Site icon Sukces jest kobietą!

Mama na zakupach: Dzieci uwielbiają zapach mamy!

2

Nic nie daje maleństwu takiego poczucia bezpieczeństwa jak świadomość, że tuż obok jest jego mama. Skąd wiadomo natomiast, że mama to mama? Sprawa jest prosta! Ona pachnie zupełnie inaczej niż osoby, które są wokół. Co więcej, pachnie tak, że dziecko chciałoby mieć ją ciągle przy sobie.

Maleństwo, które niedawno pojawiło się na świecie nie jest jeszcze świadome wielu rzeczy. Ma jednak coś, co już na tym etapie jest u niego bardzo dobrze wykształcone – zmysł węchu. Pojawia się on już w trzecim trymestrze ciąży, więc dziecięca przygoda z zapachami zaczyna się jeszcze przed urodzeniem. To właśnie wtedy zapoznaje się ono również z zapachem swojej mamy, a dzięki temu jest ją w stanie bez problemów rozpoznawać także po przyjściu na świat.

Ta umiejętność sprawia, że maleństwo od samego początku potrafi znaleźć pierś matki. Co więcej, specjaliści uważają, iż dziecko wie, które mleko należy do jego mamy i dokonuje tego rozróżnienia właśnie po zapachu. Aby potwierdzić wiele założeń z tym związanych, naukowcy posłużyli się też ciekawym eksperymentem. Po jednej stronie główki niemowlaka kładli oni biustonosz mamy, a z drugiej strony biustonosz, który należał do obcej kobiety. Co ciekawe, dzieci prawie za każdym razem odwracały głowę w stronę bielizny własnej mamy. Mogły ją natomiast rozpoznać tylko i wyłącznie po zapachu.

Wiedząc, jak niemowlaki reagują na zapach mamy, dobrze jest oszczędzić im dodatkowych bodźców w postaci intensywnie pachnących kosmetyków. Dbajmy o higienę, ale i dajmy maleństwu szansę na rozpoznawanie nas pośród wielu innych zapachów, które każdego dnia do niego docierają.

Z jednej strony obecność i zapach mamy jest niezwykle ważny dla maleństwa, z drugiej jednak nie można ciągle trzymać dziecka na rękach. Jak zatem sprawić, aby dziecko czuło się dobrze nawet jeśli mamy nie ma w pobliżu? Odpowiedź jest prosta – wykorzystać Cuski®. To przytulanka, która dzięki specjalnym właściwościom sprawi, że dziecko, mając ją przy sobie, poczuje zapach matki. Wynika to z tkaniny, z której są wykonywane Cuski®. Wystarczy zatem przez kilka nocy mieć przytulankę blisko swojego ciała. Zapach mamy udzieli się jej wtedy na tyle, że kładąc ją później obok maleństwa możemy mieć pewność, że poczuje ono naszą miłą woń.

To idealny sposób na to, aby dać dziecku poczucie bezpieczeństwa, a równocześnie zyskać chwilę dla siebie. Mamy powinny również wiedzieć, że Cuski® są wykonane z bardzo miękkiej tkaniny, na której nie ma żadnych nadruków. Każda przytulanka ma przyjemny, owalny kształt, który bardzo podoba się niemowlakom. Pozostaje zatem jedynie wybrać, który z Cusków trafi do Twojego dziecka – kremowy, różowy, niebieski, fioletowy, miętowo-szary czy pomarańczowo-szary?

Więcej informacji na: http://www.cuski.pl
Cuski kupisz na: http://kikishop.pl

Uwaga! Każdy, kto dokona zakupów w sklepie www.kikishop.pl otrzyma 10% rabatu. Przy zakupie należy podać hasło „sukces”.

Exit mobile version