Site icon Sukces jest kobietą!

Przepis na piękne włosy od Milek Design

Sieć salonów Milek Design, założona przez Katarzynę Poniatowską-Miłek i Darka Miłka to Partner tej edycji inicjatywy „Sukces jest kobietą”, który dbał o piękne stylizacje włosów naszych Bohaterek, uczestniczek projektów: kampanii społecznej „To tylko płeć”, „La Dolce Vita” i „Akademia Mistrzyń”. Milek Design przygotował dla naszych Czytelników i Czytelniczek cykl porad, jak dbać o włosy. Oto one!

Włosy zniszczone farbowaniem – jak je zregenerować?

Zabieg farbowania włosów bardzo silnie wpływa na strukturę włosów. Łuski rozchylają się, aby barwnik mógł wniknąć do środka, co powoduje, że włosy stają się uwrażliwione i bardziej podatne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Włosy bardzo szybko stają się przesuszone, matowe, szorstkie i łamliwe. Dlatego korzystając z zabiegów koloryzacji włosów, bardzo ważne jest, aby zadbać odpowiednio o pasma już podczas koloryzacji, jak i po niej. W naszym artykule pokażemy Wam najlepsze zabiegi regeneracyjne przeznaczone dla włosów farbowanych.

Zadbaj o włosy już podczas koloryzacji!

W ofercie salonu Milek Design znajdują się regeneracje, które mogą zostać dodane do Twojej farby podczas koloryzacji. Zapewnia to ochronę włosów przed osłabiającym działaniem koloryzacji. Jednym z takich zabiegów jest system FibrePlex. Dodany do farby zapewnia ochronę włosów przed uszkodzeniami, które powstają w trakcie zabiegów koloryzacji, rozjaśniania czy pasemek. Zapobiega łamliwości i pozostawia włosy w doskonałej kondycji. Jednocześnie dodanie FibrePlex do farby nie zmienia proporcji mieszanki koloryzującej i nie wpływa na czas zabiegu.

Co, jeśli włosy już są zniszczone?

Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale jeśli Twoje włosy już są zniszczone farbowaniem i chciałabyś wykonać na nie osobny zabieg to również mamy dla Ciebie kilka propozycji. W ofercie naszego salonu znajdują się takie zabiegi jak Olaplex czy Rekonstrukcja Joico. Można je wykonać jako samodzielny zabieg lub w trakcie farbowania.

System regenerujący Olaplex został stworzony specjalnie z myślą o włosach poddawanych między innymi zabiegom farbowania czy rozjaśniania. Olaplex najczęściej wykonywany jest podczas koloryzacji, jednak można go zastosować również jako samodzielny zabieg. Dzięki niemu pasma mają zapewnioną ochronę przed agresywnymi składnikami chemicznymi, a ich kondycja ulega poprawie.

Olaplex jest preparatem restrukturyzującym włosy, co w skrócie oznacza, że dzięki zawartych w nim składnikom, odbudowuje uszkodzone mostki wewnątrz włosa. W efekcie włosy stają się gładsze, bardziej elastyczne, nie puszą się oraz nabierają pięknego, zdrowego wyglądu.

Kolejnym zabiegiem jest rekonstrukcja Joico K-pak, bo tak brzmi pełna nazwa tej regeneracji – to zabieg, który również może być stosowany jako samodzielna regeneracja lub podczas koloryzacji/rozjaśniania. Przeprowadzona podczas koloryzacji przedłuża trwałość koloru i zabezpiecza włosy. Ponadto głównym zadaniem tego zabiegu jest odbudowa i wzmocnienie zniszczonych włosów. W efekcie włosy są zdrowe, błyszczące oraz maksymalnie nawilżone.

Zabieg ten można podzielić na cztery etapy:

KROK 1 – szampon OCZYSZCZAJĄCY

Usuwa wszelkie mikro zanieczyszczenia. Włosy stają się perfekcyjne czyste. Zawarty w szamponie aloes wzmacnia włosy, a witamina A i E zabezpieczają włosy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

KROK 2 – serum WYGŁADZAJĄCE

Wyrównuje powierzchnię włosa. Włosy stają się idealnie gładkie i miękkie. Zawarta guana zapobiega osłabieniu i wypadaniu włosów.

KROK 3 – maska REKONSTRUUJĄCA

Intensywnie odbudowuje i naprawia strukturę. Dzięki shea włosy stają się elastyczne, nawilżone i sprężyste.

KROK 4 – krem NAWILŻAJĄCY

Zawarte w nim olejki jojoba dogłębnie nawilżają i nadają elastyczności pasmom. Włosy stają się lśniące i podatne na układanie.

Ostatnią naszą propozycją są bardzo szybkie w zastosowaniu ampułki regeneracyjne.

W naszej ofercie znajduje się szereg ampułek o różnorodnych właściwościach – nawilżające, przeciw wypadaniu włosów, przedłużające trwałość koloryzacji i wygładzające strukturę włosów.

Dobranie odpowiedniej regeneracji zawsze jest kwestią bardzo indywidualną i warto skonsultować tę decyzję z fryzjerem. Fryzjer na podstawie kondycji włosów oceni, co będzie dla nich odpowiednim rozwiązaniem i da najlepsze efekty. Zapraszamy Was na darmową konsultację w salonie Milek Design.

http://www.milekdesign.pl/regeneracja-wlosow-warszawa/

 

Exit mobile version