Site icon Sukces jest kobietą!

Zabawy z drewnem

Stolik jak z temperówki i wieszak kojarzący się z dziewczynką z zapałkami? Zobacz nietypowe projekty Studia Baag wykonane w całości z zużytego drewna

Stolik i wieszak wyprodukowało Studio BAAG założone w 2010 roku przez szwedzką projektantkę Caroline Bauer i włoskiego architekta Pier’a Francesco Galuppini. Studio ma siedzibę w Mediolanie i współpracuje z wieloma firmami zajmującymi się architekturą i designem. Włosko-szwedzki duet koncentruje się połączeniu funkcjonalności z estetycznym wyglądem, poszukując przy tym nowych materiałów i technologii.

Stolik kawowy Giotto przypomina ucięty kawałek świeżo utemperowanego ołówka i przenosi nas w czasy podstawówki. Kolejnym projektem nawiązującym do codziennych przedmiotów, powiększonym do skali makro i wykonanym z drewna jest wieszak Blackout. Jego głównym elementem jest sześć mocnych, klonowych belek, których końce zostały zwęglone, tak by całość przypominała garstkę zużytych zapałek. Inspiracją, podobnie jak w przypadku stolika Giotto było dzieciństwo – wspomnienie zimnych zimowych nocy i dziadka palącego w kominku, by ogrzać chłodny dom.

Oba projekty to część cyklu „Recycling Memories”, którego ideą wykorzystanie starych materiałów, nadanie im nowego życia i ponowne użycie w innej funkcji.

Exit mobile version