Site icon Sukces jest kobietą!

Sukces w komedii

Osiągnięcie sukcesu nie jest prostym zadaniem. Wie o tym Sharman, który w końcu dopiął swego. Zamiast jednak cieszyć się sukcesem, on przekazuje go komuś innemu

Sztuka pt. „POZORY MYLĄ” zyskała już spore poparcie widzów w różnych zakątkach świata. W końcu dotarła także do Polski. Jej premiera w naszym kraju odbędzie się w marcu. Za reżyserię komedii odpowiada Gabriel Gietzky, z kolei w obsadzie zobaczymy wielu cenionych przez polską publiczność aktorów.

Jeżeli jednak chodzi o wspomnianego Sharmana to trzeba jasno powiedzieć, że ten człowiek wie, jak utrudnić sobie życie. Kim jest? Pisarzem, który bywa dość ekscentryczny, zamknięty w sobie, a do tego posiada niebywały talent. Te cechy z jednej strony pozwalają mu odnieść sukces pisarski, z drugiej jednak sprawiają, że wpada w spore tarapaty.

Jak to możliwe? Dzięki talentowi udało mu się napisać dobrą książkę, która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem wśród czytelników. Co ciekawe, podpisał ją jednak swoim pseudonimem, a nie nazwiskiem. Wszystko to pewnie skończyłoby się dobrze, gdyby po osiągnięciu sukcesu zdecydował się ujawnić swoją tożsamość. On tymczasem wystawia na pożarcie opinii publicznej swojego przebojowego i przystojnego przyjaciela Matta, który ma być rzekomym autorem. Niestety, jak to w farsach bywa, nic nie układa się tak jak zaplanowano, a kolejni pojawiający się bohaterowie wywołują tylko coraz nowsze komplikacje.

„POZORY MYLĄ” to ciekawa komedia pomyłek z doskonale napisanymi pełnokrwistymi i różnorodnymi rolami, obnażająca mechanizmy odnoszenia sukcesu w dzisiejszym „celebryckim” świecie. Tu żaden z bohaterów nie jest do końca tym, kim wydawał nam się na początku spektaklu, a sympatia i śmiech widzów wędruje od jednaj postaci do drugiej, aż do… happy endu, który wcale nie wydaje się tak oczywistym zakończeniem.
Obsada:
Sherman – Robert Koszucki / Kacper Kuszewski
Matt – Piotr Ligienza / Mikołaj Roznerski
Maggie – Anna Smołowik
Nancy –Anna Iberszer / Elżbieta Romanowska
Pokojówka – Olga Bończyk / Katarzyna Żak

Spektakle będzie można oglądać w różnych miastach Polski. Oto plan trasy:
6 marca – Tychy – Teatr Mały
7 marca – Chorzów – Teatr Rozrywki
12 marca – PREMIERA Częstochowa – Filharmonia Częstochowska
13 marca – Częstochowa – Filharmonia Częstochowska
10 kwietnia – Warszawa
11 kwietnia – PREMIERA Warszawa
8 maja – Radom – sala Urzędu Miasta
15 maja – Bielany Wrocławskie – Scena ATM

Źródło: Comfactor Aldona Rusiniak
Fot. materiały prasowe

Exit mobile version