Site icon Sukces jest kobietą!

Adam Kay „Będzie bolało” – poleca Wydawnictwo Insignis

AK poziom okladka

„Będzie bolało” to rozchwytywane dziś przez czytelników zapiski Adama Kaya, który pracował jako młody lekarz w szpitalach brytyjskiej służby zdrowia (NHS) jako ginekolog, położnik i chirurg. Kay zetknął się w swojej medycznej karierze z całym mnóstwem osobliwych, przerażających, ale i komicznych przypadków i sytuacji. Przedstawia je z właściwym sobie poczuciem humoru i dystansem (w końcu jest także komikiem i stand-uperem), co docenili czytelnicy na całym świecie – a od niedawna okazję do tego mają również widzowie!

Od 27 maja można bowiem oglądać serial medyczny (Canal+) na podstawie prozy Adama Kaya w polskiej wersji językowej i co docenią nowi fani autora, na księgarskie półki trafiło również wznowienie jego książki z grającym główną rolę Benem Whishawem na okładce. Nowe wydanie zawiera przedmowę autora opisującą kulisy powstawania serialu.

Zamów książkę już teraz w najlepszej cenie TUTAJ!

Adam Kay po latach zrezygnował z pracy w brytyjskiej służbie zdrowia i bez ogródek opisał trudne realia, w jakich funkcjonują młodzi lekarze – obarczeni ogromną odpowiedzialnością, przepracowani, nie mogący liczyć chociażby na godziwe wynagrodzenie.

Po sukcesie książki, która trafiła na listę bestsellerów (w Polsce sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy i została okrzyknięta Najlepszą autobiografią roku 2018 przez użytkowników Lubimyczytac.pl), autor przeniósł swoją historię na karty scenariusza. Serial wyreżyserowali Lucy Forbes („The End of the F***ing World”) i Tom Kingsley.

Co zobaczycie w siedmiu odcinkach serialu i o czym (jeszcze obszerniej) przeczytacie w książce? Oto rzeczywistość: dyżury w weekendy, marna pensja, nagłe przypadki, niekoniecznie wdzięczni pacjenci i zazwyczaj wściekli przełożeni. Witajcie w szpitalu. Oprowadzi was po nim Adam, lekarz stażysta, w którego wciela się Ben Whishaw.

Exit mobile version