Site icon Sukces jest kobietą!

Pielęgnacja włosów po zimie – o czym pamiętać?

Pielegnacja wlosow po zimie o czym pamietac

Nasza pielęgnacja włosów może zmieniać się na przestrzeni pór roku. Wielu specjalistów nawet zachęca do wprowadzania nieco innych kosmetyków, które będą dopasowane do obecnych na zewnątrz warunków atmosferycznych. Trudnym okresem dla włosów jest między innymi zima. Dlatego wiosną warto zadbać o dodanie do rutyny składników nawilżających i odżywiających. Czy odżywka o takim działaniu będzie wystarczająca? A może lepiej uzupełnić swój zestaw o maskę?

Pielęgnacja włosów po zimie – co warto o niej wiedzieć?

Standardowa pielęgnacja włosów powinna składać się z kilku kosmetyków. Będą to między innymi produkty myjące, nawilżające czy odżywiające. Jednak po okresie zimowym powinniśmy szczególnie zadbać o to, aby wzmocnić i zregenerować nasze włosy. Nierzadko bywają one przesuszone, uszkodzone i matowe. Ma wpływ na to częste noszenie czapek, niska temperatura czy kontakt z wilgocią, który jest bardzo częsty podczas opadów śniegu. Nawet jeżeli stosujemy kosmetyki ochronne, to nie zawsze uda nam się zapobiec wystąpieniu negatywnych skutków złych warunków atmosferycznych. To, co możemy zrobić, to zadbać o to, aby w okresie wiosennym skupić się na wartościowej pielęgnacji. Przykładowo maska do włosów jest jednym z tych produktów, z których nie warto rezygnować.

Pielęgnacja włosów – jakich produktów nie może zabraknąć? 

Za oczyszczanie włosów oraz skalpu odpowiedzialny jest przede wszystkim szampon. W jego składzie mogą występować nie tylko silniejsze detergenty, ale również te, które odpowiedzialne są za bardzo delikatne usuwanie zanieczyszczeń. Od czasu do czasu warto też sięgnąć po szampon peelingujący zawierający drobinki lub takie enzymy jak bromelaina czy papaina.

Jednak włosy nie wystarczy jedynie umyć szamponem. Konieczne jest też nałożenie innych produktów, takich jak choćby odżywka czy maska do włosów. Będą one odpowiedzialne za przywrócenie właściwego poziomu nawilżenia, odżywienie, regenerację oraz ułatwienie rozczesywania. W przypadku, gdy nasze włosy są mocno zniszczone lub podatne na kręcenie, zaleca się zastosować metodę OMO. Czym się wyróżnia? W pierwszej kolejności powinna być zaaplikowana odżywka do włosów. Dopiero w następnym etapie oczyszczamy skórę głowy. Na sam koniec ponownie aplikujemy kosmetyk odżywczy na całej długości pasm.

Osłabione i pozbawione blasku włosy wymagają olejowania. Wybrany olej można aplikować na podkład (na przykład żel aloesowy, hydrolat bądź odżywkę). Ważne, aby pamiętać jednak o tym, że rodzaj produktu dobieramy według porowatości (włosy mogą być nisko-, średnio- bądź wysokoporowate). Przydatne okazują się także kosmetyki zabezpieczające końcówki, które pozytywnie wpływają na regenerację rozdwajających się kosmyków.

Jaka maska do włosów zadziała regenerująco?

Nie da się ukryć, że jednym z kosmetyków, który pomoże nam w krótkim czasie przywrócić włosy do dawnej, świetnej kondycji, jest między innymi maska. Warto stosować ją regularnie, ale nie nazbyt często. Dlaczego? W jej składzie znajduje się wiele składników aktywnych, które zadziałają znacznie lepiej, jeżeli zaaplikujemy je przykładowo raz w tygodniu. Maska do włosów często wymaga od użytkownika, aby nałożyć ją na włosy na więcej niż kilka minut. Oczywiście dostępne są też kosmetyki działające ekspresowo, jednak niektóre substancje aktywne z powodzeniem mogą pozostać na włosach nawet przez całą noc.

Exit mobile version