W praktyce

Jakie są zalety systemu ERP?

Jakie są zalety systemu ERP?

System ERP, czyli oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem, to kompleksowe rozwiązanie dla każdej współczesnej firmy. Dlaczego warto się zdecydować na jego zakup? O tym opowiadamy w szczegółach w naszym artykule.

Skrót ERP pochodzi od angielskiego „enterprise resource planning” i oznacza oprogramowanie pomagające zaplanować pracę firmy, niezależnie od jej wielkości czy sektora, w którym działa. Systemy ERP wspierają zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa – zarówno nieruchomościami, jak i pracownikami czy narzędziami wykorzystywanymi do codziennej pracy.

Po pierwsze: jednolite dane

System ERP niezwykle upraszcza i przyspiesza pracę między innymi dlatego, że raz wprowadzone do oprogramowania dane są łatwo dostępne dla wszystkich uprawnionych pracowników. Oznacza to, że różne działy firmy pracują na tych samych informacjach i nie muszą być one powielane. Przykładowo: księgowość jest w stanie szybko odnaleźć kontrahenta, który współpracował z działem handlowym. Korzyści odczuje także zarząd firmy, gdy wszystkie spływające informacje będzie można szybko przeanalizować, zamiast tracić czas na ujednolicanie danych.

Po drugie: dodatkowe zyski

Wdrożenie systemu ERP w długofalowej perspektywie pomaga usprawnić i zoptymalizować pracę firmy, a także zautomatyzować niektóre powtarzające się czynności. Dzięki temu, że przemyślimy pewne procesy i ulepszymy je w zintegrowanym systemie ERP, możemy się spodziewać zwrotu z inwestycji w oprogramowanie oraz uzyskania przewagi nad konkurencją.

Po trzecie: szerokie spektrum możliwości

Oprogramowanie ERP ewoluuje by sprostać współczesnym wyzwaniom. Właśnie dlatego informacje i raporty mogą być wyświetlane na urządzeniach mobilnych w dowolnym miejscu na świecie. Szereg dostępnych funkcjonalności znajduje się w chmurze i przetwarza dane w pamięci, nie z zasobów dyskowych. Dodatkowo systemy ERP wyposażane są w ciekawe dodatki, takie jak moduły optymalizacyjne (oprogramowanie tak zorganizuje pracę kierowcy ciężarówki, żeby trasa była najkrótsza, a pojazd spalił jak najmniej paliwa).

Po czwarte: większa kontrola

Posiadanie systemu ERP wyklucza konieczność zapisywania danych w arkuszach kalkulacyjnych czy na kartkach papieru. Dzięki temu dane nie gubią się z czasem, mogą być jednocześnie uzupełniane przez kilka osób oraz wygodnie kontrolowane przez menadżerów. Wiedza o stanie firmy jest dostępna w systemie, co pozwala mieć do niej dostęp także wtedy, gdy konkretna osoba jest na zwolnieniu lekarskim czy w delegacji. Dodatkowo oprogramowanie może nam przypominać o tym, co ważne i wymaga naszej uwagi – na przykład gdy kończy się ważność przeglądów aut służbowych albo uprawnienia pracowników.

Po piąte: zgodność z przepisami

Zaletą systemu ERP jest to, że pozwala nam prowadzić działalność w zgodzie z obowiązującym prawem. Warto zdecydować się na zakup oprogramowania znanego producenta, ponieważ mamy wtedy gwarancję, że będzie ono na bieżąco aktualizowane. Dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu ERP wygenerujemy prawidłowy Jednolity Plik Kontrolny oraz sprawdzimy, czy nasz kontrahent ma status czynnego podatnika VAT. Wszystkich operacji dokonamy w jednym miejscu i z gwarancją bezpieczeństwa.

Poznaj bliżej niezawodne systemy ERP!

Oprogramowanie ERP warto dobrać do konkretnych potrzeb i perspektyw rozwoju firmy. Chętnie poznamy Cię bliżej i zaproponujemy optymalne rozwiązanie! By umówić się na bezpłatną prezentację systemów ERP lub pobrać wersję demonstracyjną oprogramowania, zapraszamy na naszą stronę internetową: https://kotrak.pl/oferta/comarch-erp-2-0/

Grupa Kotrak logo

Więcej w W praktyce

eduvision-3

Akcja Nawigacja – jak odnaleźć się w biznesie

Ela Makos6 grudnia 2017
WKF_7812

Eduvision: Inwestycja w siebie i swoją firmę

Ela Makos6 grudnia 2017
fake news

„Fake news” w biznesie to broń obosieczna

Michal Karas5 grudnia 2017

Biznes i relaks w jednym pakiecie!

Ela Makos3 grudnia 2017
25.11.2017 Warszawa , Gala - premiera ksi????ki "Sukces jest kobiet??" 
Fot. Franek Mazur

Sukces jest Kobietą ponownie w Empikach!

Aneta Zadroga30 listopada 2017
galakobietsukcesu2016_060-kopia

Sukces Jest Kobietą vol. 4 już niebawem!

Aneta Zadroga17 listopada 2017
badaczka

Poznaj badaczki nagrodzone stypendiami L’Oreal-UNESCO For Women in Science

Michal Karas15 listopada 2017
warszawa 2

Polskie miasta jeszcze mało „smart”

Michal Karas6 listopada 2017
Beata Gogulska 2

Jak być pewnym siebie liderem w niepewnych sytuacjach

Ela Makos5 listopada 2017