Site icon Sukces jest kobietą!

Polscy dizajnerzy Kabo&Pydo

Kabo&Pydo, czyli Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo to duet młodych projektantów, zajmujący się nie tylko projektowaniem ale również produkcją swoich prac. Obydwoje są absolwentami Wydziału Wzornictwa warszawskiej ASP. Zajmują się wieloma dziedzinami, od mebli, ceramiki, szkła po oświetlenie, opakowania i branding

Swoje wyroby tworzą z myślą o wygodzie użytkowania oraz funkcjonalności. Ich projekty charakteryzują proste i minimalistyczne formy. W konkursie Make Me! lampa ich autorstwa „Owijka”, została nagrodzona przez magazyn Elle Decoration za pomysłowe wykorzystanie materiałów oraz firmę Rosenthal za innowacyjność projektu. „Owijka” to lampa, której wysokość można dowolnie regulować dzięki długiemu kablowi owiniętemu wokół ceramicznej tuby. Wielofunkcyjny kabel jednocześnie mocuje lampę, reguluje wysokość oraz pełni funkcję estetyczną, tworząc ciekawą strukturę wokół klosza.

Owijka

Inny, ciekawy pomysł, to kolekcja stołków, które ułożone jeden na drugim tworzą półkę. Rewelacyjnie sprawdzą się w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest cenny.

Stołki

Interesujący jest również ekskluzywny fotel Charm, który zachwyca finezyjną formą i solidną konstrukcją. Może spełniać funkcję zarówno fotela biurowego, jak i wypoczynkowego.

Fotel Charm

Kolejny fascynujący projekt to naczynia do cateringu, które zostały tak zaprojektowane, aby talerz i kieliszek można było trzymać w jednej dłoni. Druga dłoń jest wolna, więc bez problemu można nakładać przystawki czy podać rękę rozmówcy. Warto wspomnieć, że w konkursie Future Generation 2011 na Arena Design w Poznaniu, Kabo&Pydo zostali wyróżnieni za komplet ceramicznych kubków i filiżanek. Minimalistyczna, wcięta forma kubków zapewnia idealne dopasowanie do dłoni a przykrywka po odwróceniu zamienia się w naczynie na torebkę herbaty.

Projekty tego utalentowanego duetu są praktyczne, a jednocześnie niezwykle estetyczne. Jak mówi Tomasz, ich inspiracją w projektowaniu są codzienne ludzkie zachowania i przyzwyczajenia a celem przełamanie standardów i tworzenie czegoś nowego, aby żyło się lepiej.

Autorką tekstu jest Maria Magierska, projektantka wnętrz.

Exit mobile version