Site icon Sukces jest kobietą!

Skośne stropy

Poddasza to z reguły wyjątkowo trudne w aranżacji przestrzenie.  A jednak mają w sobie to coś, co sprawia, że znajdujące się w nich mieszkania posiadają wyjątkowy oraz niepowtarzalny klimat

Jak zaplanować ich pomysłowy i jednocześnie stylowy wystrój – podpowiada Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.

W dobie wzrastających cen nieruchomości chętnie wykorzystujemy każdą wolną przestrzeń, którą można przeznaczyć na wygodne i praktyczne mieszkanie. Wzrok inwestorów bardzo często kieruje się w takich sytuacjach w stronę najwyższych kondygnacji, nierzadko pokrytych wielopłaszczyznowymi dachami. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na adaptację starego strychu czy poddasza dopiero co wzniesionego budynku, powinniśmy pamiętać o kliku charakterystycznych aspektach, istotnych przy aranżacji tego typu miejsc.

„Planując wykorzystanie poddasza przygotujmy się na poszukiwanie niestandardowych pomysłów, które pozwolą efektywnie zagospodarować jego powierzchnię.” – mówi Anna Poprawska z portalu Homebook.pl, i podpowiada: „Liczne skosy i często spotykane elementy więźby dachowej pomniejszają wnętrza, dlatego dodatkowe przegrodzenia w postaci ścianek działowych powinniśmy stawiać tylko w razie konieczności, zwłaszcza, jeśli w całym dachu jest mało okien i nie dysponujemy zbyt wieloma źródłami naturalnego światła. Do oddzielania pomieszczeń lepiej wykorzystać już istniejące kominy, słupy i ściany nośne. Pomagają one podzielić pokój, jednocześnie nie zamykając go całkowicie i tym samym nie zakłócając przestrzennego charakteru mieszkania. W klimat poddasza świetnie wpisują się na przykład kuchnie połączone z pokojem dziennym.

Ekspert portalu Homebook.pl zwraca także uwagę na inne ciekawe rozwiązania. „Zawieszone na ścianach lustra będą wizualnie powiększały pomieszczenia. Z kolei drzwi wykonane z mlecznego szkła zapewnią lepsze doświetlenie ciemnego korytarza we wnętrzu mieszkania.” Projektantka z Homebook.pl przypomina też o roli, jaką odgrywają dominujące w aranżacji kolory. „Pamiętajmy, że im mniejsze i słabiej oświetlone pomieszczenie, tym jaśniejsze powinny być zastosowane barwy. Perłowe biele, gołębie szarości i delikatne błękity szczególnie w przypadku niskich, nachylonych stropów pozwolą uniknąć efektu przytłoczenia oraz zamykania przestrzeni i tak już ograniczonej skosami.” – mówi Anna Poprawska, projektantka wnętrz w Homebook.pl.

 

 

Exit mobile version