Site icon Sukces jest kobietą!

Krystyna Janda: Mam ochotę być dużo bardziej otwarta

Krystyna Janda już od wielu lat dzieli się z fanami swoim światem. Pokazuje im, jak wygląda jej praca i życie prywatne. Teraz jej zapiski zostaną wydane w formie książki

Po dwóch tomach zapisków Krystyny Jandy przyszedł czas na znacznie rozszerzoną wersję. W najbliższym czasie do sklepów trafi czterotomowa opowieść. Pierwsza z nich, „Dziennik 2000-2002” będzie dostępna już 13 kwietnia. Kolejne są już w przygotowaniu.

Na swojej stronie internetowej Krystyna Janda od ponad piętnastu lat nieprzerwanie prowadzi dziennik i wpuszcza czytelników do swojego świata. Od teatralnych kuluarów, kolejnych premier, rodzinnych rozmów w Milanówku, przez czytane właśnie książki, aż po ukochane Włochy. W tym głodzie życia wszystko chce nazwać, uporządkować, zapisać. Na tyle, na ile tylko może w natłoku obowiązków. Z właściwą sobie precyzją myśli, trafnością spostrzeżeń i ciepłem.

Od kilku dni ten dziennik mnie uwiera, piszę jak do przyjaciół, znajomych. Czy słusznie? Czy nie powinnam więcej wyjaśniać, opisywać rzeczy precyzyjniej, żeby zostać zrozumiana? A może odwrotnie? Może powinnam pisać jeszcze bardziej nonszalancko, bezpośrednio, skrótami? Gdzie wyznaczyć granice zwierzeń, podawanych faktów, intymność zapisów? Niewątpliwie trochę się w tym pogubiłam albo, jak wolicie, nie wydaje mi się to tak oczywiste jak dotąd. Co więcej, zaczynają mnie czasem te zapiski krępować, a następnym razem myślę o Was tak serdecznie, z taką wdzięcznością, że mam ochotę być dużo bardziej otwarta.

Krystyna Janda, 25 października 2002

Krystyna Janda dała się już poznać jako aktorka teatralna i filmowa, a także reżyserka, pisarka i piosenkarka. Wcieliła się już w ponad 60 ról teatralnych i ponad 50 filmowych. Za swoją pracę została wielokrotnie nagrodzona zarówno w Polsce jak i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację, a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och-Teatr, które prowadzi do dziś.

Źródło: Prószyński Media

Exit mobile version