Site icon Sukces jest kobietą!

Jadalnia urządzona ze smakiem

Wszyscy, którzy lubią spotkać się przy stole ze swoimi bliskimi wiedzą, jak ważny jest klimat jadalni. Komfort przebywających tam osób zależy jednak przede wszystkim od aranżacji tego miejsca

Zacznijmy od stołu. To właśnie on stanowi centrum jadalni i tworzy jej charakter. Reszta to już dodatki tworzące całość. Całość natomiast może pasować do reszty pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu lub być zupełnie odrębnym członem, zrobionym w innym stylu.

Przy wyborze stołu warto zdecydować, jaki ma mieć kształt i wymiary. Dobrze jest pomyśleć o rozsuwanym, gdyż na co dzień nie będzie niepotrzebnie zajmował miejsca, a przy specjalnych okazjach wszyscy zaproszeni goście się przy nim zmieszczą.

Przy wyborze stołu należy zwrócić uwagę, czy mebel posiada nowoczesne prowadnice synchroniczne. Umożliwiają one płynne rozkładanie i składanie, dzięki czemu powiększenie blatu jest niezwykle proste. Sam blat powinien być pokryty specjalnym laminatem. Dlaczego? Wszystko po to, aby zwiększyć odporność i wytrzymałość powierzchni.

Jak go ustawić? Najlepiej jest, gdy do stołu można dojść z każdej strony. Ułatwia to przede wszystkim przemieszczanie się. Jeżeli jednak nie dysponujemy aż tak dużym wnętrzem, a chcielibyśmy postąpić w ten sposób to być może warto pomyśleć o połączeniu dwóch pomieszczeń.

Skoro mamy już stół to przyszedł czas na krzesła. Tu kluczową sprawą jest wysokość siedziska. Ważne, aby dopasować ją do wymiarów stołu. Do tego dochodzi oczywiście odpowiednio wyprofilowane oparcie – pamiętajmy o naszej wygodzie! Warto zaznaczyć, że krzesła mogą jedynie luźno nawiązywać do reszty mebli.

Oprócz krzeseł ważne są jeszcze akcesoria, czyli wazony, świeczniki, obrusy, serwetki i sztućce, które są istotnym dopełnieniem zastawy stołowej. Warto dodać, że klasyczne sztućce najlepiej wyglądają w kompozycji z delikatnymi, białymi barwami, a do nowoczesnej zastawy pasują kontrastowe kolory materiałów.
Nie zapominajmy również o świetle, które powinno mieć z kolei ciepłą i delikatną barwę. Wpłynie ono na pewno na dobry nastrój podczas wspólnych spotkań.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Exit mobile version