Kobiety Showbiznesu

Noemi Sparkle: Uwierz w siebie

Noemi Sparkle: Uwierz w siebie
Aneta Zadroga

Sukces to nasze wewnętrzne samodoskonalenie, uświadamianie sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych, jest to ciężka praca nad samym sobą i dążenie do wewnętrznego spełnienia.

Co Cię najbardziej fascynuje?
Noemi Sparkle: Prawdopodobnie nie będę zbytnio oryginalna, mówiąc, że fascynuje i inspiruje mnie cały świat, jak i również to, co jest poza nim. Natura, zwierzęta pozwalają mi tworzyć niepowtarzalne wzory w mojej wyobraźni, które często przelewam na papier w postaci obrazów. Nie da się ukryć więc, że fascynują mnie rozmaite formy sztuki. Bycie artystą, to pewien styl życia, ma wiele zalet, ale też swoje małe przekleństwa. Rysunek, makijaż, fotografia, czy pisanie wierszy, to dziedziny, które towarzyszą mi od najmłodszych lat do teraz. Od dziecka fascynowały mnie zwierzęta, jak zaskakująco bystrymi i samowystarczalnymi istotami są. Teraz niesamowicie interesują mnie ludzie, stąd moje zamiłowanie do literatury psychologicznej, psychiatrii i niesienie pomocy chorym ludziom. Najbardziej fascynuje mnie siła umysłu, po prostu to, jaką człowiek jest niesamowitą istotą w środku, która ma w sobie nieskończone pokłady siły i potencjał, by umieć i osiągnąć tak wiele.

Jak wyobrażasz sobie swoją zawodową przyszłość za kilka lat?
Zawsze żyłam zasadą, aby nie myśleć o przeszłości i nie wybiegać w przyszłość, ma to na celu oszczędzić mi stresu i problemów. Oczywiście planowanie i wizualizacja swojego sukcesu w przyszłości jest bardzo ważna i tego na pewno sobie nie oszczędzam i nie odmawiam. Opowiadanie na głos o rzeczach, które chce się dokonać jest bardzo zobowiązujące, w końcu, jeśli poniesiesz porażkę, nie będzie to jedynie Twoja wewnętrzna klęska, a zawiedziesz też ludzi wokół. Powiedzmy więc, że opowiem po cichu o planach. Ukończyłam szkołę plastyczną, kończę szkołę kosmetyczną, pracuję i nadal tworzę filmy na YouTube. W przyszłości na pewno będę kontynuować vlogowanie i ciągle pracuję nad tym, aby profesjonalnie zajmować się sztuką makijażu i tatuowaniem, chcę również otworzyć firmę. Resztę szczegółów zostawiam w tajemnicy sobie, aby móc jeszcze to w głowie udoskonalić.

Co starasz się przekazać obserwującym cię fanom?
W każdym filmie, który wrzucam do sieci, jestem przede wszystkim autentyczna i szczera, jestem sobą. Uważam, że pozytywną, zdrową relację da się zbudować jedynie będąc wiarygodnym i prawdziwym, w sieci nie ma miejsca na ściemy. W moich produkcjach przekazuję przede wszystkim zdrowe wartości. Pragnę pokazać, jak ważne jest mieć swoje zdanie, w końcu każdy z nas jest inny, więc to naturalne, że w różnych kwestiach zgadzamy się lub nie, a kluczem dobrej relacji jest właśnie komunikacja międzyludzka. Często nawiązuję do tematu nietolerancji, rasizmu lub niezrozumienia pewnych odmienności, które towarzyszą nam od początku istnienia. Edukacja i głośna rozmowa na tematy tabu pozwala otworzyć ludziom umysły. W moich vlogach poruszam również kwestię schorzeń psychicznych, które ciągle są trudnym, bolesnym i wstydliwym tematem, niestety liczba chorych ciągle rośnie, jest to bardzo zaniedbany problem. Staram się przekazać osobom chorym, że nie są same, uświadomić, że każdy ma szanse wyzdrowieć. Dodatkowo tego typu filmy edukują młodzież, która pewne wymienione zachowania zauważa wśród rówieśników i stara się im pomóc. To właśnie jeden z głównych celów moich vlogów, jeśli mają pomóc jednej osobie — będę to robić dalej, jeżeli pomogą wielu osobom — będę bardzo szczęśliwa. Staram się również pokazać moim widzom jak ważna jest sztuka i samodoskonalenie w wielu dziedzinach. Nie trzeba tkwić tylko w jednym temacie, w końcu jesteśmy bardzo zdolnymi istotami, talenty i umiejętności musimy sami w sobie rozwijać, to pasje nadają życiu radość i przyjemność. Dlatego do sieci nie wrzucam jedynie vlogów z własnymi przemyśleniami. Na moich social media można również znaleźć poradniki makijażowe, te łatwiejsze i te zaawansowane, filmy rysunkowe, wiele moich prac i zdjęć, które bardzo lubię robić, a także wiele innych filmów poświęconych sztuce, nie zapominając o dawce dobrego humoru i pozytywnej energii.

Co sprawia Ci w pracy największą radość?
Największą radość w mojej pracy sprawia mi przede wszystkim to, że robię to, co umiem i kocham, nie muszę się do niczego zmuszać, w końcu nikt tego nie lubi. Każdą rzecz wykonuję z czystą przyjemnością i uśmiechem na twarzy. Moja praca pozwala mi się rozwijać, co jest jej kolejnym atutem, ponieważ nie cierpię monotonii i stania w miejscu. Jednak największą radość daje mi to, że moja praca mnie inspiruje i mogę pomagać innym ludziom.

Co chciałabyś przekazać innym kobietom, aby uwierzyły w siebie i w swoje możliwości?

Całe życie byłam wychowywana jedynie przez mamę, która sama musiała podołać obowiązkom dwojga rodziców, nie miała do pomocy nikogo. To właśnie ta kobieta, moja mama, pokazała mi jak ważne jest być samowystarczalnym i mieć swoje zdanie. Z uporem dążyła do celu, mimo wszystkich przeciwności losu. Wielu kobietom w dzisiejszych czasach brakuje wiary w siebie przez zazdrość i kompleksy, myślę, że głównym celem jest wyzbycie się tych dwóch niepotrzebnych przeszkód. Ludzie lepsi od nas powinni jedynie nas motywować i inspirować, w końcu możemy się od nich wiele nauczyć. Ważne jest uwierzyć w siebie i swoje możliwości, w końcu każdy z nas jest unikatowy, a nie ma większego daru niż narodzić się kobietą. Nasz charakter i umiejętności są czymś, co możemy kształtować, ulepszać, to jacy jesteśmy teraz, nie przeświadcza o tym jacy będziemy za parę dni. Ważne jest, aby kobiety się nie porównywały, często media pokazują nam jak mamy wyglądać, zachowywać się czy wyrażać. Jednak najważniejsze jest pozostać sobą i nie dać się zwariować w dzisiejszym świecie. Ważne jest również to, aby kobiety nie przejmowały się opinią innych, czyjeś zdanie nie może zaburzać zdrowego obrazu samego siebie. Mowa ciała jest kolejnym ważnym czynnikiem, osoby będące pewne siebie muszą też na takie wyglądać, ponieważ pewność siebie dodaje nam atrakcyjności, a właśnie taka powinna być kobieta.

Największe marzenie przed Tobą to?
Moim marzeniem jest przede wszystkim osiągnąć pewien stopień spokoju i doskonałości. Bardziej niż marzenia są to raczej cele, które sobie wyznaczam i spełniam. Poprzez słowo marzenia rozumiem pragnienia bardzo odległe, poprzez swoją lekką nierealność. Wyobrażam sobie moje przyszłe spokojne życie we własnym domu, w zdrowiu i dostatku, poświęcając się wielu różnym pasjom.

Jaka jest twoja definicja sukcesu?
Sukces nie może mieć jednej prostej definicji. Jest to ciężka praca, na którą składa się wiele poszczególnych czynników, ułatwiających jego osiągnięcie. Sukces to przede wszystkim wyznaczenie sobie celu, do którego będziemy dążyć. Wiadome jest, że tylko ktoś, kto lubi swoją pracę, osiąga w niej sukcesy. Żeby go osiągnąć, ważna jest również wyobraźnia, wizualizacja siebie w przyszłości osiągającego wymarzone cele z dokładną precyzją, nie tracąc przy tym optymizmu. Należy więc uświadomić sobie co kochamy robić, do czego nas ciągnie i na tej podstawie wyznaczyć sobie cel. W dzisiejszych czasach wielką przeszkodą w osiągnięciu celu stał się powszechny tzw. hejt. Osoba hejtująca, która bezpodstawnie neguje i obraża osobę osiągającą sukces, sama nie jest w stanie go osiągnąć. Wyzbycie się zazdrości i nienawiści jest kolejnym niezbędnym składnikiem sukcesu. Ludzie zdolni powinni być naszą inspiracją, nie przeszkodą, wówczas otaczanie się tego typu osobami sprawia, że sami stajemy się im równi bądź lepsi. W drodze do sukcesu nie ma ludzi gorszych, to jak traktujemy siebie, wpływa na to jak postrzegają nas inni w naszym otoczeniu. Szacunek do siebie, innych i dobra atmosfera sprawia, że nasza praca, jak i ludzi woķół, staje się przyjemnością, w końcu kto chciałby mieć szefa despotę? Wiele ludzi osiągnęło sukces lub majątek poprzez kradzieże i oszustwa lecz potem żyli nieszczęśliwie z gryzącym ich całe życie sumieniem. Sukces nie składa się tylko z pieniędzy, to nie żadna materia czy popularność, to nie jest nic namacalnego. Sukces to nasze wewnętrzne samodoskonalenie, uświadamianie sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych, jest to ciężka praca nad samym sobą i dążenie do wewnętrznego spełnienia. Jako ludzie mamy odmienne cele i potrzeby, dlatego sukces dla każdego z nas jest inny.

Zapraszam na: https://www.instagram.com/noemisparkle/

Rozmawiała: Agnieszka Słodyczka

Noemi Sparkle

Kobiety Showbiznesu
Aneta Zadroga

Zafascynowana możliwościami, jakie stwarzają dziś media. Wieloletnia dziennikarka i publicystka Gazety Wyborczej, zawodowo zainteresowana tematami gospodarczymi, jak również społecznymi.

Więcej w Kobiety Showbiznesu

Asya Kozina - sukces

Asja Kozina: Cudowny świat papieru

Edyta Nowicka9 listopada 2017
Paulina Mogilnicka

Paulina Mogilnicka: Czas i tak upłynie

Aneta Zadroga13 września 2017
Katarzyna Raczek

Katarzyna Raczek, ka.kropka: Dziś zrób dla siebie coś, za co podziękujesz sobie w przyszłości

Aneta Zadroga13 września 2017
Processed with VSCO with hb2 preset

Olivia Fabińska/dalilahome

Aneta Zadroga13 września 2017
fitqueen-dana

FitQueen-Dana: Szczęście nie jest stacją, do której przybywamy lecz sposobem podróżowania

Aneta Zadroga13 września 2017
Ewa K

Ewa K (Azs91): Najważniejsza jest pasja!

Aneta Zadroga13 września 2017
Marta Michałek

Marta Michałek/Testerka produktów

Aneta Zadroga13 września 2017
ikona123kobieta3

Małgorzata Lasak: Jeśli uważasz, że nic nie możesz zmienić, zmień myślenie

Aneta Zadroga13 września 2017
Kornelia Kozioł2

Kornelia Kozioł (Dziewczyna z Jasła): Wyznaję zasadę, że w życiu trzeba spróbować wszystkiego

Aneta Zadroga13 września 2017