Site icon Sukces jest kobietą!

ADORE na lato!

Im bliżej lata, im cieplejsza i słoneczniejsza aura wita nas o poranku, tym lżej się ubieramy i coraz baczniejszą uwagę zwracamy na naszą bieliznę. Dodatkowo coraz więcej czasu spędzamy w ruchu – wreszcie pogoda sprzyja uprawianiu sportu na świeżym powietrzu, a nadchodzący urlop dodaje sił i motywacji do walki o wymarzoną figurę, a tu już bez sportowego stanika ani rusz!

A skoro już o wakacjach mowa – wielu z nas wybór kostiumu kąpielowego spędza sen z powiek. Wspólnym mianownikiem tych wiosenno-letnich potrzeb jest biustonosz – wyjątkowy element kobiecej garderoby, którego odpowiedni wybór potrafi wiele zmienić. Jak zatem zacząć poszukiwania biustonosza idealnego? Naszymi przewodniczkami po świecie bielizny będą brafitterki z krakowskiego sklepu Adore.pl.

Zacznijmy od podstaw. Kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która zajmuje się dopasowaniem biustonosza do figury Klientki, zarówno pod względem rozmiaru jak i fasonu. Wbrew pozorom dobór biustonosza to nie taka banalna sprawa. W naszym sklepie oferujemy w ciągłej sprzedaży niemal 120 rozmiarów biustonoszy, a w każdym rozmiarze od kilku do kilkudziesięciu fasonów.

Sto dwadzieścia? A po co aż tyle? Zazwyczaj w sklepach mamy do wyboru kilkanaście rozmiarów i to wystarcza.

No właśnie nie wystarcza. Chociaż w Adore mamy do dyspozycji 120 rozmiarów biustonoszy, to nadal nie możemy z ręką na sercu powiedzieć, że znajdziemy stanik dla każdej z Pań, które do nas trafiają. Natomiast uboga rozmiarówka dostępna w najpopularniejszych sieciach skutkuje tym, że znakomita większość Pań nosi bielizną w niewłaściwym rozmiarze, a za związany z tym kiepski wygląd obwiniają swoje ciało. To bardzo smutne zjawisko, z którym już od ponad pięciu lat staramy się walczyć. Tymczasem zbyt ciasne miseczki i zbyt luźne obwody to powszechne błędy, które sprawiają, że piersi często wprawiają Panie w zakłopotanie – wylewają się nieapetycznie z miseczek, falują i podskakują przy każdym ruchu, a przy tym potrafią też boleć, odparzać się i obcierać. Długotrwałe noszenie nieodpowiedniej bielizny może skutkować nawet deformacją biustu oraz bólami kręgosłupa!

Po czym można poznać źle dobrany biustonosz? Czym kierować się w poszukiwaniu prawidłowego rozmiaru?

Sprawdzając dopasowanie rozmiaru biustonosza zwracamy uwagę na trzy rzeczy: obwód, miseczki i ramiączka. Zacznijmy od miseczek – powinny one obejmować całą pierś, co ma miejsce, gdy fiszbiny na całej swej długości przylegają do tułowia, a krawędzie miseczek nie wbijają się w piersi. Obwód powinien na tyle ciasny, by stabilnie utrzymywał ciężar biustu i nie przesuwał się na plecach pozostając w poziomie przez cały dzień. Na ramiączkach spoczywa około 20% ciężaru piersi – dobrze wyregulowane są naprężone, ale nie wpijają się w ciało. Dobry rozmiar stanika to warunek konieczny świetnego wyglądu piersi, ale czy wystarczający? Niestety nie – drugim, ale nie mniej ważnym czynnikiem jest dopasowanie fasonu biustonosza do kształtu i kondycji biustu, a także osobistych upodobań.

Dlaczego rozmiar ma takie znaczenie? Poszukiwania tego odpowiedniego nie wydają się zbyt łatwe, czy zatem gra jest warta świeczki?

Zdecydowanie tak! Nagród za trud włożony w poszukiwania jest wiele. Najbardziej spektakularna jest widoczna od razu poprawa proporcji sylwetki – większe biusty zyskują lżejszy wygląd, mniejsze zostają lepiej wyeksponowane, talia zostaje podkreślona, a figura wysmukla się. Stopniowo piersi będą poprawiały swój wygląd i kondycję, odciążone ramiona i kręgosłup poczują ulgę. Lista korzyści jest długa, ale chyba najważniejsze jest to, że wreszcie możemy poczuć się ze swoim biustem wygodnie, pewnie i… pięknie!

Czy w dobrze dobranym codziennym biustonoszu można uprawiać sport?

Chociaż odpowiedni stanik codzienny zapewnia piersiom o niebo lepsze podtrzymanie od elastycznego topu, to jednak uprawianie w nim sportu nie jest dobrym pomysłem. Pamiętajmy, że każda aktywność fizyczna naraża nasze piersi na ból, a nawet nieodwracalne uszkodzenia, dlatego warto zainwestować w sportowy biustonosz, który skutecznie podtrzyma i unieruchomi piersi. W ofercie Adore.pl znajdziecie bestsellery specjalistów w tej dziedzinie, czyli marek Panache Sport, Freya Active i Shock Absorber.

A czy na plaży również możemy skorzystać z dobrodziejstw brafittingu?

Oczywiście! Zasady wyboru rozmiaru są identyczne jak przy biustonoszu, a efekt równie spektakularny, czyli świetnie podtrzymany i podniesiony biust w pięknym kostiumie, który pozostaje na miejscu nie tylko w czasie opalania, ale także podczas kąpieli czy gry w piłkę. Czy można chcieć więcej?

Brzmi nieźle! Dziękujemy za wskazówki!

A my dziękujemy za rozmowę! I pamiętajcie – jeśli zatem macie jakiekolwiek wątpliwości co do swojego biustonosza, to śmiało ruszajcie po poradę do brafitterki – Wasze biusty będą Wam za to niezwykle wdzięczne.


Adore.pl
Al. Pokoju 20
31-564 Kraków
www.adore.pl
biuro@adore.pl
tel. 12 414 01 14, 500 387 400

Exit mobile version