Site icon Sukces jest kobietą!

Woda dobra dla dziecka

Nic tak nie jednoczy domowników, jak wspólne spożywanie posiłków. Najlepiej jeżeli są one przyrządzone przez nich własnoręcznie. Podczas gotowania dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na jakość dodawanych składników, ale również na wodę. Jej jakość powinna stać się dla nas jeszcze ważniejsza, gdy przy naszym stole zasiądzie nowy członek rodziny

Obecność dzieci w domu sprawia, że staramy się jeszcze bardziej zadbać o to, aby nasze potrawy były zdrowe i pełne wartościowych składników odżywczych. Pojawiają się także dylematy związane z tym, jakiej wody używać do przyrządzania maluchowi potraw.

Woda kranowa z roku na rok jest lepsza, jednak do ideału nadal daleko. Do tego dochodzą oczywiście nasze stereotypy związane z „kranówką”. Niektórzy nadal gotują ją przed wypiciem, gdyż właśnie ten sposób postępowania uważają za właściwy. Woda, zanim jednak opuści stację uzdatniania, jest wielokrotnie badana, aby spełnić rygorystyczne normy. Jest tutaj jednak pewne „ale”. Zanim dotrze do naszych domów, musi często pokonać spory dystans. Wówczas, mogą przeniknąć do niej różne substancje powodujące tzw. wtórne zanieczyszczenie. Najczęściej są to związki żelaza. Mimo, że wpływają na parametry organoleptyczne to nie stanowią istotnego zagrożenia. Biorąc jednak pod uwagę delikatny organizm dziecka może się okazać, że woda którą dorośli pili od lat i używali do przygotowywania posiłków jest niezdrowa dla pociech.

Jakość wody jest uzależniona od wielu czynników, dlatego też w różnych regionach kraju zawiera ona inne substancje. Jeżeli jakość wody w kranie budzi zastrzeżenia warto się zastanowić nad zakupem oraz instalacją filtrów do wody. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup dobrze jest skonsultować się ze specjalistą, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Co z naszymi pociechami? W kwestii przygotowywania posiłków dla dzieci powinno się używać wody o niewielkiej zawartości minerałów. Przede wszystkim dlatego, że układ wydalniczy małego człowieka nie jest jeszcze na tyle rozwinięty, aby poradzić sobie ze zbyt dużą ilością składników mineralnych. Co więcej, długotrwałe spożywanie takiej wody może doprowadzić do poważnych schorzeń nerek lub do zaburzeń w gospodarce elektrolitowej. Dodatkowe minerały zawarte w wodzie są po prostu zbędne. Niektóre źródła podają, że do przygotowywania posiłków dla dzieci można bez problemu stosować  wodę po systemie odwróconej osmozy – pozbawioną praktycznie wszystkich minerałów.

Źródło: Sfera PR
fot. materiały prasowe

Exit mobile version