Site icon Sukces jest kobietą!

Perfekcyjny kamuflaż, czyli wszystko o korektorach pod oczy

Ciężka, nieprzespana noc? Mała ilość snu? Skłonność do zasinień i uwarunkowania genetyczne, które skutkują cieniami w okolicy pod oczami? W tego typu problemach skórnych jedynym ratunkiem wydaje się być dobrze dobrany korektor pod oczy. Ujednolicona cera, idealnie wyrównany koloryt skóry, duet – podkład oraz korektor to najważniejsze kroki makijażowe. To właśnie od tych kosmetyków w głównej mierze zależy wygląd całości. Obok tuszu do rzęs, pudru oraz podkładu do twarzy to właśnie korektor stanowi niezastąpiony element i należy do codziennej rutyny makijażowej.

Propozycje drogeryjne – korektory do makijażu

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest naprawdę wiele korektorów pod oczy i do twarzy. Paradoksalnie – im marki częściej wprowadzają nowe produkty, tym ciężej jest zdecydować się klientkom na ten jedyny, idealnie dostosowany do potrzeb i problemów skóry.

Bezapelacyjnym bestsellerem w tej dziedzinie stał się korektor marki Maybelline – The Eraser Instant Anti-Age. Charakteryzuje się nie tylko wyjątkowym aplikatorem w postaci gąbeczki, ale przede wszystkim bardzo dobrym działaniem. Korektor posiada delikatną, kremową konsystencję, a przy tym – radzi sobie z naprawdę dużymi zasinieniami w okolicy pod oczami. Niewątpliwym plusem produktu jest również fakt, że tak samo dobrze kryje niedoskonałości na skórze.

A co w momencie, kiedy nawet tak kultowe produkty nie spełniają oczekiwań wymagających klientek? Z pomocą przyjdzie propozycja marki Makeup Revolution – Conceal and Define. To korektor, który nie bez powodu nazywany jest najmocniej kryjącym korektorem drogeryjnym. Mercedes wśród swojej kategorii kosmetycznej! Do kultowych produktów należy również korektor marki Catrice – High Coverage, ale jego z pewnością nie trzeba przedstawiać.

Na co zwrócić uwagę wybierając korektor?

Korektor pod oczy musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim odpowiednio lekka konsystencja, która nie obciąży delikatnej skóry w tej okolicy. W tym wypadku kluczowym jest złoty środek, który polega na wybraniu takiego produktu, który przy odpowiednim stopniu krycia, będzie niewyczuwalny na skórze. Zawsze jednak to odpowiednie przygotowanie cery i właściwa pielęgnacja gwarantuje sukces wyglądu korektora. Jest to szczególnie istotne w przypadku propozycji zastygających, które faktycznie zakamuflują nieprzespaną noc i będą bardzo trwałe, ale przy tym nie spowodują wysuszenia, a tym samym – podkreślenia ewentualnych zmarszczek.

Oprócz doboru odpowiadających właściwości i konsystencji, warto zwrócić uwagę na pojemność kosmetyku (jego wydajność), opakowanie (np. lekka i wygodna w podróżowania tubka) oraz jego łatwość rozprowadzania na skórze. Czynników, które wpływają na ostateczny wygląd korektora na skórze jest naprawdę sporo. W tym wypadku ma znaczenie nie tylko sam kosmetyk kamuflujący, sposób jego utrwalenia (dobór właściwego pudru pod oczy), ale także sama aplikacja.

Strategiczne miejsca na skórze

Czy korektor pod oczy należy nakładać jedynie poniżej dolnej powieki oka? Wbrew pozorom – zdecydowanie nie. Zdarza się, że najbardziej zasinioną częścią, a często pomijaną przez kosmetyki kamuflujące jest wewnętrzny kącik oka lub górna powieka. Takie szczegóły w makijażu potrafią wpłynąć znacząco na wygląd całości makijażu. Oprócz przestrzeni pod oczami – warto również wypróbować technikę nakładania korektora wzdłuż linii nosa. Takie rozmieszczenie produktu rozświetli tą przestrzeń i zlikwiduje ryzyko powstania tzw. „odwróconej pandy” w makijażu. Wykorzystanie korektora pod oczy sprawdzi się również do wstępnego konturowania twarzy – oprócz wspomnianych miejsc – nałóż korektor również na grzbiet nosa, środek czoła i brodę. Po przypudrowaniu całości – twarz nie będzie wymagała już intensywnego modelowania, a strategiczne miejsca na skórze będą zaznaczone w sposób subtelny i niewidoczny gołym okiem.

Nie bez powodu korektor pod oczy to jeden z ważniejszych kosmetyków w makijażu. Oprócz kamuflowania niedoskonałości cery, przykrywania zasinień, z powodzeniem może być używany jako kosmetyk do wstępnego konturowania twarzy. Nic więc dziwnego, że wybór tego odpowiedniego jest istotny nie tylko ze względu na przestrzeń pod oczami, ale także na wygląd całego makijażu.

Exit mobile version