Site icon Sukces jest kobietą!

Skuteczny sposób na kąpiel zdrową dla skóry

Dobrze dobrany dodatek do kąpieli poprawi kondycję skóry. Niestety, rzadko kierujemy się składem przy ich wyborze, zwykle decydują walory zapachowe i estetyczne. To błąd, ponieważ czasami można sobie zaszkodzić

Rzadko zastanawiamy się, jaki kosmetyk będzie najlepszy dla naszej skóry w przypadku dłuższych kąpieli. Często kierujemy się jego wyglądem (kuszące, solankowe „babeczki”) lub stawiamy na przypadkowy wybór produktów akurat dostępnych w pobliskiej drogerii. Warto jednak bliżej przyjrzeć się produktom przeznaczonym do stosowania w wannie, gdyż wiele z nich może wysuszać skórę. Z kolei właściwie dobrane i dopasowane do jej potrzeb sprawią, że nabierze zdrowego i pięknego wyglądu.

Długie kąpiele w gorącej wodzie wysuszają i źle wpływają przede wszystkim na skórę naczynkową. Ale pięknie pachnące i mocno pieniące się produkty, które lubimy dodawać do wody, mogą szkodzić każdemu, w szczególności w okresie jesienno-zimowym, kiedy z powodu sezonu grzewczego suche jest także powietrze w naszych mieszkaniach. Wysuszona skóra staje się bardziej wrażliwa, często swędzi, a po kąpieli odczuwamy nieprzyjemne uczucie jej ściągnięcia. Aby tego uniknąć, warto zapoznać się z radami wyjaśniającymi, jakie produkty wybierać, jeśli lubimy długie kąpiele.

Kąpiel całego ciała

Wybierając odpowiedni kosmetyk należy na początku zidentyfikować najważniejsze potrzeby naszej skóry. Jeśli mamy problem z jej przesuszeniem (skóra jest zaczerwieniona, swędząca), to warto poszukać produktów, które w swoim składzie będą zawierały oleje z migdałów, awokado oraz olejek rycynowy. Nawilżające dodatki sprawią, że skóra będzie gładka i elastyczna. Natomiast składniki aktywne, takie jak witamina E i ekstrakt z wanilii, zapewnią ochronę naturalnej flory bakteryjnej skóry.

Jeśli natomiast mamy problem z grzybicą, łuszczycą lub atopowym zapaleniem skóry, najlepiej wybrać sól do kąpieli z zawartością olejku z rozmarynu oraz tricolosanem. Kąpiel w soli zapewni lepsze ukrwienie skóry, pobudzi ją i wzmocni. Dodatkowo będzie zapobiega nadmiernemu poceniu się oraz przyniesie ulgę w przypadku różnych dolegliwości. Sól do kąpieli z rozmarynem będzie odpowiednia również dla dzieci powyżej 3 roku życia. Wystarczy do wanny wsypać 1 saszetkę soli (ok. 25 g), a kąpiel powtarzać raz w tygodniu.

Kąpiel stóp

Stopy w okresie jesienno-zimowym również nie mają łatwo. Częste zmiany temperatury, zakryte obuwie oraz przemoczenia czy przemarznięcia mogą powodować ich nadmiernie wysuszanie, a nawet pękanie naskórka. Chcąc przynieść im ulgę warto wykonać raz na tydzień kąpiel, która zadba o ich kondycję. Idealna do tego typu zabiegu będzie sól ziołowa z lawendą. Dzięki zawartości olejków z lawendy, rozmarynu i tymianku zregeneruje zmęczone i piekące stopy. Moczenie wpłynie także na zmiękczenie zrogowaciałego naskórka, modzeli oraz odcisków. Dodatkowo zadziała dezodorująco oraz dezynfekująco. Naturalne olejki aromatyczne, które w trakcie kąpieli będą się stopniowo uwalniać, zadziałają kojąco na cały organizm.

Jeśli naszym problemem są zimne stopy, warto zaopatrzyć się w rozgrzewający koncentrat do kąpieli stóp. Dzięki naturalnemu wyciągowi z papryki pobudzi ukrwienie skóry oraz przemianę materii. Olejek z sosny górskiej i lawendy zadziała aromaterapeutycznie, a stopy odzyskają przyjemnie uczucie ciepła. Koncentrat najlepiej wlać do ciepłej wody i moczyć stopy przez ok 10-15 minut. Po tym czasie należy je dobrze osuszyć i wmasować krem odpowiedni do potrzeb.

Źródło: 38PR

Exit mobile version