Site icon Sukces jest kobietą!

Dieta Ewy Chodakowskiej – co ją wyróżnia?

Na wszelkiego rodzaju diety można trafić z ogromną łatwością. Nie wszystkie jednak po wypróbowaniu okazują się skuteczne. Nierzadko zdarza się również tak, że mają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Właśnie dlatego najlepiej jest zaufać sprawdzonym rozwiązaniom.

Dieta Ewy Chodakowskiej – inna od pozostałych

Ewa Chodakowska, trenerka i mentorka swoich fanek stworzyła nieprzeciętną dietę, z której założeniami nie sposób się nie zgodzić. Jest ona przede wszystkim przeciwieństwem głodówek i restrykcyjnego ograniczania kalorii. W założeniach nie ma mowy o typowym odchudzaniu znanym z innych propozycji, które ograniczają ilości posiłków, a także ich wielkość. Dieta Chodakowskiej skupia się na pięciu regularnie spożywanych posiłkach. Co oznacza w tym przypadku słowo regularnie? Nic innego jak zrównoważone odstępy pomiędzy przyjmowanymi posiłkami. Powinny one wynosić około trzech do czterech godzin. Jest to bardzo ważne dla organizmu, ponieważ dostaje wówczas jasny sygnał, że nie musi magazynować zapasów. Właśnie takie gromadzenie odbywa się przy dietach skrajnie zmniejszających liczbę dań. Jednak w przypadku planu żywieniowego trenerki występuje zasada „coś za coś”. Mianowicie, by przyjmować takie ilości kalorii należy intensywnie ćwiczyć. Podczas jednego z treningów można spalić ponad 1000kcal. I to jest główny argument do tego, by jeść racjonalne porcje.

Dieta Ewy Chodakowskiej – główne zasady stosowania

Dieta Ewy Chodakowskiej opiera się na wspomnianych powyżej kalorycznych posiłkach. Zalecane jest również przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, które mają za zadanie nawodnić organizm. Posiłek, do którego przywiązuje się szczególną wagę w przypadku tego planu jest śniadanie. Ma ono być bardzo bogate w składniki odżywcze, by zapewnić energię na cały dzień. Nie oznacza to jednak, że kolejny posiłek to dopiero kolacja. Dieta Ewy Chodakowskiej zakłada spożywanie pięciu posiłków dziennie w regularnych odstępach, nie dłuższych niż trzy do czterech godzin. Dania mają opierać się na zdrowych składnikach, którymi będą np. sezonowe warzywa i owoce. Menu powinno być planowane z tygodniowym wyprzedzeniem, a zakupy robione z listą potrzebnych produktów. Tylko wówczas będzie się miało pewność, że zakupione składniki będą potrzebne i sprawdzą się w urozmaiconej diecie. Jak wiadomo nie każdy ma czas na przygotowywanie posiłków, a co dopiero ich wcześniejsze planowanie. Właśnie w takim przypadku sprawdzi się dostępna tutaj https://bedietcatering.pl/ dieta pudełkowa. Niewątpliwą zaletą proponowanego rozwiązania będzie stały dostęp do odpowiednio zbilansowanych i smacznych posiłków. Dieta trenerki zapewnia stały, racjonalny spadek masy ciała, a także brak efektu jojo. Warunek jednak jest taki, że należy stosować się do wszystkich wytycznych tak żywieniowych jak i treningowych. Proponowane założenia nie są bowiem dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia i nie mają w planach aktywności fizycznej. W takim przypadku ilość kalorii dostarczanych w posiłkach będzie dla nich za duża i spowoduje dalsze odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Exit mobile version