Site icon Sukces jest kobietą!

Krzesła New Role Models

Co to jest Free Design? Zaprojektuj coś za darmo i dla przyjemności, zaproś do udziału jak największą ilość osób, zmień za pomocą twojego dzieła otoczenie – tak można opisać w skrócie działania duetu nowojorczyków Davida Kima i Mike’a Seto

Ich najnowszy projekt nosi nazwę New Role Models. Główną rolę grają tu proste i lekkie krzesła ozdobione różnymi wzorami i służące jako meble miejskie. Dla wszystkich, za darmo i bez biurokracji.

– Chcemy sprawić, by nasze otoczenie było bardziej użyteczne. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprojektować, a następnie rozpowszechnić krzesła NRM dookoła Manhattanu i Brooklynu bez pytania o pozwolenie. Jeśli zobaczysz jedno z nich, po prostu usiądź i ciesz się nim, bo jest dla ciebie – napisali twórcy projektu na swojej stronie.

Krzesła zaprojektowali artyści i projektanci: DALVA, Milton Glaser, Fawad Khan, David Kim, Alexis Liu, Mike Seto, Chris Streger, Ichao Wang. NRM zrobione są ze stali pokrytej winylowym nadrukiem. Projekt ma charakter non-profit i ma na celu inspirowanie innych twórców do podobnych działań w ramach idei wolnego designu.

Exit mobile version