Site icon Sukces jest kobietą!

Modelowanie sylwetki – przegląd zabiegów, wskazania, efekty. Czy naprawdę warto?

Checking cellulite, woman hips, close up of beautiful female body, legs belly isolated on white background

Czy poprawa sylwetki możliwa jest bez użycia skalpela? Komu dedykowane są zabiegi modelujące? Czy poprawa wyglądu i utrata tkanki tłuszczowej w gabinecie medycyny estetycznej jest bezpieczna? O tym porozmawiamy z kosmetologiem w Klinice Neonia Anną Zienkiewicz.

Modelowanie sylwetki – można śmiało powiedzieć, że to temat rzeka. Spróbujmy go jednak nieco usystematyzować. Zacznijmy od tego, do kogo adresowana jest oferta gabinetów medycyny estetycznej?

W zasadzie można zaryzykować stwierdzenie, że do wszystkich. Utarło się, że zabiegi modelujące sylwetkę dedykowane są osobom borykającym się z nadmiernymi kilogramami. W rzeczywistości jednak należy podkreślić, że poprawa kondycji skóry i jej jędrności, likwidacja rozstępów i cellulitu wpływa pozytywnie na wygląd bez względu na proporcje ciała i wagę. Dlatego też zabiegi modelujące sylwetkę wykonywać można z powodzeniem u osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami, odchudzających się, a także u wszystkich tych, którzy chcą poprawić jakość skóry.

Jakie zabiegi modelujące sylwetkę może pani szczególnie polecić?

Wiele zależy od oczekiwań konkretnej pacjentki, ale wspomnieć można choćby o endermologii. Ten podciśnieniowy masaż oddziałuje na tkankę przynosząc wszechstronne niemal rezultaty. Pozwoli ujędrnić skórę, zmniejszyć cellulit, ale też wyraźnie wyszczuplić sylwetkę. Masaż wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę, która posiada dwie rolki – po wychwyceniu fałdu skóry dzięki podciśnieniu jedna z rolek zwija go, a druga rozwija. Dodatkowo rolki wykonują ruchy względem siebie. Mimo swojej intensywności zabieg zaliczany jest jednak do odprężających i relaksacyjnych, co jest jego dodatkowym atutem.

A jeśli chcemy dodatkowo zrzucić kilka kilogramów?

Wtedy polecam kriolipolizę . To zabieg nazywany powszechnie „liftingiem bez skalpela”. Jest to mało inwazyjny zabieg, który polega na kontrolowanym wychładzaniu tkanek tłuszczowych, wywołaniu ich lipolizy, czyli rozpadu, inaczej śmierci komórek tłuszczowych. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny, bo pozwala jednorazowo pozbyć się nawet od 25 do 45 proc. tkanki tłuszczowej. Kriolipolizę warto stosować w terapii łączonej z endermologią. Dzięki takiemu połączeniu tkanka tłuszczowa usuwana jest bowiem równomiernie, a skóra natychmiast zyskuje jędrność.

Co z zabiegiem HIFU? Czy jest on także skuteczny na ciało, czy jednak zarezerwowany do poprawy wyglądu twarzy?

Technologia High Intensity Focused Ultrasound doskonale sprawdza się zarówno do poprawy napięcia skóry twarzy, jak i newralgicznych części całego ciała. Jej działanie jest dwuetapowe. W pierwszym – efekty widoczne są niemal natychmiast po wykonaniu zabiegu. Wywołane przez fale ultradźwiękowe drgania stymulują produkcję kolagenu i elastyny. W drugim zaś, dzięki powstałej tzw. koagulacji kolagenu i rozpoznaniu jej jako uszkodzeń, z którymi organizm musi sobie poradzić co rozkłada się w czasie. Dzieje się to także poprzez produkcję kolagenu i elastyny, które niemal całkowicie zastępując dotychczasowe komórki.

Czy z zabiegów modelujących sylwetkę może skorzystać każdy? Czy są one bezpieczne?

Zabiegi modelujące sylwetkę są zabiegami bezpiecznymi. Oczywiście istnieją okoliczności, które stanowią przeciwwskazanie do wykonania niektórych z nich, ale to dotyczy przecież niemal każdej procedury medycznej. Dla przykładu z większości zabiegów powinny zrezygnować kobiety w ciąży i matki karmiące. Wykonanie kriolipolizy wykluczają infekcje skórne, zaburzenia pracy nerek i wątroby, cukrzyca, epilepsja. Podobne są przeciwwskazania do zabiegu HIFU i endermologii, od której muszą powstrzymać się także osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca i stosujące leki lub zioła rozrzedzające krew.

Znaczenia nabiera zatem wywiad, który przeprowadzany jest przez specjalistę przed zabiegiem. Pamiętajmy żeby nie zatajać żadnych informacji, bo działa to po prostu na naszą niekorzyść.

źródło: materiał promocyjny Partnera

fot. materiały Partnera

Exit mobile version