Warto odwiedzić

Pobij rekordy na Zugspitze

Pobij rekordy na Zugspitze
Michal Karas

Leżący na granicy Niemiec i Austrii najwyższy szczyt naszych zachodnich sąsiadów właśnie otrzymał dodatkową atrakcję. Jeśli dotąd nie planowałyście wizyty na Zugspitze, teraz warto to zmienić.

Zugspitze to miejsce absolutnie niezwykłe. My mamy Rysy w Tatrach, a w Niemczech to właśnie tu, w bawarskich Alpach ląd wypiętrzył się najwyżej, na wysokość aż 2962 m n.p.m. O ile jednak w Polsce najwyższy górski szczyt pozostaje nieosiągalny dla osób bez doświadczenia we wspinaczce, o tyle w Niemczech na Zugspitze wjechać można.

Ba, wjechać supernowoczesną kolejką, która odbyła pierwszą podróż dosłownie tydzień temu i jest atrakcją sama w sobie. Inwestycja była konieczna, ponieważ co roku aż pół miliona ludzi wybiera się właśnie tutaj.

Zaprojektowanie i realizacja inwestycji zajęły 6 lat, a prace często prowadzone były w skrajnie trudnych warunkach na wysokości prawie trzech tysięcy metrów. W rezultacie powstała jedyna w swoim rodzaju atrakcja, z której dumny może być nie tylko inwestor – publiczna spółka – ale i cały region, w którym turystyka stanowi główną gałąź gospodarski.

Uruchomione zostały dwie w pełni oszklone kabiny mogące przewieść na szczyt do 580 pasażerów na godzinę, dzięki czemu kolejki przejdą do historii. W trakcie kursu kabiny będą mijały mierzący 127 metrów stalowy pylon – najwyższy na świecie, jeśli chodzi o kolej linową – pokonując na jednym odcinku największą na świecie różnicę poziomów wynoszącą 1945 m.

Co więcej, kolej przemieszczać się będzie po najdłuższym na świecie odcinku bez podpory wynoszącym 3213 m. To trzy rekordy techniki, o których pasażerowie będą mogli się przekonać w drodze na szczyt, rozkoszując się panoramami malowniczego jeziora Eibsee, masywu Waxensteine czy szczytu Alpspitze, które niewątpliwie zaostrzą ich apetyt na doznania czekające na szczycie.

Dzięki zamontowanym w oknach grzejnikom kabiny zapewnią optymalną widoczność nawet przy niekorzystnej pogodzie, a w słoneczne dni widok roztaczać się będzie aż po samo Monachium. Z pewnością oko przyciągać będą też same kabiny, które charakteryzują się eleganckim i subtelnym wykonaniem.

Po dotarciu na najwyższy szczyt Niemiec przed turystami ukazuje się 360-stopniowa panorama na ponad 400 szczytów w Alpach położonych na terenie 4 różnych państw. Zwiedzający mogą także korzystać z bogatej oferty całorocznych atrakcji.

Źródło: Zugspitze

Warto odwiedzić

Więcej w Warto odwiedzić

Sardynia 3

Sardynia – kraina siedmiu kontynentów

Redakcja Sukces11 grudnia 2017
Pałac Odrowążów Manor House SPA

Manor House SPA najlepszym luksusowym hotelem w Europie wśród historycznych obiektów i finalistą konkursu „Beauty Stars”

Sylwia Cukierska30 listopada 2017
Bohinj 1

Bohinjsko: Jezioro ukryte przed światem

Michal Karas24 listopada 2017
dav

Hasta Siempre Cuba!

Aneta Zadroga8 listopada 2017
DSC_0129

Adventure Club: Podróżuj i odkrywaj!

Ela Makos5 listopada 2017
Riomaggiore 1

Riomaggiore: Tu zaczyna się kraina Pięciu Lądów

Michal Karas17 października 2017
Kuba2

Na walizkach: Kuba – podróż za jeden uśmiech cz. 2

Ela Makos15 października 2017
Kuba 11

Na walizkach: Kuba – podróż za jeden uśmiech cz. 1

Ela Makos15 października 2017
2

Miejsce dla najbardziej wymagających

Ela Makos12 października 2017