Site icon Sukces jest kobietą!

Lato pełne nowości

Lato bez nowych książek? Zagorzali czytelnicy nie wytrzymaliby bez premier, dlatego oczekują z niecierpliwością na nowości, jakie niedługo mają się pojawić w księgarniach. Już teraz wiemy jednak, że nie zabraknie prawdziwych perełek

Magdalena Parys, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej, podejmuje trudne tematy i zestawia je z historycznymi zdarzeniami. W książce „Biała Rika” próbuje ona znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Nie tak łatwo zdecydować bowiem, czy miłość do wroga jest możliwa, a także czy dziedziczymy los po przodkach?

Tytułowa Rika skrywa pewną tajemnicę. Choć od wojny minęły dekady to nadal nie chce ona o niej nikomu opowiedzieć. Odkrywa ją dopiero jej wnuczka, Dagmara. Historia wciąga i pozwala biec za kolejnymi rodzinnymi wspomnieniami i sekretami. Co ważne, została ona oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Kolejna opowieść z wojną w tle to książka „Wszystkie śmierci dziadka Jurka” napisana przez Matthiasa Nawrata, Polaka, który wyemigrował jako dziecko do Niemiec i tam tworzy, a także zdobywa nagrody.

W swojej najnowszej tragikomedii zaczyna od śmierci dziadka, która sprawia, że rusza lawina wspomnień. Autor umiejętnie zestawia smutne wydarzenia z przeszłości, a wiec czasy okupacji i PRL-u z humorem. Sprawia to, że w książce powaga i smutek przeplatają się z radością. Nawrat w swojej najnowszej publikacji  posiłkuje się prawdziwymi anegdotami z życia swego dziadka w latach wojny i reżimu.

Więcej o książkach będzie się można dowiedzieć już w dniach od 10-12 czerwca w ramach Big Book Festival. Rozmowy z autorami odbędą się w w Pałacu Szustra.

Źródło: Go Culture

Exit mobile version