Ciekawostki

A gdyby pokój hotelowy zabrał nas w wymarzoną podróż?

A gdyby pokój hotelowy zabrał nas w wymarzoną podróż?
Michal Karas

Na razie to tylko marzenie, ale pozwólmy się zabrać w przyszłość przez HOK Architects. Ich pomysł pokoju hotelowego latającego w dowolne miejsce zdobył uznanie jako jedna z najbardziej obiecujących innowacji

W wyborze miejsca wypoczynku kierujemy się nie tylko ceną, ale też możliwością dojazdu i dostępnością noclegów. A gdyby zostało nam już tylko zmartwienie o koszt wyjazdu? To otwiera ogromne możliwości odwiedzenia miejsc będących dziś poza naszym radarem i znana amerykańska pracownia HOK Architects wpadła niedawno na pomysł, który może nas do takiego stanu przybliżyć. Driftscape, bo tak nazywa się projekt, otrzymał nagrodę dla Najbardziej Radykalnej Innowacji 2016 roku i wydaje się, że całkiem zasłużenie.

driftscape 2

Pomysł opiera się na połączeniu pokoju hotelowego… z dronem. Może brzmieć niedorzecznie, ale już dziś w użytku są drony unoszące duże ciężary, więc kwestią czasu wydaje się rozwój technologii w kierunku szybkiego zwiększenia obciążenia. Co mieści się w pokoju-dronie? To 19 m2 sypialni z łazienką i panoramicznym widokiem na każdą stronę. Przede wszystkim jednak – to pojazd umożliwiający wylądowanie na plaży, wodzie, skałach czy gęsto porośniętym podłożu.

Kontakt z przyrodą byłby więc możliwy na niespotykaną dotąd skalę, a jednocześnie Driftscape umożliwi użytkownikom niezostawianie po sobie żadnych pozostałości, by zostawić odwiedzone miejsce w dokładnie takim stanie, w jakim tam dotarli.

driftscape 5

Pojedyncze pokoje miałyby oczywiście określony zasięg i muszą być w kontakcie ze stacją startową. Ona jednak może działać na tej samej zasadzie, a więc jest mobilna i osadzona na przykład na wodzie. Za dnia użytkownik mógłby więc pozostać w okolicy ze swoim pojazdem, a na noc oddalić się bardziej.

Na odpowiedź czeka wciąż wiele pytań technologicznych i logistycznych, natomiast pewne wydaje się jedno: na ten projekt są chętni i mają sporo pieniędzy do wyłożenia. A to w dzisiejszych czasach kluczowe, by prace nad bardziej konkretnym wcieleniem ruszyły…

driftscape 4

Więcej w Ciekawostki

DSC_9355

Agata Steczkowska ambasadorką marki samochodów?

Aneta Zadroga16 listopada 2017
kreatywność

Tu rodzi się kreatywność

Michal Karas30 października 2017
desery

Coraz lepiej czujemy się w restauracjach

Magda Nowak25 października 2017
Khasi

Khasi: Tu kobiety są najważniejsze, dosłownie!

Michal Karas9 października 2017
drink

Czy można wyłączyć apetyt na alkohol?

Michal Karas19 września 2017
zamyślona

Polki zyskują pewność siebie, chcą zmian

Edyta Nowicka15 września 2017
pochwały matki

Dzieci trzeba chwalić z głową

Edyta Nowicka13 września 2017
psiak1

Wielkie zalety posiadania pupila

Sylwia Cukierska5 września 2017
manekin

Zbyt idealny manekin może zniechęcać

Michal Karas4 września 2017