Site icon Sukces jest kobietą!

A przed świętami… nowa praca

Przed świętami pracy nie brakuje – zarówno w domach jak i w firmach zajmujących się handlem, dystrybucją czy usługami.  Kto w tym czasie może jednak liczyć na większe zarobki i jakiego rodzaju umowy będą zawierane na poszczególnych stanowiskach?

W okresie przedświątecznym wielu pracodawców szuka dodatkowych rąk do pracy. W ostatnim czasie o wspomnianych pracowników trzeba jednak coraz bardziej zabiegać. Nic zatem dziwnego, że firmy proponują pracownikom tymczasowym wyższe wynagrodzenia i w ten sposób starają się ich przekonać, aby dołączyli do teamu. Z pewnością poszukiwane będą m.in. osoby wcielające się w rolę Mikołaja, hostessy czy pakowacze prezentów. W tej grupie na największe zarobki mogą liczyć animatorzy oraz osoby wcielające się w postać Świętego Mikołaja. Ich zarobki sięgają od 40 do 60 zł netto za godzinę. Te stawki wzrastają, gdy usługi są połączone, a więc np. Mikołaj dojeżdża do klientów. Na dobre zarobki mogą liczyć również magazynierzy – około 20 zł na godzinę. Wynagrodzenia hostess zawrzeć można w przedziale od 13 do 16 zł za godzinę.

Ze względu na fakt, iż jest to praca na okres związany ze wzmożonym, przedświątecznym ruchem, będą dominować umowy zlecenia oraz o pracę tymczasową, czyli podpisywane na czas określony. Średni czas pracy zwykle wynosi 8 godzin. W okresie przedświątecznym niektóre prace muszą być wykonywane w weekend bądź w godzinach popołudniowych i wieczornych. Dotyczy to na przykład pracy kasjera w supermarkecie bądź w centrach handlowych, które przed Świętami mogą być otwarte nawet do 23:00. Jednym z głównych kryteriów zatrudnienia, bardzo istotnym dla pracodawcy, będzie elastyczność pracownika. Nie jest to oczywiście jedyne kryterium, jakie muszą spełniać kandydaci.

Osoby zatrudniane przez daną firmę muszą się też zazwyczaj wykazać kwalifikacjami i umiejętnościami wymaganymi na danym stanowisku. Dotyczy to m.in. animatorów, którzy powinni przede wszystkim wiedzieć, jak pracować z dziećmi.

Okres przedświąteczny na rynku pracy jest niezwykle intensywny, a dla osób potrzebujących zastrzyku gotówki przed Bożym Narodzeniem niesie wiele możliwości zarobkowych. Warto odpowiednio wcześniej rozejrzeć się za ciekawymi ofertami, bo kolejna taka okazja może trafić się dopiero przed kolejnymi świętami.

Źródło: LeasingTeam

Exit mobile version