Wydarzenia

Jedyne takie śluby na Scenie STU

Jedyne takie śluby na Scenie STU
Michal Karas

Połączenie humoru Fredry z młodymi polskimi aktorami daje wyjątkowy efekt. Za nami premiera „Ślubów Panieńskich” w krakowskim Teatrze STU, która zwiastuje ekscytujący sezon na scenie!

Jak zdobyć pannę, która przysięgła, by „nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną”? To na pewno nie łatwe, zwłaszcza gdy są plany matrymonialne. Z każdej sytuacji znajdzie się jednak wyjście, nawet jeśli Gustaw będzie musiał uciec się do podstępu.

śłuby panieńskie 1

Intryga znana z papierowej wersji „Ślubów Panieńskich” na scenie nabiera rumieńców nie tylko dzięki poczuciu humoru z literackiego oryginału, ale też dzięki energicznej i ekspresyjnej grze młodych polskich aktorów.

Klarę grają wymiennie Joanna Pocica oraz Anna Siek, Gustawa – Aleksander Talkowski oraz Maciej Grubich, Albina – Łukasz Szczepanowski i Jan Romanowaki. Anielę grają Paulina Kondrak oraz Agata Woźnicka, która w STU występuje już trzeci sezon.

Postacią zupełnie nową na krakowskiej scenie jest warszawska aktorka Maria Seweryn, grająca rolę Pani Dobrójskiej. Nie zabraknie dobrze znanych widzom aktorów. W postać Radosta wcielają się Grzegorz Mielczarek i Andrzej Deskur, jako Jan występuje osobiście reżyser Krzysztof Pluskota, a także Marek Litewka.

Premierowe „Śluby” oglądaliśmy 17 września, ale to nie koniec nowości STU. Zaplanowane są jeszcze dwie premiery, choć na nie przyjdzie poczekać do 2018 roku. Kolejnym tytułem będą „Wiedźmy” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Scenariusz został oparty na wybranych utworach Williama Szekspira. Premiera spektaklu przewidziana jest na 21 stycznia przyszłego roku. Miesiąc później, 20 lutego, zobaczymy natomiast „Przybory Wasowskiego. Dom Wyobraźni”, w reżyserii debiutującego w STU Łukasza Fijała.

Wydarzenia

Więcej w Wydarzenia

wiedzmy-3

Scena STU zaprasza na „Wiedźmy” według Szekspira

Michal Karas15 stycznia 2018
energia-top

„Naturalne energie dla zdrowia” w Manor House SPA

Redakcja Sukces20 grudnia 2017
samotna wigilia 1

Dla samotnych osób starszych Święta tracą sens

Michal Karas1 grudnia 2017
25.11.2017 Warszawa , Gala - premiera ksi????ki "Sukces jest kobiet??" 
Fot. Franek Mazur

Mitsubishi Japan Motors wspiera Kobiety Sukcesu!

Aneta Zadroga27 listopada 2017
emocje 2017 2

Emocje 2017 na scenie Opery Krakowskiej

Redakcja Sukces22 listopada 2017
KongresKobietSukcesu11-650

Wydarzenie: AKADEMIA WIEDZY I SUKCESU 2017

Aneta Zadroga17 listopada 2017
DSC_9355

Kobiety testowały model koreańskiego SUVa

Aneta Zadroga15 listopada 2017
Karolina Szostak-ikona

Kampania „Dotykam Wygrywam” 2017

Anna Chodacka21 września 2017
bieszczady

Jeden krok do piękniejszej okolicy

Michal Karas14 września 2017