Warto odwiedzić

Wrzesień? Idealny na wakacje we Włoszech

Wrzesień? Idealny na wakacje we Włoszech
Redakcja Sukces

Urlop we wrześniu? To może być całkiem dobry pomysł! Szczególnie jeśli na cel podróży wybierzemy ciepły kraj, taki jak Włochy. Temperatura nadal pozwala na kąpiele w morzu, ale słońce grzeje troszkę słabiej, dzięki czemu przyjemnie spaceruje się po wąskich uliczkach włoskich miast. Plusem są także niższe ceny

Powodów, dla których urlop warto zaplanować na początek lub nawet drugą połowę września jest co niemiara. Korzyści są na tyle duże, że końcówkę lata możemy polecić na wypoczynek zarówno parom, grupom przyjaciół, osobom podróżującym samotnie, jak również rodzinom z małymi dziećmi. Nawet w przypadku dzieci starszych, warto rozważyć pomysł przedłużenia im wakacji o kilka dni, by móc skorzystać z przepięknej końcówki lata, np. we Włoszech.

Werona 1

Relaks bez tłoku

Argumentem, który przekonuje wiele osób do wyjazdu poza szczytem sezonu, jest mniejsza liczba turystów. We wrześniu na plażach raczej nie doświadczymy już tłoku. Nie będziemy też mieli problemu ze zdobyciem wolnego stolika w restauracji.

W tym czasie we Włoszech spotkamy mniej obcokrajowców – za wyjątkiem Niemców z Bawarii, którzy korzystają z faktu, że rok szkolny rozpoczyna się ok. 10 września (w tym roku 11.09). Przede wszystkim jednak miesiąc ten staje się ulubionym czasem wypoczynku dla samych Włochów, którzy chcą uniknąć tłumów oraz drożyzny typowej dla lipca i sierpnia.

Noclegi bez przepłacania

Właśnie ceny są kolejnym ważnym powodem, dla którego warto pomyśleć o wypoczynku po zakończeniu kalendarzowych wakacji. Na przykład, domek na atrakcyjnym campingu niedaleko Werony kosztuje 670 € jeszcze w sierpniu, ale we wrześniu spada do niewiele ponad 300 €. To w przeliczeniu na osobę ledwie 40 złotych! Warto przy tym wiedzieć, że infrastruktura campingowa we Włoszech jest bardzo dobra.

Na innym, na Sardynii, poza klimatyzowanymi domkami z antenami satelitarnymi, na gości czeka m.in. siłownia, kort tenisowy, boiska sportowe, a w pobliżu znajduje się m.in. centrum nurkowania. Ceny za najtańszy, 4-osobowy domek, spadają ze 160 euro za dobę w szczycie sezonu do 45 euro w drugiej połowie września, a więc wypocząć możemy o 2/3 taniej.

Werona 3

Słonecznie, ale bez skwaru

A co z pogodą? We wrześniu może nas spotkać deszcz lub wiatr, ale mniej pogodne dni nadal będą należały do rzadkości. W zależności od regionu, średnie temperatury w tym miesiącu kształtują się na poziomie od 24 st. do 27 st. C. w dzień oraz od 14 do 20 st. C. w nocy. Nadal bardzo ciepło jest nad samym morzem, w tym także na Sardynii i Sycylii.

Woda w morzu zazwyczaj utrzymuje się na poziomie 24 st. C., co sprawia, że kąpiele wciąż są nie tylko możliwe, ale nawet bardzo przyjemne. Ponieważ jednak nie powinny już doskwierać nam upały, łatwiej będzie zdecydować się na zwiedzanie. Urokliwe włoskie miasta i miasteczka w tak sprzyjającym klimacie z pewnością wydadzą nam się jeszcze bardziej wyjątkowe niż w środku sezonu.

Jeśli więc mamy do wyboru wypoczynek w skwarze sierpniowego słońca, w tłumie turystów i płacąc za pobyt dwa razy drożej (a czasem jeszcze więcej), albo spokojny relaks w niższych cenach zaraz po oficjalnym zakończeniu wakacji, ta druga opcja wydaje nam się całkiem atrakcyjna. Na pewno warto ją przynajmniej przemyśleć.

Wybrane zdjęcia przedstawiają piękne zakątki Werony. Źródło: Camprest.com

Więcej w Warto odwiedzić

DSC_1691

Wyjątkowe miejsce w Nałęczowie

Aneta Zadroga23 lutego 2018
Elbphilharmonie-7

Elbphilharmonie: Sztuka falująca nad Łabą

Karol Pisarski12 lutego 2018
Skellig Michael 2

Galaktyczny krajobraz na skraju Irlandii

Michal Karas2 lutego 2018
2018_01_18_183

Muscat: Come as a guest, leave as a friend

Anna Chodacka22 stycznia 2018
zugspitze1

Pobij rekordy na Zugspitze

Michal Karas28 grudnia 2017
Sardynia 3

Sardynia – kraina siedmiu kontynentów

Redakcja Sukces11 grudnia 2017
Pałac Odrowążów Manor House SPA

Manor House SPA najlepszym luksusowym hotelem w Europie wśród historycznych obiektów i finalistą konkursu „Beauty Stars”

Sylwia Cukierska30 listopada 2017
Bohinj 1

Bohinjsko: Jezioro ukryte przed światem

Michal Karas24 listopada 2017
dav

Hasta Siempre Cuba!

Aneta Zadroga8 listopada 2017