Wydarzenia

„Radości z kobiecości” w Warszawie

„Radości z kobiecości” w Warszawie
Michal Karas

To było jedyne w Polsce spotkanie z twórczyniami bestsellera „Radości z kobiecości”. Autorki bezpruderyjnego podręcznika dla każdej kobiety (i nie tylko) pojawiły się w Warszawie. Zdaniem młodych pisarek „seksualność należy odczarować, a my musimy przejąć kontrolę nad własnym ciałem”. Przegapiłaś? Nic nie szkodzi, można obejrzeć tutaj!

Choć czwartkowy wieczór należał do najzimniejszych w tym roku, w Big Book Cafe przy Dąbrowskiego 81 trudno było o wolne miejsce. Do Warszawy przyjechały dwie młode dziewczyny, które najpierw napisały bloga, później wydały książkę, a ta okazała się wielkim hitem i dziś jest już dostępna w 33 językach.

radosci-z-kobiecosciNina Brochman i Ellen Støkken Dahl z Norwegii stworzyły książkę wypełniającą lukę w edukacji seksualnej, mierząc się przy tym z mitami kulturowymi. To kompendium wiedzy, które odważnie, ze skandynawską prostotą mówi o zdrowiu seksualnym kobiet. Podobnie jak głośna kampania #sexedpl, autorki udowadniają, że głupie pytania nie istnieją, a świadomość naszego ciała pozwala czerpać radość z życia erotycznego.

Autorkami poradnika są dwie norweskie studentki medycyny, które postanowiły, początkowo w Internecie, uczyć o zdrowiu seksualnym, seksie i kobiecym ciele. Zaczęło się właśnie od bloga, który założyły w 2015 roku z myślą o młodych czytelniczkach. Ich strona szybko stała się odpowiedzią na frapujące pytania i wątpliwości. Ogromne zainteresowanie blogiem sprawiło, że Nina i Ellen postanowiły napisać poradnik.

„Mamy nadzieję, że nasza książka da Wam pewność siebie, której Wam brakuje. (…) Chcemy, by kobiety mogły podejmować niezależne decyzje, poznawszy wszystkie dostępne fakty i by swoje wybory opierały na wiedzy medycznej, nie zaś plotkach, nieporozumieniach i strachu”.

Dahl i Brochmann obalają mit za mitem, a wszystko przy użyciu rzeczowego, zrozumiałego i dowcipnego języka. Ich książka to doskonała odpowiedź na brak odpowiedniej edukacji seksualnej w szkole, a także kompleksów związanych z otwartym mówieniem o seksualności. Skierowany do dziewczynek, nastolatek i kobiet podręcznik odpowiada na wszystkie bolączki, o których nie mogła pisać Michalina Wisłocka pół wieku temu.

Spotkanie z młodymi norweskimi pisarkami było transmitowane na żywo i można je obejrzeć. To doskonała zachęta dla tych z Was, które po samym opisie nie są pewne, czy sięgnąć po „Radości z Kobiecości”:

Opublikowany przez Big Book Cafe na 1 marca 2018

Więcej w Wydarzenia

wiedzmy-3

Scena STU zaprasza na „Wiedźmy” według Szekspira

Michal Karas15 stycznia 2018
energia-top

„Naturalne energie dla zdrowia” w Manor House SPA

Redakcja Sukces20 grudnia 2017
samotna wigilia 1

Dla samotnych osób starszych Święta tracą sens

Michal Karas1 grudnia 2017
25.11.2017 Warszawa , Gala - premiera ksi????ki "Sukces jest kobiet??" 
Fot. Franek Mazur

Mitsubishi Japan Motors wspiera Kobiety Sukcesu!

Aneta Zadroga27 listopada 2017
emocje 2017 2

Emocje 2017 na scenie Opery Krakowskiej

Redakcja Sukces22 listopada 2017
KongresKobietSukcesu11-650

Wydarzenie: AKADEMIA WIEDZY I SUKCESU 2017

Aneta Zadroga17 listopada 2017
DSC_9355

Kobiety testowały model koreańskiego SUVa

Aneta Zadroga15 listopada 2017
Karolina Szostak-ikona

Kampania „Dotykam Wygrywam” 2017

Anna Chodacka21 września 2017
śłuby panieńskie 5

Jedyne takie śluby na Scenie STU

Michal Karas20 września 2017