Ciekawostki

A gdyby pokój hotelowy zabrał nas w wymarzoną podróż?

A gdyby pokój hotelowy zabrał nas w wymarzoną podróż?
Michal Karas

Na razie to tylko marzenie, ale pozwólmy się zabrać w przyszłość przez HOK Architects. Ich pomysł pokoju hotelowego latającego w dowolne miejsce zdobył uznanie jako jedna z najbardziej obiecujących innowacji

W wyborze miejsca wypoczynku kierujemy się nie tylko ceną, ale też możliwością dojazdu i dostępnością noclegów. A gdyby zostało nam już tylko zmartwienie o koszt wyjazdu? To otwiera ogromne możliwości odwiedzenia miejsc będących dziś poza naszym radarem i znana amerykańska pracownia HOK Architects wpadła niedawno na pomysł, który może nas do takiego stanu przybliżyć. Driftscape, bo tak nazywa się projekt, otrzymał nagrodę dla Najbardziej Radykalnej Innowacji 2016 roku i wydaje się, że całkiem zasłużenie.

driftscape 2

Pomysł opiera się na połączeniu pokoju hotelowego… z dronem. Może brzmieć niedorzecznie, ale już dziś w użytku są drony unoszące duże ciężary, więc kwestią czasu wydaje się rozwój technologii w kierunku szybkiego zwiększenia obciążenia. Co mieści się w pokoju-dronie? To 19 m2 sypialni z łazienką i panoramicznym widokiem na każdą stronę. Przede wszystkim jednak – to pojazd umożliwiający wylądowanie na plaży, wodzie, skałach czy gęsto porośniętym podłożu.

Kontakt z przyrodą byłby więc możliwy na niespotykaną dotąd skalę, a jednocześnie Driftscape umożliwi użytkownikom niezostawianie po sobie żadnych pozostałości, by zostawić odwiedzone miejsce w dokładnie takim stanie, w jakim tam dotarli.

driftscape 5

Pojedyncze pokoje miałyby oczywiście określony zasięg i muszą być w kontakcie ze stacją startową. Ona jednak może działać na tej samej zasadzie, a więc jest mobilna i osadzona na przykład na wodzie. Za dnia użytkownik mógłby więc pozostać w okolicy ze swoim pojazdem, a na noc oddalić się bardziej.

Na odpowiedź czeka wciąż wiele pytań technologicznych i logistycznych, natomiast pewne wydaje się jedno: na ten projekt są chętni i mają sporo pieniędzy do wyłożenia. A to w dzisiejszych czasach kluczowe, by prace nad bardziej konkretnym wcieleniem ruszyły…

driftscape 4

Więcej w Ciekawostki

diewuszka

Biały szum może poprawiać wyniki nauki

Redakcja Sukces3 stycznia 2018
kupno domu

O co warto spytać dewelopera?

Karol Pisarski15 grudnia 2017
ewolucja

Jesteśmy delikatniejsze od naszych przodkiń

Edyta Nowicka12 grudnia 2017
media-polaryzują

Media polaryzują nas z łatwością – warto to rozumieć

Karol Pisarski29 listopada 2017
biznes1ikonynowe123

Mitsubishi Japan Motors wspiera „Sukces jest Kobietą”

Aneta Zadroga23 listopada 2017
DSC_9355

Agata Steczkowska ambasadorką marki samochodów?

Aneta Zadroga16 listopada 2017
kreatywność

Tu rodzi się kreatywność

Michal Karas30 października 2017
desery

Coraz lepiej czujemy się w restauracjach

Magda Nowak25 października 2017
Khasi

Khasi: Tu kobiety są najważniejsze, dosłownie!

Michal Karas9 października 2017