Site icon Sukces jest kobietą!

Gdy ginie torebka

O damskich torebkach i tym, co w sobie skrywają krążą już legendy. Okazuje się, że w wielu przypadkach legendy niewiele różnią się od rzeczywistości. Część kobiet sama nie wie na pewno, co tak naprawdę ma w swojej torbie. Sprawa robi się jednak mniej zabawna, gdy w grę wchodzi jej kradzież

W torebce panie noszą zazwyczaj nie tylko kosmetyki, portfel czy telefon, ale również dokumenty i klucze do mieszkania. Oprócz nich znajduje się ta jeszcze wiele gadżetów czy przedmiotów, które z pewnością mogą się przydać. Co jeżeli jednak te rzeczy zostaną skradzione? Jak je zabezpieczyć i nie dać się przechytrzyć złodziejowi?

Blisko 90% kobiet właśnie w torebce nosi swój portfel. 71% ma tam jeszcze klucze do domu i samochodu. Tyle samo wkłada do niej także telefon komórkowy. Statystyki policyjne mówią o około 40 przestępstwach rozbójniczych dziennie. Są to takie, w których przy użyciu siły złodzieje kradną wartościowe przedmioty. Biorąc pod uwagę cenę przedmiotów znajdujących się w kobiecych torebkach, nie dziwi fakt, że często padają łupem przestępców.

Co robić po kradzieży?

W tym wypadku liczy się szybkość. Złapanie złodzieja może należeć do bardzo trudnych zadań, dlatego trzeba od razu powiadomić o zajściu odpowiednie instytucje. Pozwoli to na uniknięcie dalszych kłopotów i zmniejszenie strat. W pierwszej kolejności pamiętajmy o zastrzeżeniu kart płatniczych i dowodu osobistego. Złodziejom zależy przede wszystkim na pieniądzach. Dlatego musimy uniemożliwić im dostęp do naszych kont i wykorzystanie dokumentu tożsamości do zaciągnięcia kredytu. Należy pamiętać, aby jednocześnie poinformować o utracie dokumentu tożsamości. Nie obejdzie się także, bez wizyty na policji. Wszystkie skradzione przedmioty powinny zostać zgłoszone. Dzięki temu, łatwiej będzie potem załatwić wszystkie kwestie urzędowe. Do tego dochodzi także wizyta w urzędzie gminy. Stamtąd możemy uzyskać zaświadczenie, które będzie potwierdzało nasz brak dowodu osobistego, zanim nie otrzymamy nowego. Pozostaje nam także zabezpieczenie telefonu. Tu warto przede wszystkim zablokować kartę SIM. Można to zrobić u operatora sieci w salonie, przez Internet lub biuro obsługi klienta. Skradziono także klucze? Niestety, trzeba będzie wymienić wszystkie zamki. Nawet w przypadku samochodu należy użyć dodatkowych zabezpieczeń.

Nerwy i pieniądze

Po takim incydencie czasami trudno się otrząsnąć. Wiąże się on ze sporymi nerwami, ale także z kosztami. Opłaty związane z wyrobieniem nowych dokumentów np. dowodu rejestracyjnego to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Wymiana zamków zależna jest od tego, jakiego są one rodzaju. Czasami w tym przypadku trzeba zapłacić nawet 1000 złotych. Można oczywiście próbować skorzystać z różnego rodzaju ubezpieczeń, nawet tych dotyczących kradzieży torebki. Jednak nic nie pozwoli uniknąć stresu, który wiąże się z tymi wydarzeniami.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Exit mobile version