Moda

Modne będą pierzaste brwi

Modne będą pierzaste brwi
Edyta Nowicka

Mocno zarysowane brwi powoli odchodzą w niepamięć. Hitem mają być teraz tzw. feathered brows, a także naturalność. Modne będą zatem „pierzaste” brwi, które delikatnie dopełnią makijaż. Uzyskanie takich brwi jest naprawdę bardzo proste

Brwi to oprawa twarzy, a także i samych oczu. Im bardziej ingerujemy zatem w to, jak wyglądają i jaki mają kształt, tym bardziej optycznie zmieniają się rysy twarzy. Panujący obecnie trend na naturalność zachęca nas do zaprzestania drastycznego wyskubywania włosków i mocnego zarysowywania linii. Teraz stawiamy na delikatne podkreślenie, wyczesanie i „ujarzmienie”, które nada twarzy łagodnych ram.

Aby otrzymać pierzaste brwi warto sięgnąć po skomponowane, dedykowane paletki do makijażu, które będą zawierać m.in. wosk, pudry czy pęsetkę. Cały zabieg należy jednak zacząć od wyczesywania włosków woskiem. Od wewnętrznej do zewnętrznej strony, dobrze jest bowiem ułożyć włoski zgodnie z ich naturalnym wzrostem. Dzięki temu zabiegowi nadajemy im kształt, ale też odsłaniamy małe włoski od spodu, które będziemy mogli usunąć pęsetką.

Następny krok to nadanie brwiom odpowiedniej gęstości. Wystarczy jedynie pędzelkiem wyrysować na brwiach małe kreski, które będą przypominały włoski. Warto pamiętać, że brwi są jaśniejsze w części wewnętrznej, a ciemniejsze w części zewnętrznej, więc możemy wykorzystać do tego dwa kolory pudrów.

Na koniec dobrze jest również pamiętać o tym, aby delikatnie przeczesać brwi. Taki zabieg nie trwa zbyt długo. Efekt może jednak znacznie wpłynąć na postrzeganie atutów twarzy.

Źródło: Royal Brand PR

Więcej w Moda

Grażyna-Pander-Kokoszka-net

Grażyna Pander-Kokoszka: Moje prace mają zachwycać!

Anna Chodacka9 lutego 2018
foraeva-1

Przyroda i kosmos we wspólnym tańcu

Magda Nowak22 grudnia 2017
fot. Elyott Poll

G-Style: Sukienki, które zachwycają

Ela Makos30 listopada 2017
naszyjnik 1

Dobierz naszyjnik do każdego dekoltu

Sylwia Cukierska8 września 2017
DSCF0803

Dress You Up: Kobieco i na każdą okazję

Redakcja Sukces30 maja 2017
SUunusualwoman6

Trend: (nie)romantyczne falbanki

Anna Chodacka28 kwietnia 2017
carolinabram-ikona

Stylowe okulary są jak dobra biżuteria

Anna Chodacka24 kwietnia 2017
white-ubranie

Biznesowy szyk, czyli w co się ubrać do pracy?

Anna Chodacka14 marca 2017
2ikona_kobieta2

Nowy rok – nowe trendy ślubne

Edyta Nowicka21 grudnia 2016