Uroda

Jak skóra twarzy alarmuje o zanieczyszczeniach

Jak skóra twarzy alarmuje o zanieczyszczeniach
Sylwia Cukierska

Na co niepokojącego w wyglądzie skóry twarzy warto zwrócić uwagę? W jaki sposób reagować, aby jak najszybciej niwelować i zapobiegać negatywnym skutkom wpływu zanieczyszczeń powietrza, klimatyzacji czy dymu papierosowego?

Kiedy na skórze naszej twarzy dostrzegamy niepokojące zmiany to znak, że coś złego dzieje się w naszym organizmie lub w powietrzu. Istotnymi czynnikami, przyczyniającymi się do złego stanu naszej cery są bowiem zanieczyszczenia zewnętrzne, takie jak na przykład smog, czyli pojawiająca się nad wieloma miastami „chmura”, zawierająca szkodliwe dla całego organizmu substancje, takie jak pył PM2,5 i PM10, tlenek siarki oraz azotu. Skora narażona na ich działanie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jakiej dokładnie? Zwróć uwagę na zachodzące na niej zmiany, aby dowiedzieć się więcej na temat jej potrzeb.

Jeśli Twoje czoło…

Czoło to jedno z miejsc, które wspomaga formowanie wyrazów mimicznych. Z tego względu jest ono podatne na powstawanie zmarszczek bardziej niż inne części twarzy. Jednak jeśli zauważysz u siebie ich znaczne pogłębienie w przeciągu krótkiego czasu, może to oznaczać, że oprócz naturalnych zmian na skórze zachodzą również te spowodowane intensywnym oddziaływaniem negatywnych czynników zewnętrznych. Substancje zawarte w smogu czy dymie papierosowym przyspieszają bowiem procesy starzenia. Skóra narażona na ich działanie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Jeśli Twoje oczy…

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Co więcej, doskonale odzwierciedlają stan naszego zdrowia. Obserwując zachodzące w nich zmiany możesz przekonać się, czy oraz w jakim stopniu oddziałują na Twój organizm zanieczyszczenia powietrza. Pierwszym niepokojącym sygnałem powinno być ich nadmierne wysuszenie, pieczenie oraz zaczerwienienie, które może być objawem choroby nazywanej zespołem suchego oka. Wysokie stężenie związków organicznych, siarki, metali ciężkich oraz alergenów w powietrzu może również być przyczyną zapalenia spojówek. Jeśli okolice oczu są napuchnięte, wokół nich pojawiły się cienie i kurze łapki, a powieki zaczynają wiotczeć to również znak, że smog niekorzystnie oddziałuje na organizm i warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji produkty, które będą odpowiednio chronić skórę.

Jeśli Twoje policzki…

Alarmujący powinien być również stan policzków. Zdrowa skóra w tym obszarze jest zarumieniona i elastyczna. Niestety, działanie substancji chemicznych zawartych w smogu może ją diametralnie zmienić. Policzki narażone na wpływ zewnętrznych zanieczyszczeń mogą stać się szorstkie, niemiłe w dotyku, utracić elastyczność i nabrać ziemistej barwy. Jeśli właśnie tak wyglądają Twoje, zacznij natychmiast działać.

Jeśli Twoje usta…

Usta pokrywa bardzo cienki i delikatny naskórek, który wykazuje bardzo niską odporność na słońce, wiatr i szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza. Wrażliwa i wymagająca odpowiedniej pielęgnacji jest także skóra wokół nich. Zwróć uwagę, czy na Twoich ustach nie pojawiły się pęknięcia oraz nie zwiększyła się ilość zmarszczek w ich okolicy. Takie zmiany mogą bowiem świadczyć o niedostatecznej ochronie przed wpływem czynników zewnętrznych.

Informacja dzięki Floslek

Uroda
Sylwia Cukierska

Każda kobieta chce być piękna, a my, z pomocą Sylwii podpowiadamy, jak to zrobić. Kosmetyki, zabiegi, a może domowe spa? Polecamy nasz dział „URODA”.

Więcej w Uroda

Aneta Swatek

Aneta Swatek: Profesjonalizm to podstawa!

Anna Chodacka31 stycznia 2018
Agnieszka-Szpakowska

Dr Agnieszka Szpakowska: Dbajmy o siebie!

Anna Chodacka29 stycznia 2018
vianek-promo

SYLVECO: Nowości płynące z… natury

Ela Makos28 listopada 2017
cosmetics-2746013_960_720

Patrz mi w oczy!

Anna Chodacka23 listopada 2017
dodatki kąpielowe

Skuteczny sposób na kąpiel zdrową dla skóry

Michal Karas2 listopada 2017
Aneta Swatek

Królestwo piękna Anety Swatek

Ela Makos31 października 2017
ikona1234_kobieta_sport8

W walce z suchą skórą

Ela Makos29 października 2017
ikona1234kobieta11

Piękna skóra to moja zasługa!

Ela Makos26 października 2017
kobieta15_ikona123_2014

Skóra w starciu z czynnikami zewnętrznymi

Ela Makos21 października 2017