Site icon Sukces jest kobietą!

Popularne kierunki narciarskie na sezon 21/22

kobiety dziewczyny na stoku narciarskim

Zbliżające się wielkimi krokami święta, a potem Nowy Rok i ferie zimowe oznaczają, że wkraczamy w sezon narciarski 21/22. Na białe szaleństwo wybierasz narty czy deskę? Niezależnie od tego, na czym będziesz szaleć po białym puchu, potrzebujesz świetnie przygotowanych tras. Gdzie je znajdziesz? Jakie kierunki narciarskie cieszą się największą popularnością w tym sezonie? Poniżej znajdziesz wszystkie informacje!

Narty w Czechach i Słowacji

Wybór jednego z tych krajów to przede wszystkim bliski dojazd własnym samochodem, bo czeskie Karkonosze znajdują się tuż za polsko-czeską granicą. Możliwość dojazdu własnego ucieszy zwłaszcza osoby, które chcę zabrać własny sprzęt, ale nie chcą oddawać go do luku bagażowego w samolocie. Narty w Czechach to świetnie przygotowane trasy o zróżnicowanym poziomie trudności, a po szaleństwach na stoku – wiele ciekawych miejsc do zwiedzania.

Niskie i Wysokie Tatry w Słowacji oczarują zapalonych narciarzy i adeptów sportów zimowych. Znajdują się tu świetne, kameralne ośrodki narciarskie i trasy zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych, jak i ekspertów. W dodatku, podczas zjazdów, możesz podziwiać malownicze górskie szczyty, a wieczorem cieszyć się smakiem kultowych słowackich przysmaków.

Znane i lubiane, czyli narty we Włoszech i Austrii

Po narciarskich regionach w sąsiednich krajach, prym wśród kierunków wybieranych na narty przez Polaków wiodą Włochy i Austria. Pierwszy z nich to przede wszystkim słynne ośrodki narciarskie, np. obszar narciarski Dolomiti Superski, spektakularne widoki i świetnie przygotowane trasy o różnym stopniu trudności, mnóstwo atrakcji aprѐs ski i nowoczesne wyciągi. A co najważniejsze – doskonałe warunki narciarskie. Jeden z aż dziesięciu regionów narciarskich we Włoszech możesz wybrać, jadąc na narty z ITAKĄ.

Narty w Austrii są znane narciarskim zapaleńcom z kultowych tras Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim, nowoczesnych systemów wyciągów i doskonale przygotowanych stoków. Dodatkowo znajdziesz tu światowej klasy hotele w słynnych ośrodkach sportów zimowych z zapierającymi dech widokami na Alpy. Co jeszcze czeka na Ciebie podczas białego szaleństwa w Austrii? Wspaniała, tradycyjna kuchnia austriacka i relaks w kompleksach termalnych – nie sposób się oprzeć, prawda?

Narty w Turcji

Choć Turcja kojarzy się głównie z letnim urlopem w hotelach z all inclusive i aquaparkami oraz błogim lenistwem na złotych plażach, to także doskonałe miejsca do uprawiania sportów zimowych.

Na polskim rynku dostępne są wyjazdy m.in. do Kayseri – najnowocześniejszego ośrodka narciarskiego w Turcji. To istny raj dla narciarzy i snowboardzistów: 102 km tras narciarskich, 58 km tras ze sztucznym naśnieżaniem i 14 wyciągów. W dodatku, oferty ITAKI przewidują w wybranych hotelach skipass w cenie i bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os.

Jeśli chcesz połączyć wyjazd narciarski ze zwiedzaniem, możesz wybrać właśnie Kayseri, które jest idealną bazą wypadową do zwiedzania Kapadocji. Jednak znacznie lepszą propozycją jest nowość w ofercie biura podróży ITAKA – region Uludağ.

Nie jest to typowy wyjazd narciarski. W programie wyjazdu znajduje się 2-dniowe zwiedzanie Stambułu z polskojęzycznym przewodnikiem. Podczas wycieczki zobaczysz takie miejsca, jak słynny Błękitny Meczet z 6 minaretami, Hagia Sophia – Świątynię Mądrości Bożej czy największe kryte targowisko świata – Wielki Bazar, gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Po poznaniu atrakcji największego miasta Turcji, czas na przejazd do ośrodka narciarskiego Uludağ, położonego na wysokości 2543 m n.p.m. Tu czeka na Ciebie komfortowy hotel w formule soft all inclusive tuż przy wyciągu, z którego nieraz skorzystasz podczas pięciu dni białego szaleństwa na stokach Uludağ Ski Resort. Chcesz wiedzieć więcej o regionie i jego ofercie narciarskiej? Sprawdź!

Exit mobile version