Site icon Sukces jest kobietą!

Wyjazd za granicę – o czym trzeba pamiętać?

sukcesjestkobieta

Organizacja wyjazdu za granicę to spore wyzwanie logistyczne, do którego warto przygotować się z wyprzedzeniem. Planowanie nie powinno się ograniczać tylko do spakowania potrzebnych rzeczy, ale także załatwienia formalności związanych z podróżą i przebywaniem na terenie obcego kraju. O czym pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę przed wyjazdem? Podpowiadamy!

Zaplanuj podróż

Pierwszym etapem powinno być przygotowanie dokładnego planu podróży, zwłaszcza jeżeli wyjazd organizujesz samodzielnie bez współpracy z biurem podróży. W tym przypadku internet może być sporym ułatwieniem, gdyż większość spraw załatwisz zdalnie lub zaczerpniesz informacji jak to zrobić będąc już na miejscu. W sieci są dostępne specjalne serwisy do rezerwacji noclegów i atrakcji, w których znajdziesz zarówno oferty hoteli, jak i prywatnych kwater. Wszystko zależy od tego, jaki budżet chcesz na to przeznaczyć i jakiego standardu oczekujesz. O co należy zadbać na tym etapie planowania podróży?

W internecie możesz też sprawdzić, z jakich form wypoczynku będziesz mógł skorzystać w danej destynacji i na tej podstawie zaplanować pobyt. Organizując wycieczkę objazdową ustal trasę podróży tak, aby obfitowała w jak najwięcej ciekawych miejsc bez konieczności pokonywania długich odcinków drogi.

Skompletuj dokumenty

Przed wyjazdem za granicę musisz dopełnić niezbędnych formalności i skompletować dokumenty, bez których podróż może w ogóle nie dojść do skutku. W okresie pandemii procedury związane z wyjazdem są nieco bardziej skomplikowane, a oprócz tego mogą się różnić w zależności od zasad obowiązujących w danym kraju. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na stronie https://rankomat.pl/turystyka/wyjazd-za-granice. Jakie dokumenty musisz przygotować, aby bez problemu wyjechać z kraju i uniknąć nieprzyjemności po przyjeździe do miejsca docelowego?

Warunkiem wyjazdu jest posiadanie wszystkich dokumentów oraz uzyskanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Taki test będziesz musiał powtórzyć również po powrocie do Polski, aby uniknąć 10-dniowej kwarantanny, jeśli nie zostałeś zaszczepiony.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jako osoba ubezpieczona w NFZ możesz wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która upoważnia do otrzymania bezpłatnej opieki medycznej w nagłych wypadkach. Refunduje ona tylko podstawowe usługi niezbędne do ratowania zdrowia oraz życia i to tylko w placówkach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Przed wyjazdem warto więc wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne na rankomat.pl, które zabezpieczy Cię w szerszym zakresie niż EKUZ. Dobra polisa powinna obejmować:

Standardowe ubezpieczenie podróżne możesz rozbudować o dodatkowe elementy dostosowane do swoich potrzeb. Na takie rozwiązanie powinieneś się zdecydować, jeżeli podczas wyjazdu planujesz uprawiać sporty ekstremalne obarczone wysokim ryzykiem kontuzji. Warto także rozważyć wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, jeśli z przyczyn niezależnych od Ciebie nie dojdzie ona do skutku.

Towarzystwa bardzo elastycznie podchodzą do swoich klientów, dlatego mogą Ci zaoferować indywidualnie zaprojektowany pakiet ochrony, który sprawdzi się w Twojej sytuacji. Zanim zdecydujesz się na zawarcie umowy z konkretną firmą, przeanalizuj oferty od innych dostawców i sprawdź, gdzie dostaniesz najkorzystniejszą opcję. W tym celu możesz skorzystać z porównywarki, która na podstawie podanych przez Ciebie informacji wygeneruje propozycje polis turystycznych od różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Exit mobile version