W praktyce

Praca znaleziona podczas targów

Praca znaleziona podczas targów

Znalezienie pracy to niejednokrotnie trudne zadanie. Udając się na kolejne rozmowy kwalifikacyjne można natomiast zupełnie stracić nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce. Tymczasem z pomocą przychodzą nam organizowane coraz częściej targi pracy

Targi pracy to cykliczne spotkania odbywające się w wielu miastach Polski. Dzięki nim możemy nie tylko znaleźć nowe miejsce zatrudnienia, ale i poznać wiele osób, które w przyszłości okażą się dla nas ważne.

Podczas tego typu wydarzeń można także znaleźć osoby, które prowadzą firmy zagraniczne i to w nich brakuje fachowców. Jeśli zatem myśleliśmy o pracy w międzynarodowej firmie to może być to dla nas idealny sposób na to, by taką znaleźć. Takie zajęcie można było znaleźć np. 5 października podczas Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki. Spotkały się tam m.in. firmy zrzeszone we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej.

Jak pokazują statystyki poziom bezrobocia w Polsce, szczególnie w dużych ośrodkach miejskich, jest najniższy od początku transformacji. Pracodawcy coraz bardziej muszą zatem konkurować o pracownika oferując dodatkowe benefity. Mocno w tej rywalizacji uczestniczą również firmy francuskie, których główne siedziby i znaczna część zakładów ulokowanych jest w dużych miastach, czyli tam, gdzie o pracownika najtrudniej. Nowoczesne programy z zakresu rozwoju kompetencji, system świadczeń pozapłacowych, a także możliwość kontynuowania kariery za granicą, to atuty, które w wyścigu o pracownika często odgrywają znaczącą rolę.

Specyfika targów pracy ma to do siebie, że w trakcie ich trwania nie tylko rozmawia się o konkretnych formach zatrudnienia, ale i „rozdaje się” przygotowane już miejsca pracy. Etatów może być wtedy nawet 1-2 tysiące. Wszystko jest jednak zależne od wielkości wydarzenia.

We wspomnianej strefie nie zabrakło firm działających w zakresie: handlu i dystrybucji, usług finansowych, przemysłu chemicznego, gospodarki odpadami, budownictwa, energetyki, hotelarstwa, transportu i logistyki czy usług doradczych.

Wybierając karierę we francuskiej firmie możemy się spotkać z sytuacją, że naszym bezpośrednim przełożonym będzie Francuz. Czy taka współpraca będzie prosta, czy konieczna jest znajomość języka francuskiego? Takie korporacje stawiają niejednokrotnie na międzynarodowość, a więc ich oficjalnym językiem jest w tym przypadku język angielski.Znajomość języka francuskiego jest w nich jednak szczególnie doceniana.

Źródło: ManpowerGroup

Więcej w W praktyce

przepracowana

Presja technologii sprzyja wypaleniu zawodowemu

Ela Prochowicz16 stycznia 2018
pani w aptece

Kto (nie) szuka pracownika ze znajomością języka?

Zofia Kicińska4 stycznia 2018
lotnisko

Jest lepiej, a jednak nie wrócą z emigracji?

Ela Prochowicz27 grudnia 2017
kobieta sukcesu w biznesie

A Ty – wiesz jak dostać premię?

Michal Karas18 grudnia 2017
elfica

Ostatnia chwila, by znaleźć pracę na Święta

Michal Karas14 grudnia 2017
biuro

Rachunkowość – zdaj się na innych

Ela Makos13 grudnia 2017
biuro 2

BOOLSKA.PL: Rachunkowość kobiecą ręką

Ela Makos12 grudnia 2017
eduvision-3

Akcja Nawigacja – jak odnaleźć się w biznesie

Ela Makos6 grudnia 2017
WKF_7812

Eduvision: Inwestycja w siebie i swoją firmę

Ela Makos6 grudnia 2017