Kobiety Biznesu

Marzena Bulska: Sukces jest wyznacznikiem silnego charakteru

Marzena Bulska: Sukces jest wyznacznikiem silnego charakteru
Anna Chodacka

Bez fałszywej skromności podkreśla, że każdego dnia odnosi sukces. Jak to robi? Za każdym razem kiedy znajduje rozwiązanie, które usatysfakcjonuje jej klienta.

Tworząc ideę „kobiecej strony rachunkowości” pokazała, że to właśnie kobiety świetnie odnajdują się w labiryncie przepisów prawnych, potrafią stawiać czoła najtrudniejszym wyzwaniom a ich umiejętności stanowią podstawę sukcesu firmy. Z pasją rozwija swoją działalność i stawia na jakość, bo to od niej zależy zadowolenie klientów, którzy trafiają do Kancelarii BOOLSKA.PL.

a9 W ostatnim z wywiadów dla „Sukces jest Kobietą” mówiła pani, że praca sprawia pani mnóstwo przyjemności. Kiedy narodziła się ta pasja do rachunkowości?

Marzena Bulska, Prezes Zarządu Kancelaria Prawno – Podatkowa BOOLSKA.PL sp. z o.o.: To prawda, praca daje mi satysfakcję i spełnienie. Wiele lat temu (prawie 15 lat temu) zaczęłam pracę w dziale księgowości pod okiem głównej księgowej. Nigdy jej nie zapomnę i tego, w jaki sposób przekazywała mi swoją wiedzę. Myślę, że pasja do tego zawodu drzemała we mnie już wcześniej, jednak to ona ją obudziła. Wymagała samodzielności w myśleniu. Nie dawała gotowych rozwiązań, podsuwała do czytania przepisy. I to właśnie rozbudziło we mnie potrzebę analizowania, własnej interpretacji. Ta potrzeba pozostała we mnie po dziś dzień. W zasadzie dziś, staram się skupiać tylko na niej i wykorzystywać w mojej codziennej pracy najlepiej jak potrafię.

Jacy klienci trafiają pod pani skrzydła?

Klienci Kancelarii reprezentują różne zawody i branże. Prawda jest taka, że każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, niezależnie od formy prawnej, musi prowadzić księgowość. Wachlarz klientów jest naprawdę bardzo różnorodny. Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu bardzo dużych podmiotów. Zdecydowana większość naszych klientów to osoby prawne, choć oczywiście nie brakuje osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Prowadząc firmę skupia się pani na „Kobiecej stronie rachunkowości”. Co to oznacza dla klientów, którzy trafiają do BOOLSKA.PL?

Hasło „kobieca strona rachunkowości” ma być dla naszych klientów gwarancją jakości i sposobem podejścia, traktowania naszych klientów. Jak każda kobieta wkładamy całe nasze serca w to, co robimy, angażujemy się w 100 procentach w sprawy klientów kancelarii. Zapewniamy im opiekę nad księgami, aby mogli bezstresowo zajmować się prowadzeniem własnych biznesów. Hasło „kobieca strona rachunkowości” ma również, jak wspominałam we wcześniejszych wywiadach, być zaprzeczeniem stereotypowego wizerunku księgowego.

Czym BOOLSKA.PL wyróżnia się na tle innych firm zajmujących się rachunkowością?

Przede wszystkim właśnie kobiecym podejściem do naszych klientów. Ponadto wygląd naszych biur odbiega od standardów innych kancelarii. Nasze biało – różowe wnętrza są bardzo pozytywnie odbierane przez odwiedzających. Stale rozwijamy się również pod względem technicznym. Inwestujemy bardzo wiele środków w rozwiązania systemowe oraz doposażenie miejsc pracy.

W pani firmie nie brakuje kobiet. Jak one radzą sobie one w starciu z kruczkami prawnymi i zawiłościami związanymi z księgowością?

Kobiety bardzo dobrze odnajdują się w księgowości. Cechuje je dbałość o szczegóły, dążenie do znalezienia właściwego rozwiązania. Potrafią być zdeterminowane i stawiać czoła stresującym sytuacjom. Właśnie takie kobiece cechy gwarantują naszemu zespołowi sukces w znalezieniu odpowiedniej drogi w labiryncie polskich przepisów.

Jakimi cechami i zdolnościami należy się wykazywać, aby osiągnąć sukces w branży, którą pani reprezentuje?

Sukces jest wyznacznikiem silnego charakteru, wytrwałości w dążeniu do celu. Jest też rezultatem ciężkiej i trudnej pracy a także efektem dostrzeżonych i wykorzystanych szans. W branży, którą reprezentuję należy dodatkowo posiadać zdolność analitycznego myślenia, mieć odwagę do własnego zdania i interpretacji. Oczywiście, trzeba tez umieć czytać z liczb.

Czym dla pani jest sukces? Kiedy pomyślała pani po raz pierwszy, że ten wspomniany sukces udało się pani osiągnąć?

Każdego dnia, gdy znajduję właściwe dla klientów rozwiązania czy też chroniąc ich przed ryzykiem finansowym wygrywam moje „małe wojny”. Zadowolenie klientów daje mi poczucie satysfakcji. To jest mój sukces, który osiągam każdego dnia.

Czy jest jakikolwiek uniwersalny sposób na to, aby go osiągnąć?

Jeśli odpowiemy sami sobie, czym jest dla każdego z nas, wtedy znajdziemy odpowiedź na to właśnie pytanie.

Co pani osobiście daje siłę i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań zawodowych?

Chęć rozwoju i samorealizacji zawsze była we mnie. Zadowolenie klientów jak i stale powiększający się zespół BOOLSKA.PL daje wiarę, że to, co robię i jak robię jest słuszne, i należy iść dalej tą drogą.

a6

Jakie, poza pracą, są pani pasje? Co lubi pani robić w wolnym czasie?

Praca jest moją pasją, poza pracą mam zainteresowania.

Wolny czas spędzam z rodziną. Bardzo cenię sobie ten czas i jest to dla mnie priorytet. Lubię podróże i dobre książki. Staram się również być aktywna fizycznie. Siłownia i joga to mój sposób na odpoczynek dla szarych komórek.

Jakie wyzwania ciągle są jeszcze przed BOOLSKA.PL?

Nikt nie wie, co przyniesie nam przyszłość. Dlatego skupiamy się na ciągłym rozwoju, zgłębianiu wiedzy i stałym śledzeniu zmian w przepisach. Stawiamy na jakość, bo za tym idzie satysfakcja naszych klientów. Tych obecnych jak i tych przyszłych.

Rozmawiała: Elżbieta Makoś

Sukces_Jest_Kobieta4_Okladka

Tekst pochodzi z książki „Sukces jest Kobietą. Pasja, biznes, inspitacja”, 2017. Książkę w wersji PDF można nabyć tu:

 

Kobiety Biznesu
Anna Chodacka

Redaktor Naczelna. Najbardziej interesują ją historie ludzi, zwłaszcza takich, których wielu nie zauważa, bo oni mają zwykle dużo dobrego do przekazania światu.

Więcej w Kobiety Biznesu

Magdalena-Napieraj1

Magdalena Napieraj: Ciągle szukam wyzwań!

Anna Chodacka13 lutego 2018
Nowe_AZN8914

Marta Gargas: Sukces to osiąganie celów!

Anna Chodacka11 lutego 2018
CDEF (118)

Elżbieta Lendo: Uśmiechnij się do siebie!

Anna Chodacka8 lutego 2018
Posterunek-11

Beata Bronny: Ciągle dążę do perfekcji

Anna Chodacka7 lutego 2018
13

Agnieszka Grotkowska: Najważniejsza jest jakość!

Anna Chodacka5 lutego 2018
2017.10 Warszawa , Pani Anna Chwilczynska - firma Eat Me
Fot. GoodPictures Franek Mazur

Anna Chwilczyńska: Życie świetnie mi smakuje!

Anna Chodacka3 lutego 2018
IMG_0416a

Dorota Bracha: Edukacja, wsparcie, rozwój i sukces!

Anna Chodacka2 lutego 2018
Barbara-Rajkowska-ikona

Barbara Rajkowska: Daję z siebie więcej

Anna Chodacka1 lutego 2018
DSC_9038

Aneta Zadroga: Wspierajmy się!

Anna Chodacka28 stycznia 2018