Site icon Sukces jest kobietą!

Które odżywki do włosów sprawdzą się tuż po farbowaniu?

odzywki do wlosow

Koloryzacja domowa sama w sobie nie jest trudna, natomiast problematyczne może być późniejsze dbanie o włosy. Nie każdy wie, po jakie kosmetyki warto sięgać, jeżeli chcemy zadbać o doskonały wygląd naszej fryzury. Co bardzo ważne, istotne okazuje się nawet pierwsze mycie i produkty ochronne, które aplikujemy zaraz po spłukaniu farby. Ale jakie odżywki do włosów mogą okazać się tutaj niezbędne? Podpowiadamy!

Włosy farbowane – czy potrzebują specjalnej pielęgnacji?

To, co bardzo często powtarzają nam fryzjerzy i specjaliści od koloryzacji, to zadbanie o właściwą pielęgnację włosów zaraz po zmyciu farby. Okazuje się, że efekt, który uzyskamy, może nie utrzymać się w zadowalającym dla nas stopniu, jeżeli pominiemy najważniejsze kroki związane z oczyszczaniem skóry głowy, ale przede wszystkim odżywieniem samych włosów. Dlatego też warto podkreślić, że koloryzacja nie będzie niczym złym, o ile tylko poświęcimy trochę czasu na codzienną pielęgnację. Stosujmy więc regularnie odżywki do włosów, maski i odpowiednie szampony.

O czym pamiętać, jeżeli farbujemy włosy?

Jeżeli regularnie farbujemy włosy, powinniśmy pamiętać, że nie tylko sama pielęgnacja ma tutaj znaczenie. Odpowiedni szampon czy odżywka do włosów oczywiście odgrywają tutaj ważną rolę, ale istotna jest także sama farba. Starajmy się, aby była jak najlepszej jakości. Jeżeli koloryzację wykonujemy w domu, a niekoniecznie w salonie, to kluczowe, by wybierać preparaty, które nie niszczą struktury włosów. Ważne, aby w ich składzie znalazły się dodatkowe składniki aktywne o działaniu pielęgnacyjnym.

Postarajmy się, aby koloryzacja włosów nie była wykonywana zbyt często. Dobrze, aby farbować włosy dopiero wtedy, gdy odrost jest już widoczny lub jeżeli kolor stał się wypłowiały. Pomocny może być też szampon do włosów farbowanych, który sprawi, że barwniki nie będą wypłukiwały się zbyt szybko. Takie same właściwości miewają także odżywki.

Czy szampon przeciw wypadaniu włosów jest konieczny?

Przydatny może być również szampon przeciw wypadaniu włosów, dzięki któremu ograniczymy utratę owłosienia. Zdarza się, że farbowanie nie do końca przebiegnie po naszej myśli, a już zwłaszcza wtedy, gdy wykonujemy je samodzielnie. W takim przypadku lepiej zabezpieczyć się na taką możliwość i od czasu do czasu stosować tego rodzaju kosmetyk. Ponadto szampon przeciw wypadaniu włosów często posiada w składzie składniki aktywne, które będą pobudzały wzrost tak zwanych baby hair.

Odżywki do włosów farbowanych

Każdy, kto farbuje włosy, powinien sięgać regularnie po odżywki do włosów. Zazwyczaj do samej farby dołączony jest produkt, który możemy zaaplikować zaraz po koloryzacji. Jest on niezwykle istotny, ponieważ sprawia, że kolor lepiej utrzyma się na naszych włosach. Rekomenduje go sam producent. Przy kolejnych myciach możemy wybierać nieco inne kosmetyki. Firmy produkujące farby często dokładnie oznaczają preparaty, które zostały stworzone z myślą o osobach pragnących zadbać o odcień w nowej fryzurze.

Nie zapominajmy, że w późniejszej rutynie pielęgnacyjnej konieczne jest stosowanie odżywki do włosów, która zawiera składniki aktywne odpowiedzialne za ochronę pasm, ich regenerację i wzmocnienie. Takie produkty sprawiają, że kolor włosów zachowywany jest na dłużej i nie staje się wypłowiały czy nawet matowy. Taka odżywka powinna być aplikowana po każdym umyciu, chyba że stosowana jest naprzemiennie z maską.

Exit mobile version