Warto przeczytać

Nie muszę być idealna

Nie muszę być idealna

W pogoni za wykreowanymi ideałami tracimy to, na czym zależy nam najbardziej. Kobieta idealna powinna bowiem być ciągle dyspozycyjna w pracy, mieć mnóstwo czasu dla bliskich, a przy tym zawsze wyglądać olśniewająco. Shauna Niequist  w końcu postanowiła wyłamać się i uwolnić od presji. Teraz pokazuje innym kobietom swoją nową drogę. 

Shauny Niequist bardzo dobrze wie, czym jest pogoń za karierą. Kiedy jej synowie stawiali pierwsze kroki, ona pracowała. Pakowała walizkę na kolejną delegację, nawet gdy poroniła, a na lotnisku wymiotowała z wyczerpania. To jej zaangażowanie w obowiązki zawodowe miało sprawiać, że poczuje się kochana i doceniana. Z czasem zauważyła jednak, że nie jest to dobra droga…

Nawet jeśli mamy świadomość, że ścieżka, którą obraliśmy nie jest najlepsza, to trudno jest nam się uwolnić spod presji. W końcu wszyscy czegoś od nas oczekują, ale i my sami stawiamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Jak wydostać się z tego błędnego koła? Dla Shauny Niequist przełomowy okazał się list od przyjaciółki. Przeczytała w nim: „Stop, zatrzymaj się. Przemebluj swoje życie od podstaw”. Tak zaczęło się jej nowe życie.

0310329302_niequists_portraitJak ono wygląda? Shauny potrafi zachować równowagę pomiędzy pracą a swoją prywatnością. Umie zrezygnować z kariery, aby spędzać czas z bliskimi, a wiodąc spokojne życie oddaje się gotowaniu, modlitwie i miłości – kocha i jest kochana. Szpilki zmieniła na trampki, nauczyła się mówić „nie” i otworzyła drzwi swojego domu dla przyjaciół.

Od 5 lipca każdy będzie mógł lepiej poznać Shauny i zrozumieć jej sposób działania. W księgarniach pojawi się jej książka „Piękne życie”. Autorka nie tylko daje czytelnikowi kilka gotowych sposobów na to, jak być bardziej szczęśliwym, ale i przekazuje mnóstwo nadziei tym, którzy dopiero chcą wprowadzić do swojego życia takie zmiany. Pokazuje, że to wszystko jest możliwe.

Shauny Niequist to matka i żona, która nie jest idealna i uważa, że ta perfekcyjność wcale nie jest nam potrzebna. To także człowiek, który dobrze wie, że w życiu czasami potrzebne są gruntowne zmiany, a zdrowy egoizm nie jest niczym złym. Autorka to również optymistka, która głęboko wierzy w to, że opowiadanie historii, głośny śmiech i zimna pizza na śniadanie są dobre niemal na wszystko.

okladka_PIEKNE_ZYCIE_twarda_druk.indd

„Piękne życie” to książka idealna dla kobiet, które chcą żyć według własnych pragnień i priorytetów, ale nie do końca wiedzą, od czego powinny zacząć zmiany. Z pewnością przyda się ona również przepracowanym matkom i żonom, które nie radzą sobie z zawrotnym tempem życia oraz poszukują równowagi. Podobnie jak dawna Shauny Niequist.

Fragment książki: www.sukcesjestkobieta.pl/slowo-ktore-wszystko-zmienilo/
Źródło: Wydawnictwo ZNAK

Więcej w Warto przeczytać

dobre-DSCF6539

Ewa Jakubowska-Lorenz: Nie zgadzam się na bierność

Anna Chodacka5 marca 2018
joanna-mieszczynska-ikona

Joanna Mieszczyńska: Nie umiem się nudzić!

Anna Chodacka28 lutego 2018
IMG_4676 (1)

Natalia Partyka: Multiplikuję szczęście!

Anna Chodacka26 lutego 2018
ikona1234Ludzie_para1

Książka: Ani tu, ani tam

Aneta Zadroga21 lutego 2018
Clare-Mulley-ikona

Clare Mulley: Musiałam opowiedzieć o Krystynie Skarbek

Anna Chodacka20 lutego 2018
5

Robert Biedroń: Najważniejsze jest szczęście!

Anna Chodacka27 stycznia 2018
saudi-sea-view

Emigrantka w Królestwie Arabii Saudyjskiej

Anna Chodacka22 stycznia 2018
rozmowa o pracę

Niskie bezrobocie to nie koniec wyzwań

Redakcja Sukces9 stycznia 2018
smutne-święta-2

Jak przejść przez Święta po bolesnej stracie

Redakcja Sukces21 grudnia 2017