Site icon Sukces jest kobietą!

Kobiety za stery!

Young girl in red bikini is lying on white sand beach

Sporty wodne cieszą się coraz większą popularnością, a wśród nich góruje żeglarstwo. Chociaż w Polsce jeszcze dominuje przeświadczenie, że dobrym i doświadczonym żeglarzem może być tylko mężczyzna, to kobiety walczą z tym stereotypem. Coraz więcej pań decyduje się na poznanie tej formy aktywnego wypoczynku. Dowodem na to jest fakt, że coraz częściej zobaczyć można sterujące panie np. przemierzając szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Takie widoki nie powinny nikogo dziwić, bo żeglarstwo to sport dla każdego.

Letnia przygoda
W czasie wakacji warto skorzystać z niezapomnianej przygody i wyrwać się na parę dni z miasta. Ciekawą propozycją jest rejs po Krainie Wielkich Jezior, który zapewni aktywny wypoczynek. Wyjazd na żagle to propozycja zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Panie coraz lepiej odnajdują się za sterami. Potwierdzić to mogą Justyna i Kasia, autorki vloga LoveAndGreatShoes, które rozpoczęły swoją przygodę w maju podczas I Żeglarskich Mistrzostw YouTuberów. –Dało nam to dużo radości i ogromną satysfakcję. Teraz już wiemy, że żeglarstwo jest dla każdego, również dla dziewczyn, czego jesteśmy najlepszym przykładem. Zdecydowanie złapałyśmy żeglarskiego bakcyla i teraz z pewnością będziemy częściej na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich! Dziewczyny za stery, naprawdę warto spróbować! – komentują Katarzyna Sadowska i Justyna Niedźwiedź.

Teoretyczne i praktyczne przygotowanie
Aby stanąć za sterami jednego z jachtów należy zapisać się na kurs żeglarski. To nic trudnego. Szkolenie zaczyna się od postaw – nie jest wymagana wiedza żeglarska czy doświadczenie. Dwutygodniowy kurs podzielony jest na dwie części: praktyczną i teoretyczną. Po jego zakończeniu kursanci podchodzą do egzaminu końcowego. Kobiety świetnie radzą sobie na szkoleniu i bezproblemowo podchodzą do egzaminu.

Wiatr we włosach
Typowy dzień kobiety na żaglach niczym nie różni się od typowego dnia mężczyzny. Rano następuje poranna toaleta, potem śniadanie, a później wyznaczanie trasy. Na wodzie spędza się zazwyczaj kilka godzin – jest to uwarunkowane warunkami atmosferycznymi oraz obranym celem podróży. Wiatr we włosach, zew natury i ciągłe obcowanie z przyrodą sprawiły, że kobiety pokochały ten sport.

Oprac. Kinga Pinas

Exit mobile version