Site icon Sukces jest kobietą!

Duży wzór = duży efekt

Misterne mozaiki, wysoko cenione aranżacyjnie, mają nową konkurencje. Duże płytki podbijają serca klientów. Większy format pozwala na uzyskanie wspaniałego efektu tafli i umożliwia pokazanie rysunku naturalnego kamienia

Jest to propozycja głownie dla dużego wnętrza, jednak nie tylko. Płyty w rozmiarze maxi mogą być z powodzeniem stosowane w mniejszych wnętrzach. Płytki wielkoformatowe są wręcz stworzone do dużych wnętrz. Dzięki nim można wykonać jednolitą powierzchnię przypominającą taflę lustra. Płytki mogą znaleźć się zarówno na podłodze, ale także i na ścianie. Ciekawy efekt uzyskamy kładąc je na całości powierzchni. Duży format to także możliwość zaprezentowania wspaniałych wzorów. A wybór jest ogromny! W kolekcji marki Ceramstic odnajdziemy piękne rysunki kamienia.

Duży format nie przytłacza

Posiadacze małych wnętrz, szczególnie łazienek nie mają się czego obawiać. Wbrew pozorom duży format optycznie może powiększyć wnętrze. Nic, bowiem, nie zmniejsza wnętrza tak, jak mała ściana pokryta niewielkimi płytkami. Duży format i jednolita faktura, w szczególności uzupełniona lustrami, może zdziałać cuda. Szczególnie wskazane będą płytki w jasnych barwach i o błyszczącej powierzchni. Idealnym rozwiązaniem będą płytki z kolekcji Inferno. Ich piękny ognisty czarno-koralowy wzór przypomina rozżarzoną lawę, a jego „naturalnym” odpowiednikiem jest kamień Butterfly Red. Spolerowaną do lustrzanego połysku powierzchnię pokrywa sieć żyłek i pęknięć. Można zastosować płytę jedynie w jednym miejscu, na przykład pod prysznicem, na ścianie, na której usytuowana jest umywalka. Będzie to idealny kontrast dla żywiołów wody i ognia – mówi stylistka marki, Joanna Ciecierska. Kolekcję Inferno proponujemy zestawić z gładkimi powierzchniami gresu Super Black i Super White.

Bosco Gold to najcieplejsza z propozycji. Dzięki licznym spękaniom i wzorzystym żyłkom niemal przypomina drzewo. Lapideo to płytka z subtelnym rysunkiem kamienia w piaskowo beżowym odcieniu. Trzecia z propozycji Deserto to wzór klasycznego rzymskiego trawertynu w jasnobeżowej kolorystyce, który wprowadzi atmosferę luksusu do każdego pomieszczenia. Ze względu na kamienny wzór, przed położeniem zaprawy, radzimy sprawdzić, jakie ułożenie poszczególnych płyt będzie Państwu najbardziej odpowiadać – radzi stylistka marki Joanna Ciecierska. Jako dopełnienie stylizacji proponujemy zastosowanie neutralnych i naturalnych barw. Idealnie sprawdzą się skórzane meble – dodaje.

Porady fachowca:

Wbrew pozorom układanie dużych płytek nie jest łatwiejsze, ani szybsze. Duży format wymaga większej precyzji. Dotyczy to przede starannego przygotowania podłoża, które musi być naprawdę gładkie. Uwagę należy zwrócić także na dobór kleju, który powinien zapewniać wysoką odkształcalność – płytki muszą mieć możliwość swobodnego „pracowania”. Aby uzyskać tzw. efekt tafli zaleca się dopasowanie płytek z idealnym, niekontrastowym kolorem fug. Warto pamiętać, że cementowe fugi nieco ciemnieją pod wpływem użytkowania, dlatego trzeba wybrać kolor nieco jaśniejszy. Dobrze dobrany kolor zagwarantuje efekt gładkiej tafli.

Exit mobile version