Design

Zanurzenie w niebie

Zanurzenie w niebie
Michal Karas

Rzadko sięgamy po sztukę cyfrową, a jednak ten projekt chcemy Wam przedstawić z uwagi na lekkość i dreszczyk, jakie ze sobą niesie. A wystarczył bardzo prosty zabieg: zastąpienie błękitu oceanu błękitem nieba…

Poza osobami panicznie przerażonymi lataniem chyba wszyscy z nas przeżyli chwile zachwytu oglądając po raz pierwszy chmury od góry, gdy samolot przebija się przez nie i odsłania zupełnie nowy wymiar. Nawet wtedy, gdy z dołu wydają się groźne i zwiastują złą pogodę, z góry – rozświetlone promieniami słonecznymi – stają się łagodne i pełne gracji.

To niezwykłe porównanie chmur z perspektywy ziemi i nieba zainspirowało włosko-duńskiego architekta Laurenta Rosseta do zabrania odbiorców sztuki na wyprawę w świat z zaburzonymi perspektywami, gdzie niebo zastępuje wodę. Setki godzin spędzonych w photoshopie opłaciły się. Choć to „tylko” kilka grafik, pozwalają wejść w zupełnie inną rzeczywistość – piękną i przerażającą jednocześnie, ponieważ rajska plaża staje się krawędzią Ziemi, a pod nią odkrywamy bezkres przestrzeni. Czy po zanurzeniu się w niej człowiek spada, czy może lata? Ten dreszczyk niepewności i jednoczesna swoboda marzeń w zaburzonej rzeczywistości mają pobudzać kreatywność i skłaniać odbiorcę do fantazjowania.

– To musiało być połączenie z jednej strony subtelne, ale z drugiej bardzo wyraziste. Tym sposobem proste piękno każdego ze zdjęć, zbitego z innym obrazem, może stworzyć pobudzającą marzenia złożoność perspektyw – tłumaczy Rosset, dla którego to już trzeci projekt bawiący się perspektywami.

laurent rosset 1

laurent rosset 2

laurent rosset 3

laurent rosset 4

laurent rosset 5

laurent rosset 6

Więcej w Design

mom 1

Jaki będzie rok 2018 we wnętrzach? Bogaty!

Magda Nowak2 stycznia 2018
ławka xxx 1

Dobry design w słusznej sprawie

Magda Nowak8 grudnia 2017
hintlab 1

Biżuteria z klocków lego?

Zofia Kicińska28 listopada 2017
burned 1

Prawdziwym żelazkiem tak pięknie nie przypalisz…

Magda Nowak28 września 2017
F_121814800

Obrazy 3d – trójwymiarowe dekoracje wnętrz

Anna Chodacka31 sierpnia 2017
48737844

Jak wybrać fototapetę do kuchni?

Anna Chodacka25 sierpnia 2017
Pig-Table_ikona

Pig Table: hit czy kit?

Magda Nowak31 grudnia 2016
roughikona

Pan miękki i pan łatwy

Magda Nowak29 grudnia 2016
alteaalcovaikona

Altea&Alcova

Magda Nowak27 grudnia 2016