Ciekawostki

Gry poprawiające sprawność umysłową

Gry poprawiające sprawność umysłową
Edyta Nowicka

Wraz z upływem lat pogarsza się nie tylko nasza sprawność fizyczna, ale i umysłowa. Choć ten proces wydaje się być nieunikniony to ciągle możemy ćwiczyć nasz mózg i spowalniać negatywne efekty upływu czasu

Istnieje pewna pula czynności, które stymulują mózg i pozwalają mu zachowywać świeżość pomimo mijających lat. Warto jednak pamiętać, że wśród tych aktywności intelektualnych nie powinno być takich, które są nam dobrze znane. Decydując się na ćwiczenia mózgu należy wykonywać coś innego niż zwykle na przykład gry, które wymagają myślenia, uczenie się na pamięć, rozwiązywanie trudnych łamigłówek. Obecnie istnieje jednak wiele takich ćwiczeń. Co więcej, mogą one być całkiem przyjemne.

Jedną z opcji jest zabawa w tajemniczym pokoju zagadek. Gry typu escape room, bo o nich mowa, cieszą się coraz większą popularnością. Jeden pokój, ukryte wskazówki i godzina na rozwiązanie zagadki, której rozwikłanie jest konieczne, by pokój opuścić. Pokoje logicznych zagadek osadzone w intrygującej fabule zostały stworzone na wzór popularnych gier komputerowych, w których celem jest wyjście z zamkniętego pomieszczenia. Cel jest tylko jeden – wydostać się z zamkniętego pokoju. Aby to zrobić trzeba się jednak zmierzyć z zagadkami, które przygotowali dla nas organizatorzy. Każdy przedmiot w pokoju może mieć znaczenie, ale niektóre są tylko po to, aby zmylić graczy. Co więcej, atrakcje te są zazwyczaj ciekawe, oryginalne i trzymają w napięciu do samego końca. To emocjonująca gra łącząca sprawność fizyczną, inteligencję, błyskotliwość i logiczne myślenie.

Kolejną z atrakcji rozwijającą nasz umysł może być labirynt luster. Zazwyczaj w takich pomieszczeniach rozmieszcza się kilkadziesiąt lub nawet ponad 100 luster, które wspólnie tworzą labirynt. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu i oświetleniu zostaje wytworzona iluzja optyczna i efekt otwartej, nieograniczonej przestrzeni. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wyjścia i wydostanie się z labiryntu jednak teoretycznie łatwe zadanie nie jest wcale takie proste. Światło i odpowiednio dobrana muzyka są natomiast dodatkowym utrudnieniem.

Ci, którzy chcą poprawić swoją sprawność umysłową, ale i bardzo lubią gry karciane mogą się z kolei zająć rozgrywkami brydżowymi. Brydż – kiedyś był obecny w każdej inteligenckiej rodzinie, dzisiaj ustępuje miejsca łatwiejszym rozrywkom. Co ważne, można w niego grać również za pośrednictwem komputera. To jednak gra, która uzależnia. Dla osób, chcących nauczyć się podstaw gry w brydża, organizowane są specjalne kursy. Brydż to emocjonująca gra towarzyska, ale również doskonały trening dla umysłu, który prowadzony regularnie zmniejsza ryzyko wystąpienia demencji.

Źródło: Innovation PR

Więcej w Ciekawostki

niezrozumiały tekst

Narzekasz na teksty urzędowe? Słusznie…

Julia Nieznalska23 lutego 2018
przyjaciółki

Kto z kim przystaje? Mózgi przyjaciół działają podobnie

Michal Karas8 lutego 2018
15

Julia Maciuszek: Dziewczyna z “Wyspy przetrwania” we francuskim kabarecie!

Aneta Zadroga1 lutego 2018
pani w pieniądzach

Pieniądze szczęścia… coś jednak dają

Magda Nowak31 stycznia 2018
auta flotowe

Jaki kolor aut dla firmy?

Michal Karas25 stycznia 2018
DSC_5643

Znane aktorki za kierownicą Ssang Yong

Aneta Zadroga18 stycznia 2018
diewuszka

Biały szum może poprawiać wyniki nauki

Redakcja Sukces3 stycznia 2018
kupno domu

O co warto spytać dewelopera?

Karol Pisarski15 grudnia 2017
ewolucja

Jesteśmy delikatniejsze od naszych przodkiń

Edyta Nowicka12 grudnia 2017