Uroda

Patrz mi w oczy!

Patrz mi w oczy!
Anna Chodacka

Podobno oczy są zwierciadłem duszy, podobno to one świadczą o naszej szczerości i przyciągają uwagę rozmówców. Kobiety doskonale wiedzą, jak oczarować spojrzeniem, a dzięki całej palecie produktów i kolorów makijażem są w stanie skorygować budowę oka, podkreślić jego wielkość i barwę, i oczywiście wydłużyć rzęsy. Dobre kosmetyki do oczu powinny być przede wszystkim trwałe i delikatne, ponieważ jest to szczególnie wrażliwa część twarzy. Odpowiedni makijaż potrafi wyrównać koloryt i dodać skórze blasku, podkreślić walory i zatuszować niedoskonałości. I choć oczywiście trzeba pamiętać, że inaczej malujemy się na co dzień, inaczej na wielkie wyjście, to o oczach nie powinniśmy zapominać nigdy.

Podstawy makijażu

Dobry makijaż oczu powstaje zawsze na odpowiedniej bazie. Powinny nią być korektory, które zatuszują cienie. Warto tę część rozjaśnić odpowiednim kosmetykiem o lekkiej konsystencji. Całość przykrywamy sypkim pudrem. Specjaliści zalecają również stosowanie baz pod cienie, by trzymały się one dłużej na powiekach. To szczególnie istotne, jeśli mamy cerę tłustą.

Sam makijaż oczu to z dużej mierze nadanie im pożądanego kształtu. Podstawową zasadą jest gra kolorami. Jasnymi podkreślamy to, co chcemy uwypuklić, ciemnymi wszystko to, co chcemy schować. Kobiety, które noszą okulary powinny do makijażu oczu podejść szczególnie uważnie, bowiem szkła i kształt oprawek znacząco wpływają na to, jak oczy widać.

Jak nadać kształt?

Pod ręką warto mieć zawsze kosmetyki do oczu, które pomogą skorygować to, czego natura nie dopatrzyła. Jeśli masz wąsko rozstawione oczy, warto wewnętrzne kąciki pomalować jasnym cieniem, a zewnętrzne ciemniejszym – tu sprawdzi się eyeliner lub kredka. Zbyt szeroko rozstawione oczy optycznie możemy zbliżyć poprzez pomalowanie ciemnym kolorem wewnętrznych kącików i rozjaśnienie barwy aż do zewnętrznej krawędzi. Jeśli masz głęboko osadzone oczy, unikaj ciemnych cieni – takim wypadku sprawdzą się barwy jasne oraz maskary wydłużające rzęsy. Małe oczy można powiększyć optycznie poprzez aplikację kilku kolorów cieni – od najjaśniejszego w wewnętrznym kąciku do coraz ciemniejszych na zewnątrz. Specjaliści odradzają natomiast obrysowywanie konturów a jedynie podkreślenie zewnętrznych krawędzi.

Dobry makijaż oczu powinien się utrzymać cały dzień lub też całą noc. Warto odpowiednio przygotować do niego skórę – dokładnie oczyścić z nadmiaru sebum i nieczystości. Wspomniana baza pod cienie będzie idealnym podkładem.
cosmetics-2746013_960_720

Uroda
Anna Chodacka

Redaktor Naczelna. Najbardziej interesują ją historie ludzi, zwłaszcza takich, których wielu nie zauważa, bo oni mają zwykle dużo dobrego do przekazania światu.

Więcej w Uroda

skin care

Jak skóra twarzy alarmuje o zanieczyszczeniach

Sylwia Cukierska1 lutego 2018
Aneta Swatek

Aneta Swatek: Profesjonalizm to podstawa!

Anna Chodacka31 stycznia 2018
Agnieszka-Szpakowska

Dr Agnieszka Szpakowska: Dbajmy o siebie!

Anna Chodacka29 stycznia 2018
vianek-promo

SYLVECO: Nowości płynące z… natury

Ela Makos28 listopada 2017
dodatki kąpielowe

Skuteczny sposób na kąpiel zdrową dla skóry

Michal Karas2 listopada 2017
Aneta Swatek

Królestwo piękna Anety Swatek

Ela Makos31 października 2017
ikona1234_kobieta_sport8

W walce z suchą skórą

Ela Makos29 października 2017
ikona1234kobieta11

Piękna skóra to moja zasługa!

Ela Makos26 października 2017
kobieta15_ikona123_2014

Skóra w starciu z czynnikami zewnętrznymi

Ela Makos21 października 2017