W praktyce

Jakie są zalety systemu ERP?

Jakie są zalety systemu ERP?

System ERP, czyli oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem, to kompleksowe rozwiązanie dla każdej współczesnej firmy. Dlaczego warto się zdecydować na jego zakup? O tym opowiadamy w szczegółach w naszym artykule.

Skrót ERP pochodzi od angielskiego „enterprise resource planning” i oznacza oprogramowanie pomagające zaplanować pracę firmy, niezależnie od jej wielkości czy sektora, w którym działa. Systemy ERP wspierają zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa – zarówno nieruchomościami, jak i pracownikami czy narzędziami wykorzystywanymi do codziennej pracy.

Po pierwsze: jednolite dane

System ERP niezwykle upraszcza i przyspiesza pracę między innymi dlatego, że raz wprowadzone do oprogramowania dane są łatwo dostępne dla wszystkich uprawnionych pracowników. Oznacza to, że różne działy firmy pracują na tych samych informacjach i nie muszą być one powielane. Przykładowo: księgowość jest w stanie szybko odnaleźć kontrahenta, który współpracował z działem handlowym. Korzyści odczuje także zarząd firmy, gdy wszystkie spływające informacje będzie można szybko przeanalizować, zamiast tracić czas na ujednolicanie danych.

Po drugie: dodatkowe zyski

Wdrożenie systemu ERP w długofalowej perspektywie pomaga usprawnić i zoptymalizować pracę firmy, a także zautomatyzować niektóre powtarzające się czynności. Dzięki temu, że przemyślimy pewne procesy i ulepszymy je w zintegrowanym systemie ERP, możemy się spodziewać zwrotu z inwestycji w oprogramowanie oraz uzyskania przewagi nad konkurencją.

Po trzecie: szerokie spektrum możliwości

Oprogramowanie ERP ewoluuje by sprostać współczesnym wyzwaniom. Właśnie dlatego informacje i raporty mogą być wyświetlane na urządzeniach mobilnych w dowolnym miejscu na świecie. Szereg dostępnych funkcjonalności znajduje się w chmurze i przetwarza dane w pamięci, nie z zasobów dyskowych. Dodatkowo systemy ERP wyposażane są w ciekawe dodatki, takie jak moduły optymalizacyjne (oprogramowanie tak zorganizuje pracę kierowcy ciężarówki, żeby trasa była najkrótsza, a pojazd spalił jak najmniej paliwa).

Po czwarte: większa kontrola

Posiadanie systemu ERP wyklucza konieczność zapisywania danych w arkuszach kalkulacyjnych czy na kartkach papieru. Dzięki temu dane nie gubią się z czasem, mogą być jednocześnie uzupełniane przez kilka osób oraz wygodnie kontrolowane przez menadżerów. Wiedza o stanie firmy jest dostępna w systemie, co pozwala mieć do niej dostęp także wtedy, gdy konkretna osoba jest na zwolnieniu lekarskim czy w delegacji. Dodatkowo oprogramowanie może nam przypominać o tym, co ważne i wymaga naszej uwagi – na przykład gdy kończy się ważność przeglądów aut służbowych albo uprawnienia pracowników.

Po piąte: zgodność z przepisami

Zaletą systemu ERP jest to, że pozwala nam prowadzić działalność w zgodzie z obowiązującym prawem. Warto zdecydować się na zakup oprogramowania znanego producenta, ponieważ mamy wtedy gwarancję, że będzie ono na bieżąco aktualizowane. Dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu ERP wygenerujemy prawidłowy Jednolity Plik Kontrolny oraz sprawdzimy, czy nasz kontrahent ma status czynnego podatnika VAT. Wszystkich operacji dokonamy w jednym miejscu i z gwarancją bezpieczeństwa.

Poznaj bliżej niezawodne systemy ERP!

Oprogramowanie ERP warto dobrać do konkretnych potrzeb i perspektyw rozwoju firmy. Chętnie poznamy Cię bliżej i zaproponujemy optymalne rozwiązanie! By umówić się na bezpłatną prezentację systemów ERP lub pobrać wersję demonstracyjną oprogramowania, zapraszamy na naszą stronę internetową: https://kotrak.pl/oferta/comarch-erp-2-0/

Grupa Kotrak logo

Więcej w W praktyce

kobieta sukcesu

Niezłe perspektywy dla kobiecej przedsiębiorczości

Redakcja Sukces20 października 2017
program lojalnosciowy_rezerwacja online

System rezerwacji online i program lojalnościowy – nowe sposoby na zatrzymanie klientów

Ela Makos18 października 2017
książka

Wyrzuć zmartwienia z siebie i popraw efektywność

Redakcja Sukces10 października 2017
szef

Czujemy się inaczej traktowane od mężczyzn

Sylwia Cukierska6 października 2017
laptop w parku - bez sensu

Co szósty młody Polak zostaje w tyle

Redakcja Sukces2 października 2017
Warszawa 1

Zaczyna się czas walki o pracownika?

Redakcja Sukces7 września 2017
kreatywne cv

Kiedy warto tworzyć kreatywne ogłoszenia o pracę?

Michal Karas1 września 2017
oprogramowanie gastronomiczne

Jak wybrać system gastronomiczny – 5 porad

Ela Makos29 sierpnia 2017
ludzie_ikony_123nowe

Wykształceni zarządcy

Ela Makos28 sierpnia 2017