Site icon Sukces jest kobietą!

Wysoki poziom relaksu

Hotel POZIOM 511 mieści się z dala od zgiełku dużych miast, tłoku letniskowych pasaży i czerwonych dywanów popularnych kurortów. Jednak oferuje więcej, niż niejedno z modnych miejsc. Został osadzony w skale, na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na wysokości 511 m – stąd jego nazwa

POZIOM 511 znajduje się w Podzamczu, w pobliżu miejscowości Ogrodzieniec, w bezpośrednim sąsiedztwie ruin zamkowych, na szlaku Orlich Gniazd. Do hotelu wjeżdża się przez skalną bramę, która już zapowiada klimat miejsca. Nowoczesne, minimalistyczne, a jednocześnie wpisane w liczącą milion lat naturę i współgrające z nią. Robiące wrażenie, a zarazem zaciszne, przytulne. Architektom z pracowni Grupa Plus Architekci, którzy zaprojektowali budynek, udało się wpisać przestronne, przeszklone wnętrza w urozmaiconą, skalistą topografię działki, mając na uwadze ekologię i szacunek dla krajobrazu. Hotel składa się z dwóch obiektów: przebudowywanego dawnego schroniska turystycznego, mieszczącego 17 pokoi, bar, restaurację, sauny i salon kosmetyczny Dr Irena Eris Beauty Partner, oraz nowo dobudowanego skrzydła, w którym ulokowano dodatkowe 25 pokoi, recepcję, bookstore, basen wypełniony źródlaną wodą i salę konferencyjną.

W hotelu możemy się w pełni zrelaksować. Jest spokojnie i cicho, nienachalnie. Po rozpakowaniu się w jednym z apartamentów, w których dominują minimalistyczne meble w stylu skandynawskim, szarości oraz mocna czerń, zanurzamy się w basenie i przepływamy kilka długości. W trakcie kąpieli możemy rozkoszować się bliskością krzewów i drzew, które zaglądają przez szklane ściany. Następnie udajemy się do salonu kosmetycznego Dr Irena Eris Beauty Partner.W salonie kosmetycznym możemy skorzystać z licznych zabiegów oczyszczających, pielęgnacyjnych oraz zabiegów high-tech, skierowanych zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Wieczorem, czas zadbać o swoje podniebienie, próbując pełnych fantazji, lecz pozbawionych pretensjonalności dań z karty. Właściciele POZIOM 511 pochodzą z okolic Ogrodzieńca i stawiają na lokalne produkty, dlatego wiele z nich kupowanych jest u regionalnych dostawców. Oprócz znakomitych dań mięsnych, jak np. ravioli z kaczką, szałwią i chilli, została przygotowana cała wkładka do menu z myślą o weganach. Do kolacji goście mogą wybrać jedno z win z karty rekomendowanej przez Skład Win Mielżyńskich.

Jeśli już zrobiliśmy tyle dla ciała, to kolej na ducha. Z głośników w restauracji puszczane są nastrojowe utwory, które zebrane na płycie można nabyć w recepcji. Z hotelowego Bookstore’u  można również wypożyczyć lub kupić książkę, a następnie oddać się lekturze w lobby, a w słoneczne dni na leżaku przed hotelem. W hotelowej restauracji odbywają się kameralne koncerty, a podczas wakacji dla gości hotelu organizowane są „Wieczory Jurajskie pod skałą” z licznymi atrakcjami, takimi jak występy artystów, a także kino plenerowe.

Moglibyśmy właściwie nie wychodzić poza teren hotelu… gdyby nie był położony w tak pięknym otoczeniu. POZIOM 511 jest doskonałą bazą wypadową dla zapalonych rowerzystów, biegaczy, a zimą – również dla narciarzy biegowych. W okolicy nie brakuje oznakowanych tras – od łatwych, o charakterze rekreacyjnym, przez umiarkowanie trudne, po wymagające bardzo dobrej kondycji i techniki, jak np. liczący niemal 200 km Jurajski Szlak Rowerowy Orlich Gniazd. Na gości planujących aktywny wypoczynek czekają hotelowe rowery, stacja biegacza, w okresie zimowym również biegówki. Na stronie internetowej hotelu oraz w recepcji można zaczerpnąć informacji dotyczących tras oraz otrzymać mapy. Do głównych atrakcji dla lubiących zwiedzanie i pasjonujących się historią należą wspomniany Zamek Ogrodzieniecki, czy Szlak Zabytków Techniki.

W hotelu POZIOM 511 będziemy dobrze czuć się samemu, szukając chwili odosobnienia i wyciszenia, ale również kiedy wybierzemy się na romantyczny weekend z partnerem, zorganizujemy relaksacyjny wieczorów panieńskich, czy po prostu wyrwiemy się z miasta z przyjaciółmi i rodziną bez specjalnej okazji. Warto co pewien czas na chwilę się zatrzymać, zadbać o wewnętrzną równowagę, ciało i zdrowie. Najlepiej w otoczeniu piękna przyrody i kunsztu architektury.

Exit mobile version