Warto odwiedzić

Na walizkach: Góry Black Hills

Na walizkach: Góry Black Hills
Ela Prochowicz

Pierwszym istotnym punktem wyprawy, uwzględnionym w każdym przewodniku, są Góry Black Hills, gdzie w skalnym zboczu Mt Rushmore wykuto słynną, gigantyczną rzeźbę, która przedstawia popiersia czterech prezydentów amerykańskich, szczególnie znaczących dla historii tego kraju

Każde popiersie ma wysokość ok. 18 metrów. Przedstawieni tam prezydenci to (od lewej): George Washington (początek budowy 1930), Thomas Jefferson (1936), Theodore Roosevelt (1939) oraz Abraham Lincoln (1937). Tak dobrze mi znany z wielu hollywoodzkich filmów obraz mam teraz na wyciągniecie dłoni. No cóż, nie robi on na mnie tak dużego wrażenia jak się spodziewałam. Może to zmęczenie po długiej podróży w autokarze daje o sobie znać? A może po prostu komercyjny aspekt tego miejsca przyćmiewa ogrom pracy i kunszt artysty.

BlackHills_ikona BlackHills3 BlackHills5 BlackHilss4

 

Tekst i zdjęcia: Justyna Szczurek

***

Justyna SzczurekJustyna Szczurek – rodowita Krakowianka, włóczykij, który jest ciągle w biegu i planuje kolejne wyprawy.  Nie wyobraża sobie życia bez walizki, dobrej książki, aparatu, pisania i jedzenia. Nieustannie fotografuje otaczający ją świat i  przelewa na papier wszystko to, czego doświadcza podczas podróży. Instynkt podróżnika ponownie zaprowadził ją na inny koniec globu, tym razem do Meksyku, gdzie mieszka i pracuje. Co ją do tego pchnęło – ciekawość, miłość do TACOS i Mariachi czy może praca? Ciągle szuka odpowiedzi.  Jaki jest jej przepis na życie? Szczypta szaleństwa, intuicja, upór godny największego osła, wielki uśmiech i pozytywne myśli – tylko tyle i aż tyle.

Warto odwiedzić
Ela Prochowicz

Trzyma rękę na pulsie najciekawszych wydarzeń w Polsce i za granicą, śledzi ciekawostki ze świata nauki i przekłada je na język zrozumiały dla każdego z nas.

Więcej w Warto odwiedzić

Elbphilharmonie-7

Elbphilharmonie: Sztuka falująca nad Łabą

Karol Pisarski12 lutego 2018
Skellig Michael 2

Galaktyczny krajobraz na skraju Irlandii

Michal Karas2 lutego 2018
2018_01_18_183

Muscat: Come as a guest, leave as a friend

Anna Chodacka22 stycznia 2018
zugspitze1

Pobij rekordy na Zugspitze

Michal Karas28 grudnia 2017
Sardynia 3

Sardynia – kraina siedmiu kontynentów

Redakcja Sukces11 grudnia 2017
Pałac Odrowążów Manor House SPA

Manor House SPA najlepszym luksusowym hotelem w Europie wśród historycznych obiektów i finalistą konkursu „Beauty Stars”

Sylwia Cukierska30 listopada 2017
Bohinj 1

Bohinjsko: Jezioro ukryte przed światem

Michal Karas24 listopada 2017
dav

Hasta Siempre Cuba!

Aneta Zadroga8 listopada 2017
DSC_0129

Adventure Club: Podróżuj i odkrywaj!

Ela Makos5 listopada 2017