Site icon Sukces jest kobietą!

Piękne nogi Polek

O tym, że Polki uznawane są za najpiękniejsze na świecie wiadomo nie od dziś. One natomiast cenią w sobie najbardziej nogi. Dlatego też dobrze jest się tymi nogami odpowiednio opiekować

Piękne nogi to skutek między innymi zbilansowanej diety, prawidłowej dawki witamin oraz składników mineralnych. Co jednak zrobić, gdy nie wszystko w naszych nogach nam odpowiada?

Bardziej jędrna skóra

Zacznijmy od braku jędrności. Jeżeli to on jest tym, który spędza sens z powiek, warto postawić na dietę obfitującą w pełnowartościowe białko. Obecne w nim aminokwasy skutecznie odbudowują zniszczoną strukturę skóry, wzmacniając włókna kolagenowe, co bezpośrednio przekłada się na jej jędrności i aksamitność. To białko można znaleźć na przykład w rybach (pstrąg, dorsz, sandacz) oraz chudym drobiu. Przydać się mogą również produkty mleczne: jogurty, kefiry, zsiadłe mleko oraz maślanka. Co więcej, mogą one również wzmocnić kości.

Młoda i piękna

W nogach może się nam także nie podobać to, że skóra się starzeje i nie regeneruje tak szybko jak kiedyś. Wtedy właśnie należy do diety dodać antyoksydanty. Gdzie ich szukać? Będą na pewno w owocach, warzywach i tłuszczach roślinnych. W kwestii napojów opłaci się także spożywanie kakao oraz zielonej herbaty. Witamina A odżywi zewnętrzne warstwy skóry nóg, utrzymując prawidłowy stan tkanki nabłonkowej oraz poprawiając jej jędrność. Jedz zatem tłuste ryby, jaja i wspomniane już wcześniej produkty mleczne. Beta-karoten jest także niezastąpiony w procesie regeneracji naskórka. Świetnym jego źródłem są warzywa i owoce jednak tylko te o żółtej, pomarańczowej i czerwonej barwie np. marchew, papryka, pomarańcze czy mandarynki. Witamina E pozwala natomiast wyglądać naszej skórze młodziej. Wszystko dzięki spowalnianiu przez nią tego procesu. Witamina ta jest obecna na przykład w tłuszczach roślinnych. Pojawia się tutaj także witamina C, dzięki której skóra wygląda naprawdę dobrze.

Nawadniaj skórę!

Skóra nawodniona to skóra wyglądająca zdrowo. Od czego warto zacząć, aby faktycznie taka była? Zdrowy wygląd skóry oraz jej elastyczność zależy od stopnia nawodnienia ciała dlatego nie zapominajmy zatem o regularnym piciu w ciągu dnia wody średnio-mineralizowanej, doskonale nadadzą się też soki warzywne, herbatki owocowe lub ziołowe. Oprócz napojów odpowiednie jest także dobrej jakości jedzenie.

Zbyt wysuszona

Czasami samo nawilżanie poprzez spożywanie napojów nie pomaga. Jeżeli skóra nóg jest zdecydowanie nadmiernie wysuszona i pojawiają się zaczerwienienia lub stany zapalne to trzeba pójść o krok dalej i zapobiegać kolejnym utratom wody z organizmu. W tym zadaniu z pomocą przyjdą słynne wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Co ważne, zapobiegają one nie tylko odwodnieniu naskórka, ale i głębiej położonych  warstw skórnych. Znaleźć je można w tłustych rybach, awokado, siemieniu lnianym czy też jajach.

Źródło: Partner od Promotion

Exit mobile version