Warto odwiedzić

Wrzesień? Idealny na wakacje we Włoszech

Wrzesień? Idealny na wakacje we Włoszech
Redakcja Sukces

Urlop we wrześniu? To może być całkiem dobry pomysł! Szczególnie jeśli na cel podróży wybierzemy ciepły kraj, taki jak Włochy. Temperatura nadal pozwala na kąpiele w morzu, ale słońce grzeje troszkę słabiej, dzięki czemu przyjemnie spaceruje się po wąskich uliczkach włoskich miast. Plusem są także niższe ceny

Powodów, dla których urlop warto zaplanować na początek lub nawet drugą połowę września jest co niemiara. Korzyści są na tyle duże, że końcówkę lata możemy polecić na wypoczynek zarówno parom, grupom przyjaciół, osobom podróżującym samotnie, jak również rodzinom z małymi dziećmi. Nawet w przypadku dzieci starszych, warto rozważyć pomysł przedłużenia im wakacji o kilka dni, by móc skorzystać z przepięknej końcówki lata, np. we Włoszech.

Werona 1

Relaks bez tłoku

Argumentem, który przekonuje wiele osób do wyjazdu poza szczytem sezonu, jest mniejsza liczba turystów. We wrześniu na plażach raczej nie doświadczymy już tłoku. Nie będziemy też mieli problemu ze zdobyciem wolnego stolika w restauracji.

W tym czasie we Włoszech spotkamy mniej obcokrajowców – za wyjątkiem Niemców z Bawarii, którzy korzystają z faktu, że rok szkolny rozpoczyna się ok. 10 września (w tym roku 11.09). Przede wszystkim jednak miesiąc ten staje się ulubionym czasem wypoczynku dla samych Włochów, którzy chcą uniknąć tłumów oraz drożyzny typowej dla lipca i sierpnia.

Noclegi bez przepłacania

Właśnie ceny są kolejnym ważnym powodem, dla którego warto pomyśleć o wypoczynku po zakończeniu kalendarzowych wakacji. Na przykład, domek na atrakcyjnym campingu niedaleko Werony kosztuje 670 € jeszcze w sierpniu, ale we wrześniu spada do niewiele ponad 300 €. To w przeliczeniu na osobę ledwie 40 złotych! Warto przy tym wiedzieć, że infrastruktura campingowa we Włoszech jest bardzo dobra.

Na innym, na Sardynii, poza klimatyzowanymi domkami z antenami satelitarnymi, na gości czeka m.in. siłownia, kort tenisowy, boiska sportowe, a w pobliżu znajduje się m.in. centrum nurkowania. Ceny za najtańszy, 4-osobowy domek, spadają ze 160 euro za dobę w szczycie sezonu do 45 euro w drugiej połowie września, a więc wypocząć możemy o 2/3 taniej.

Werona 3

Słonecznie, ale bez skwaru

A co z pogodą? We wrześniu może nas spotkać deszcz lub wiatr, ale mniej pogodne dni nadal będą należały do rzadkości. W zależności od regionu, średnie temperatury w tym miesiącu kształtują się na poziomie od 24 st. do 27 st. C. w dzień oraz od 14 do 20 st. C. w nocy. Nadal bardzo ciepło jest nad samym morzem, w tym także na Sardynii i Sycylii.

Woda w morzu zazwyczaj utrzymuje się na poziomie 24 st. C., co sprawia, że kąpiele wciąż są nie tylko możliwe, ale nawet bardzo przyjemne. Ponieważ jednak nie powinny już doskwierać nam upały, łatwiej będzie zdecydować się na zwiedzanie. Urokliwe włoskie miasta i miasteczka w tak sprzyjającym klimacie z pewnością wydadzą nam się jeszcze bardziej wyjątkowe niż w środku sezonu.

Jeśli więc mamy do wyboru wypoczynek w skwarze sierpniowego słońca, w tłumie turystów i płacąc za pobyt dwa razy drożej (a czasem jeszcze więcej), albo spokojny relaks w niższych cenach zaraz po oficjalnym zakończeniu wakacji, ta druga opcja wydaje nam się całkiem atrakcyjna. Na pewno warto ją przynajmniej przemyśleć.

Wybrane zdjęcia przedstawiają piękne zakątki Werony. Źródło: Camprest.com

Więcej w Warto odwiedzić

The Panjin Red Beach National Scenic Corridor (PRNewsfoto/Panjin Red Beach Wetland Resort)

Czerwona Plaża – przyciąga jak magnes

Michal Karas22 sierpnia 2017
manor spa 2

Biowitalność kobieto!

Sylwia Cukierska16 sierpnia 2017
IMG_20170716_205152

Odkrywamy Gruzję: Batumi

Aneta Zadroga11 sierpnia 2017

W samym sercu Poznania!

Ela Makos31 lipca 2017
jacht10

Urlop na Odrze

Aneta Zadroga10 lipca 2017
za_sterami_jachtu

Odrą do Berlina

Aneta Zadroga22 czerwca 2017
ikona1234praca_kobieta4

Dla firmy – merytorycznie i przyjemnie!

Ela Makos16 czerwca 2017
IMG_2967 (2)

Na walizkach: Szczęśliwa Siódemka!

Ela Makos16 czerwca 2017
8

Konferencje nad malowniczą Motławą

Ela Makos1 czerwca 2017