Site icon Sukces jest kobietą!

Zaćma: jak ją leczyć?

Glamour portrait of beautiful woman model with fresh daily make-up and romantic wavy hairstyle. Fashion shiny highlighter on skin.

Nowe soczewki okularowe, leki i ćwiczenia oczu niestety nie pomogą na stałe pozbyć się pogorszenia widzenia. Jedyna możliwość leczenia, która daje trwały rezultat, to zabieg operacyjny z implantacją sztucznej soczewki.

Zaćma, czyli zmętnienie soczewki, to jedna z najczęstszych chorób oczu. Wśród wielu typów zaćmy najbardziej powszechna jest odmiana starcza, czyli związana z wiekiem.

Wśród objawów zaćmy są:
– Stopniowe pogorszenie wzroku niemożliwe do skorygowania okularami
– Zwiększona wrażliwość na olśnienie
– Obniżone widzenie w warunkach słabego oświetlenia
– Widzenie jakby przez matową, brudną szybę oraz wrażenie wyblakłych kolorów.

Jedyna możliwość leczenia, to zabieg operacyjny, czyli usunięcie zmętniałej soczewki i wszczepienie na jej miejsce sztucznej. Szacuje się, że blisko 50% pacjentów, zgłaszają-cych się na zabieg usunięcia zaćmy posiada współistniejący astygmatyzm. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas wszczepieniem soczewki torycznej, która pozwala na jed-noczesne usunięcie zaćmy i korekcję astygmatyzmu. Niestety większość pacjentów nie koryguje astygmatyzmu i po operacji nadal używa okularów z tzw. cylindrem. Sprawia to, że nie są oni w pełni zadowoleni z efektów usunięcia zaćmy.

Nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe pozwalają również, dzięki konstrukcjom wie-loogniskowym, na całkowite pozbycie się okularów i ostre widzenie na każdą odległość.
Implantacja soczewek wewnątrzgałkowych o dodatkowych właściwościach jest możliwa w ośrodkach prywatnych w ramach płatnych zabiegów. Decyzja o poniesieniu kosztów takiego zabiegu z implantacją soczewki wieloogniskowej oznacza najprawdopodobniej pozbycie się potrzeby zakupu okularów w kolejnych latach. Koszt zabiegu staje się wte-dy inwestycją, która pozwala cieszyć się doskonałą jakością życia już teraz!

Źródło: media forum

Exit mobile version