Moda

Bardzo kobiecy wampir

Bardzo kobiecy wampir
Edyta Nowicka

Moda na Halloween pozwala nam poeksperymentować nie tylko z nowymi zwyczajami, ale i z zupełnie innym makijażem czy strojem. Wcielając się w mroczne postacie nie musimy od razu umieszczać na swojej twarzy sztucznych blizn. Są bardziej kobiece sposoby na wyróżnienie się w tłumie

Te z kobiet, które miały okazję czytać książki lub oglądać filmy o wampirach wiedzą, że to bardzo intrygujące stworzenia. Nie każda zdaje sobie jednak sprawę jak interesująca wizerunkowo może być próba wcielenia się w taką postać. Sztuczne rzęsy, graficzna kreska przypominająca pajęczynę, mocne konturowanie w ziemistym kolorze czy czerwone niczym krew usta – to tylko część propozycji, które można wykorzystać tego dnia.

W trakcie, gdy inni mroczni uczestnicy halloweenowego szaleństwa próbują swoim wizerunkiem wzbudzać postrach, wampir może zwodzić swoją „ofiarę” swoim wyglądem. To może być z kolei niezwykle ważne w kwestii przygotowania stroju i makijażu.

Pierwszym elementem podczas tworzenia upiornego wizerunku powinno być zatuszowanie wszelkich niedoskonałości i zadbanie o porcelanową cerę. Mankamenty ukryjemy za pomocą  korektorów. Ważne jest jednak to, aby wykorzystywane przez nas produkty były sprawdzone i były w stanie ujednolicić cerę. Warto również pamiętać o tym, że należy zastosować jaśniejszy podkład lub zmieszać go z bardzo jasnym korektorem. Wampir w końcu stronił od słońca! Istotne jest to, aby przy makijażu nie zapomnieć pomalować widocznych części ciała: szyi czy obojczyka. W innym wypadku nasza twarz będzie się odcinać.

Ważne jest to, jak zostaną podkreślone oczy takiego „wampira”. Mają one przede wszystkim uwodzić i zniewalać. Dlatego też oczy powinny być koniecznie zaakcentowane ciemnymi cieniami. Nie zaszkodzi tutaj również wyraźna kocia kreska wykonana precyzyjnym eyelinerem w kolorze głębokiej czerni. Fanki bardziej gotyckiej wersji mogą też zamiast jaskółki wyrysować motyw pajęczyny.

Tajemnicze spojrzenie podkreślą doklejone rzęsy. Przy podkreśleniu oczu nie można również zapomnieć o brwiach. Pamiętajmy jednak, że brwi istoty mroku powinny mieć ostro zarysowany łuk i być wyraziste.

Bardzo ważny jest również tzw. pocałunek wampira. Oznacza to, że osoby chcące się wcielić w tę rolę powinny zadbać o odpowiedni wygląd ust. Nie ma wątpliwości, że dobrze gdyby były one wykończone ciemnym, mocnym kolorem, a nawet czernią. Takie wykończenie makijażu nada całości mrocznego i enigmatycznego charakteru.

Źródło: Royal Brand PR

Więcej w Moda

Grażyna-Pander-Kokoszka-net

Grażyna Pander-Kokoszka: Moje prace mają zachwycać!

Anna Chodacka9 lutego 2018
foraeva-1

Przyroda i kosmos we wspólnym tańcu

Magda Nowak22 grudnia 2017
fot. Elyott Poll

G-Style: Sukienki, które zachwycają

Ela Makos30 listopada 2017
naszyjnik 1

Dobierz naszyjnik do każdego dekoltu

Sylwia Cukierska8 września 2017
DSCF0803

Dress You Up: Kobieco i na każdą okazję

Redakcja Sukces30 maja 2017
SUunusualwoman6

Trend: (nie)romantyczne falbanki

Anna Chodacka28 kwietnia 2017
carolinabram-ikona

Stylowe okulary są jak dobra biżuteria

Anna Chodacka24 kwietnia 2017
white-ubranie

Biznesowy szyk, czyli w co się ubrać do pracy?

Anna Chodacka14 marca 2017
ikona1234kobieta6

Modne będą pierzaste brwi

Edyta Nowicka3 lutego 2017