Design

Obrazy 3d – trójwymiarowe dekoracje wnętrz

Obrazy 3d – trójwymiarowe dekoracje wnętrz
Anna Chodacka

Obrazy z efektem 3d budzą skojarzenia z nowoczesnością, intensywnym kolorytem, ostrością obrazu. Detale posiadają moc natychmiastowego ożywiania pomieszczeń potrafią je także optycznie powiększyć. Decydując się na pejzaż w wydaniu 3d stworzymy sobie szansę na małą odskocznię od rzeczywistości, a wybierając efektowną, abstrakcyjną kompozycję dodamy stylizacji dynamizmu. Czy takie obrazy sprawdzą się jedynie w modernistycznie urządzonych wnętrzach? Gdzie je powiesić, żeby nie przeładować pomieszczenia zbyt intensywnie barwionym akcentem? Poniżej przedstawiamy garść wskazówek, jak wykorzystać trójwymiarowy dodatek w dekoracji przestrzeni.

Obrazy 3d na ścianę: sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Efekt trójwymiarowego obrazu sprawdzi się z pewnością w niewielkich mieszkaniach. Przy użyciu wzorów z iluzją optyczną stworzymy wrażenie, że wnętrze jest większe, niż w rzeczywistości. – Doskonałym wyborem będą obrazy z perspektywą. Latarenki, drzewa, tunele optycznie oddalą to, co widzialne i dodają tym samym naszemu pomieszczeniu dodatkowych centymetrów – sugeruje dekoratorka marki Redro. Podobnie zadziałają tu pejzaże. Malownicza sceneria odpowiednio zestawiona z dodatkami i elementami wyposażenia przeniesie pomieszczenie w zupełnie inne miejsce, pobudzi naszą wyobraźnię i powiększy optycznie przestrzeń wokół. Sztuczki dekoratorskie przeprowadzimy także przy pomocy abstrakcji. To jednak propozycja dla miłośników designerskich i wyrazistych wzorów. Geometryczna, przestrzenna forma będzie właściwym tłem dla modernistycznego wyposażenia i detali, zaczerpniętych ze współczesnego wzornictwa. Taka dekoracja także optycznie powiększy pomieszczenie – stanowi jednak doskonałe dopełnienie jedynie nowoczesnych i eklektycznych stylizacji.

163813855

https://redro.pl/obrazy/tematy/3d/

Obrazy w 3d: ożywiające akcenty

Nasycone kolorystycznie obrazy mogą zostać wykorzystane do ożywienia monochromatycznie wykończonych salonów. Detale dodają wyrazistości minimalistycznym wnętrzom i wniosą do nich kolor. – Jeśli dekorujemy jasną przestrzeń nie bójmy się postawić na kontrast. Odświeżmy wnętrze przy pomocy odważnego wzoru w 3d – radzi specjalistka marki. Trójwymiarowe grafiki będą się dobrze prezentować w przestrzeni, której bazę stanowią elementy o gładkiej fakturze, mogą zostać powieszone nad nowoczesną komodą, bądź nad futurystyczną kanapą. Przy użyciu motywu, zaczerpniętego ze świata abstrakcji i form przestrzennych uwydatnimy nowoczesny wydźwięk salonu i dodamy mu atrakcyjności. Trójwymiarowa warstwa optycznie powiększy przestrzeń, a przedstawiony na obrazie motyw wyeksponuje charakter stylizacji. Do ożywienia stonowanego pomieszczenia możemy użyć malowniczych pejzaży, bądź kompozycji, inspirowanych różnymi trendami. Miłośnicy cudów natury mogą przemycić do swojego wnętrza piękno górskiego wodospadu, a wielbiciele nastrojowych detali wykorzystać do dekoracji ściany płótno z rozgwieżdżonym niebem.

Obrazy 3d na ścianę: nowoczesne i eleganckie

Dekoracje ścienne w trójwymiarowym wydaniu doskonale wkomponują się także w nowoczesne i jednocześnie eleganckie aranżacje. Klasyczne motywy i malownicze pejzaże zyskując intensywniejszy koloryt, będą się prezentować jeszcze efektowniej. – Jasne przestrzenie warto wzbogacić o malowniczy i klimatyczny pejzaż. Zachowamy w ten sposób harmonię w wystroju i wniesiemy do niego akcent, odrywający nas od codzienności. To pozwoli nam wypocząć i szybciej się zregenerować – sugeruje dekoratorka marki Redro. Krajobraz w 3d będzie pięknym tłem dla prostego, minimalistycznego wyposażenia – sprawdzi się zarówno nad narożnikiem, jak i nad designerską, oryginalną sofą. W nowoczesnym i szykownym salonie z powodzeniem wykorzystamy także tryptyki, przedstawiające pole lawendy. Miłośnicy pastelowych i eklektycznych pomieszczeń mogą wnieść do swojego salonu kwiatowe, abstrakcyjne kompozycje oraz oryginalne grafiki, zaczerpnięte ze sztuki współczesnej.

136945696

https://redro.pl/fototapeta-3d-dekoracyjne-piramidy-streszczenie-ilustracji-wektorowych-,85581079

https://redro.pl/fototapeta-3d-dekoracyjne-piramidy-streszczenie-ilustracji-wektorowych-,85581079

Barwne obrazy ożywią i uatrakcyjnią aranżacje, nie tylko te nowoczesne i klasyczne – estetycznie wpasują się także tam, gdzie króluje nie minimalizm, a eklektyzm. Wyraziste detale ścienne będą piękną oprawą stylowych i subtelnych wnętrz. Elegancki motyw w formie intensywnie barwionego detalu będzie dominującym akcentem w aranżacji i pozwoli podkreślić wybrane odcienie w urządzonym pomieszczeniu. Forma 3d nie ogranicza – sięgnijmy po nią, jeśli chcemy ożywić przestrzeń, dodać jej dynamizmu oraz kolorytu, a także wtedy, kiedy chcemy optycznie powiększyć wnętrze.

Design
Anna Chodacka

Redaktor Naczelna. Najbardziej interesują ją historie ludzi, zwłaszcza takich, których wielu nie zauważa, bo oni mają zwykle dużo dobrego do przekazania światu.

Więcej w Design

mom 1

Jaki będzie rok 2018 we wnętrzach? Bogaty!

Magda Nowak2 stycznia 2018
ławka xxx 1

Dobry design w słusznej sprawie

Magda Nowak8 grudnia 2017
hintlab 1

Biżuteria z klocków lego?

Zofia Kicińska28 listopada 2017
burned 1

Prawdziwym żelazkiem tak pięknie nie przypalisz…

Magda Nowak28 września 2017
48737844

Jak wybrać fototapetę do kuchni?

Anna Chodacka25 sierpnia 2017
Pig-Table_ikona

Pig Table: hit czy kit?

Magda Nowak31 grudnia 2016
roughikona

Pan miękki i pan łatwy

Magda Nowak29 grudnia 2016
alteaalcovaikona

Altea&Alcova

Magda Nowak27 grudnia 2016
caroline_feibers_kautsch

Pikselowy trend

Magda Nowak25 grudnia 2016