianek-promo

SYLVECO: Nowości płynące z… natury

Ela Makos28 listopada 2017
cosmetics-2746013_960_720

Patrz mi w oczy!

Anna Chodacka23 listopada 2017
dodatki kąpielowe

Skuteczny sposób na kąpiel zdrową dla skóry

Michal Karas2 listopada 2017
Aneta Swatek

Królestwo piękna Anety Swatek

Ela Makos31 października 2017
ikona1234kobieta11

Piękna skóra to moja zasługa!

Ela Makos26 października 2017
kobieta15_ikona123_2014

Skóra w starciu z czynnikami zewnętrznymi

Ela Makos21 października 2017
makijaz idealny 2

Cztery kroki w kierunku idealnego makijażu

Sylwia Cukierska12 września 2017
kobieta_123ikonanowe_2015_15

Brwi na piątkę, czyli stylizacja idealna

Ela Makos4 sierpnia 2017
Rival de Loop, serum do rz¦Ös, cena 23,99z+é 6 ml_s.

Nowe serum do rzęs Rival de Loop!

Anna Chodacka25 lipca 2017